Licytuj św. Huberta dłuta Piątkowskiego

Zdjęcia i foto: Licytuj św. Huberta dłuta Piątkowskiego Imprezy cykliczne sochaczew

Od kilku dni słyszymy o smaczkach, okazjach, atrakcjach, czasami również niezwykłościach przedmiotów ofiarowywanych na licytację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Takie smaczki będzie miała również aukcja WOŚP, jaką nasz sochaczewski, hufcowy sztab przeprowadzi wspólnie z ekipą i na antenie Radia Fama 94,9 FM w najbliższą niedzielę 13 stycznia. Jest nią „Św. Hubert” – piękna płaskorzeźba dłuta Jana Piątkowskiego.Powodzenie każdej aukcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zależy od atrakcyjności licytowanych przedmiotów, bo przekłada się ona na pieniądze wspierające następnie potrzebujących, którym w danym roku wymiernie pomaga Fundacja Jerzego Owsiaka. Oczywiście większość z nas słusznie nie traktuje licytacji jak inwestycji w drogocenne bibeloty, bo idea WOŚP zasadza się na bezinteresownej pomocy, jednak chęć jej niesienia dotyczy również ofiarodawców owych aukcyjnych przedmiotów, w takich przypadkach często bezcennych. 

Nie zabraknie atrakcji również na aukcji, którą 13 stycznia br. hufcowy sztab orkiestry przeprowadzi tradycyjnie wspólnie z sochaczewskim Radiem Fama. Jedną z nich będzie piękna płaskorzeźba ofiarowana przez autora – Jana Piątkowskiego. Scena z życia patrona myśliwych została wyryta w lipowym drewnie z inspiracji obrazem Jerzego Kossaka „Święty Hubert na koniu spotyka jelenia”. Wysmakowany, dobrze skomponowany, a przede wszystkim wyrzeźbiony wizerunek może niewątpliwie udekorować każde wnętrze, nie tylko domku myśliwskiego.

Autora - Jana Piątkowskiego - zna większość sochaczewian. Artysta od lat pozostaje wierny swojemu dłutu, wzbogacając lokalną kulturę o przykuwające uwagę, rytmiczne i dekoracyjne w dobrym guście, w charakterze ludowe rzeźby, często o tematyce sakralnej. Za poświęcenie życia swojemu talentowi Jan Piątkowski w 1997 roku został wyróżniony przez Ministra Kultury i Sztuki odznaką "Zasłużony Działacz Kultury". 

Pochłonięty pasją tworzenia, ten wyjątkowy rzeźbiarz - amator pod koniec lat 80. ubiegłego wieku poświęcił się sztuce zawodowo. Latem jego dzieła możemy zobaczyć i nabyć w Żelazowej Woli, w najbliższą niedzielę zaś, możemy stać się posiadaczami „Św. Huberta” jego autorstwa, wspierając jednocześnie szczytny cel Orkiestry, jakim w tym roku jest ratowanie życia dzieci i godna opieka medyczna seniorów. 


figa


 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy