Lidl w Sochaczewie na koniec 2018 roku.

/ 19 komentarzy / 6 zdjęć
+1

Jakiś czas temu pytaliśmy Was o zdanie w kwestii budowy nowego marketu w Sochaczewie. Temat powrócił, tym razem już z konkretami. Prace budowlane na terenie byłej mleczarni rozpoczęły się. Ulica Traugutta zyska nowy punkt na mapie - market sieci Lidl.

Czekamy na oficjalną informację od Aleksandry Robaszkiewicz, PR Managera Lidl Polska.

Będziemy obserwować jak w krajobraz ulicy Traugutta wkomponuje swój budynek Lidl, który znany jest z nieszablonowych rozwiązań. Warto nadmienić, że teren po starej mleczarni jest objęty miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, przyjętym przez Radę Miejską jeszcze w 2011 roku, który przewiduje tam działalność usługową położoną w linii zabudowy wzdłuż ulicy Traugutta i o głębokości około dziewięciu metrów. Ma mieć ona formę budynku o wysokości od dwóch do trzech kondygnacji.  Z informacji, jakie zgromadziliśmy przebudowie również ulegnie fragment ulicy Traugutta. W celu ułatwienia komunikacji, nastąpi poszerzenie drogi o dodatkowy skręt prowadzący na parking. 

Dla mieszkańców to z pewnością nie tylko zwiększenie konkurencyjności stricte konsumenckiej, ale także szansa powstania nowych miejsc pracy.

 

3
Oceń
(2 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (19)

jan-gubanskijan-gubanski
-2

Nareszcie Lidl w naszym mieście. Nie trzeba będzie jeździć do sąsiadów

(2018-02-14 10:29)
robroyrobroy
+1

kufa,my som bogate miasto,marketów jak psów w schronisku.

(2018-02-14 16:33)
AISAKAISAK
-3

Robroy, Ty jak zwykle masz  problem.Udzielasz sie na każdy temat i zawsze jesteś negatywnie nastawiony.

Niestety nie wszystkim się dogodzi, a szczególnie biednym sflustrowanym ludziom........

(2018-02-14 21:07)
jerzyk2205jerzyk2205
-1

Pamiętam, że Lidl przymierzał się do inwestycji na tym terenie jeszcze w 2009/2010 roku. Wówczas nie było jeszcze planu zagospodarowania przestrzennego dla tego terenu, a przedstawiciele kupców i reprezentujący ich radni, będący w opozycji do burmistrza, skutecznie protestowali przeciwko konkurencji marketów w mieście. Sytuacja się zmieniła po zmianie burmistrza. Teraz w 2018 roku jest już uchwalony plan zagospodarowania, ci sami radni są w komitecie wyborczym burmistrza i ich opór dla konkurencyjnych marketów zniknął. Będzie więc Lidl.

(2018-02-14 21:24)
KoliberKoliber
+1

Opór mniejszy bo już nie ma kogo za bardzo bronić... Nie wiem czy zauważyłeś ale drobny handel kończy się w Sochaczewie.

(2018-02-14 21:50)
kacperskyykacperskyy
0

myśleliście że wolność i demokracja nie będą was nic kosztować? prawo wolnego rynku: duży zgarnia więcej.

(2018-02-15 07:52)
AjakosAjakos
+1

Środowisko małych sklepikarzy zostało zlikwidowane przez burmistrza Osieckiego, jego radnych  oraz radnych Pana Małeckiego. Za chwilę zostaną duzi i „Społem” pana radnego Chociana, który jest systematycznie zwalniany z płacenia podatków przez burmistrza. Dzięki temu ta najdroższa sieć sklepików (Społem) przetrwa, podatki za nią zapłacą markety, a mali, cóż, zamkną działalność. To w sumie jednak nieważne jest, bo większość będzie zadowolona. Tanie serki homo, świeże pieczywo prosto z pieca i kosze z byle czym zadowolą chcących wydać 500+. W końcu coś się od tego życia należy.

Biedne miasto bogatych ludzi ... a może na odwrót?

(2018-02-15 08:21)
anomaliaanomalia
+3

Zamiast Lidla wolałabym np. dobry osiedlowy zieleniak (oczywiście jeżeli mówimy o sklepach, a nie o zagospodarowaniu miejsca, w którym ma powstać Lidl)

Zgodzę się, że należy wspierać polskie inicjatywy, ale nie za wszelką cenę. Jeżeli duży sklep z polskim kapitałem, bądź też drobny sklepikarz próbuje wcisnąć mi nieświeży, przeterminowany, czasami zepsuty towar, (bo nie może stracić, a przecież w porównaniu z zagranicznymi kolosami ma gorzej), to jakoś odechciewa mi się go wspierać.

Z polskich sklepów myślę, że nieźle na sochaczewskim rynku radzi sobie Gram Market. Kiedyś był też Lewiatan, ale o tym sklepie nie jestem najlepszego zdania. To, ze polski, to trochę za mało.

(2018-02-15 09:48)
elzbieta-kowalselzbieta-kowals
+2
MAŁY HANDEL PRYWATNY JEST SKUTECZNIE LIKWIDOWANY W CENTRUM MIASTA POPRZEZ OPODATKOWANIE ULICY PARKOMETRAMI I WYSOKIMI PODATKAMI OD NIERUCHOMOŚCI NA POZIOMIE WARSZAWSKIEGO BEMOWO. A DO TEGO WSZECHOBECNE REMONTY KTÓRE TEZ PRZYCZYNIŁY SIĘ DO LIKWIDACJI SKLEPÓW.NA STASZICA I WARSZAWSKIEJ.CENTRUM MIASTA STAJE SIĘ NIE PRZYJAZNE DLA HANDLU I MIESZKANCOW (2018-02-15 12:04)
dragon36dragon36
+1

Sklepiki upadaja bo towar jest drogi,Łowicz żyrardow dużo taniej czy to rynek czy sklepy.Dodatkowo dochodzi sprzedaż internetowa dużo tansza.

(2018-02-15 12:23)
robroyrobroy
0

@AISAK,,nie dałem Tobie ani minusa ani plusa,zbesztany zostałem za demota?

(2018-02-15 16:52)
AjakosAjakos
0

Ależ słowa Jerzego bolą. Zdaje się naczelny propagandzista adam1111 zmobilizował ich wszystkich. :)  Adam11111 czekam na twój tekst w tej sprawie w ZS.

(2018-02-16 07:44)
Marcin KaniewskiMarcin Kaniewski
+3

Sklepiki nie upadają dlatego, że jest drogo, tylko dlatego, że ludzie w nich nie kupują. A nie kupują dlatego, że jest drogo (względem innych miast i punktów sprzedażowych). Dopóki Sochaczewianie nie zrozumieją gospodarowania w skali makro, nasz kapitał i wszystko co wypracujemy, będzie stąd uciekał. Tak się dzieje w całej Polsce. Trzeba wiedzieć, iż jeżeli zakupimy u miejskiego sklepikarza jakiś towar bądź usługę, to on będzie miał pieniądzę aby wykupić kolejny produkt od innego miejskiego sklepikarza bądź usługodawcy. Jeżeli zaś zakupimy coś w sieci sklepów Lidl, zysk sklepu będzie wędrował do Niemiec i tam będą zakupowane kolejne dobra i usługi co w żaden sposób nie przyczyni się do zwiększenia naszego bogactwa, a tylko pogłębi przepaść dzielącą te dwa kraje. I proszę niech nikt z was nie da się zwieść słowami, iż "No tak, ale przecież te sklepy dają pracę". Praca jest częścią kosztów stałych które wykazują zarówno sklepikarze mali jak i również wielkie sieci i nie ma absolutnie żadnej różnicy kto wypłaca to wynagrodzenie. Mowa tu o wypracowanych zyskach. Tak więc w przypadku sieci marketów, nie ma absolutnie żadnej korzyści z tego, iż rządzący robią jakiekolwiek ulgi dla duzych sklepów, które działać powinny na jednakowych zasadach jak mniejsze sklepy miejskie.

(2018-02-16 14:14)
kacperskyykacperskyy
0

cenna uwaga

(2018-02-16 14:29)
wbienkowbienko
0

Sorki, ale nikt mnie nie przekona, że potrzebny nam kolejny sklep wielkopowierzchniowy i to w samym centrum Miasta. To najgorszy sposób zagospodarowania tej powierzchni. Bez wysiłku, bez pomysłu, bez polotu. Kolejny blaszak bez wyrazu z wykostkowanym parkingiem zapaskudzi nasz i tak marny krajobraz miejski.

Swoista "rewitalizacja". W porównaniu z "architekturą" sklepów wielkopowierzchniowych stara mleczarnia miała przynajmniej swój charakter (nawet jako ruina :)). Żal ściska w tym zagłębiu bylejakości.

(2018-02-17 12:31)
stefanjakmarekstefanjakmarek
0

A moze jakaś wizualizacja? Jak TO co ma być zbudowane ma się do warunków zawartych w planie zagospodarowania? Bo coś czuję, tak jak wbienko, że bedzie to kolejna typowa "stodoła"...

(2018-02-17 12:36)
mefistomefisto
+1

To czy ten sklep jest potrzebny to nie nasz problem.Działka jest prywatna i powstanie tam to co bedzie chciał właściciel.Właściciel ma taki właśnie pomysł i co mu kto zrobi?Jeśli Lidl powstanie i bedzie prosperował to znaczy że jest potrzebny a jak zbankrutuje to znaczy że nie był.Taka moja logika.Zgadza się że to mało ambitna budowla ale prawo rynku jest bezwzględne i trzeba było jako miasto przejąć działkę od mleczarni i budować wieżę Eiflla lub cos bardziej spektakularnego.

(2018-02-17 16:12)
kendzikendzi
0

A co do społem to mógł by się ktoś wziąć za nich bo szukają głupków do pracy każą pracować za darmo i nie chcą dać umowy jaką obiecują a jak ktoś już się upomni o umowę o pracę jaką na dzień dobry obiecują to się okazuje , no jak już tak pani chce to napiszę o dzieło to się nazywa ku......stwo.

(2018-02-17 22:02)
jerzyk2205jerzyk2205
0

Władze miasta, a zwłaszcza powiatu wydającego decyzję o pozwoleniu na budowę, wiedzą co na tej działce powstanie i jak będzie wyglądać. Do uzyskania pozwolenia na budowę inwestor musiał załączyć projekt budowlany i projekt zagospodarowania terenu. Obiekt może powstać tylko za ich zgodą, a właściciel działki nie może zignorować zapisów planu zagospodarowania przestrzennego uchwalonego przez radnych.

(2018-02-18 15:19)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy