Lidl w Sochaczewie na koniec 2018 roku.

/ 25 komentarzy / 6 zdjęć
Zdjęcia i foto: Lidl w Sochaczewie na koniec 2018 roku. Inwestycje sochaczew
+1

Jakiś czas temu pytaliśmy Was o zdanie w kwestii budowy nowego marketu w Sochaczewie. Temat powrócił, tym razem już z konkretami. Prace budowlane na terenie byłej mleczarni rozpoczęły się. Ulica Traugutta zyska nowy punkt na mapie - market sieci Lidl.

Czekamy na oficjalną informację od Aleksandry Robaszkiewicz, PR Managera Lidl Polska.

Będziemy obserwować jak w krajobraz ulicy Traugutta wkomponuje swój budynek Lidl, który znany jest z nieszablonowych rozwiązań. Warto nadmienić, że teren po starej mleczarni jest objęty miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, przyjętym przez Radę Miejską jeszcze w 2011 roku, który przewiduje tam działalność usługową położoną w linii zabudowy wzdłuż ulicy Traugutta i o głębokości około dziewięciu metrów. Ma mieć ona formę budynku o wysokości od dwóch do trzech kondygnacji.  Z informacji, jakie zgromadziliśmy przebudowie również ulegnie fragment ulicy Traugutta. W celu ułatwienia komunikacji, nastąpi poszerzenie drogi o dodatkowy skręt prowadzący na parking. 

Dla mieszkańców to z pewnością nie tylko zwiększenie konkurencyjności stricte konsumenckiej, ale także szansa powstania nowych miejsc pracy.

 3
Oceń
(2 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (25)

jan-gubanskijan-gubanski
-2

Nareszcie Lidl w naszym mieście. Nie trzeba będzie jeździć do sąsiadów

(2018-02-14 10:29)
robroyrobroy
+1

kufa,my som bogate miasto,marketów jak psów w schronisku.

(2018-02-14 16:33)
AISAKAISAK
-3

Robroy, Ty jak zwykle masz  problem.Udzielasz sie na każdy temat i zawsze jesteś negatywnie nastawiony.

Niestety nie wszystkim się dogodzi, a szczególnie biednym sflustrowanym ludziom........

(2018-02-14 21:07)
jerzyk2205jerzyk2205
-1

Pamiętam, że Lidl przymierzał się do inwestycji na tym terenie jeszcze w 2009/2010 roku. Wówczas nie było jeszcze planu zagospodarowania przestrzennego dla tego terenu, a przedstawiciele kupców i reprezentujący ich radni, będący w opozycji do burmistrza, skutecznie protestowali przeciwko konkurencji marketów w mieście. Sytuacja się zmieniła po zmianie burmistrza. Teraz w 2018 roku jest już uchwalony plan zagospodarowania, ci sami radni są w komitecie wyborczym burmistrza i ich opór dla konkurencyjnych marketów zniknął. Będzie więc Lidl.

(2018-02-14 21:24)
KoliberKoliber
+1

Opór mniejszy bo już nie ma kogo za bardzo bronić... Nie wiem czy zauważyłeś ale drobny handel kończy się w Sochaczewie.

(2018-02-14 21:50)
kacperskyykacperskyy
0

myśleliście że wolność i demokracja nie będą was nic kosztować? prawo wolnego rynku: duży zgarnia więcej.

(2018-02-15 07:52)
AjakosAjakos
+1

Środowisko małych sklepikarzy zostało zlikwidowane przez burmistrza Osieckiego, jego radnych  oraz radnych Pana Małeckiego. Za chwilę zostaną duzi i „Społem” pana radnego Chociana, który jest systematycznie zwalniany z płacenia podatków przez burmistrza. Dzięki temu ta najdroższa sieć sklepików (Społem) przetrwa, podatki za nią zapłacą markety, a mali, cóż, zamkną działalność. To w sumie jednak nieważne jest, bo większość będzie zadowolona. Tanie serki homo, świeże pieczywo prosto z pieca i kosze z byle czym zadowolą chcących wydać 500+. W końcu coś się od tego życia należy.

Biedne miasto bogatych ludzi ... a może na odwrót?

(2018-02-15 08:21)
anomaliaanomalia
+3

Zamiast Lidla wolałabym np. dobry osiedlowy zieleniak (oczywiście jeżeli mówimy o sklepach, a nie o zagospodarowaniu miejsca, w którym ma powstać Lidl)

Zgodzę się, że należy wspierać polskie inicjatywy, ale nie za wszelką cenę. Jeżeli duży sklep z polskim kapitałem, bądź też drobny sklepikarz próbuje wcisnąć mi nieświeży, przeterminowany, czasami zepsuty towar, (bo nie może stracić, a przecież w porównaniu z zagranicznymi kolosami ma gorzej), to jakoś odechciewa mi się go wspierać.

Z polskich sklepów myślę, że nieźle na sochaczewskim rynku radzi sobie Gram Market. Kiedyś był też Lewiatan, ale o tym sklepie nie jestem najlepszego zdania. To, ze polski, to trochę za mało.

(2018-02-15 09:48)
elzbieta-kowalselzbieta-kowals
+2
MAŁY HANDEL PRYWATNY JEST SKUTECZNIE LIKWIDOWANY W CENTRUM MIASTA POPRZEZ OPODATKOWANIE ULICY PARKOMETRAMI I WYSOKIMI PODATKAMI OD NIERUCHOMOŚCI NA POZIOMIE WARSZAWSKIEGO BEMOWO. A DO TEGO WSZECHOBECNE REMONTY KTÓRE TEZ PRZYCZYNIŁY SIĘ DO LIKWIDACJI SKLEPÓW.NA STASZICA I WARSZAWSKIEJ.CENTRUM MIASTA STAJE SIĘ NIE PRZYJAZNE DLA HANDLU I MIESZKANCOW (2018-02-15 12:04)
dragon36dragon36
+1

Sklepiki upadaja bo towar jest drogi,Łowicz żyrardow dużo taniej czy to rynek czy sklepy.Dodatkowo dochodzi sprzedaż internetowa dużo tansza.

(2018-02-15 12:23)
robroyrobroy
0

@AISAK,,nie dałem Tobie ani minusa ani plusa,zbesztany zostałem za demota?

(2018-02-15 16:52)
AjakosAjakos
0

Ależ słowa Jerzego bolą. Zdaje się naczelny propagandzista adam1111 zmobilizował ich wszystkich. :)  Adam11111 czekam na twój tekst w tej sprawie w ZS.

(2018-02-16 07:44)
Marcin KaniewskiMarcin Kaniewski
+4

Sklepiki nie upadają dlatego, że jest drogo, tylko dlatego, że ludzie w nich nie kupują. A nie kupują dlatego, że jest drogo (względem innych miast i punktów sprzedażowych). Dopóki Sochaczewianie nie zrozumieją gospodarowania w skali makro, nasz kapitał i wszystko co wypracujemy, będzie stąd uciekał. Tak się dzieje w całej Polsce. Trzeba wiedzieć, iż jeżeli zakupimy u miejskiego sklepikarza jakiś towar bądź usługę, to on będzie miał pieniądzę aby wykupić kolejny produkt od innego miejskiego sklepikarza bądź usługodawcy. Jeżeli zaś zakupimy coś w sieci sklepów Lidl, zysk sklepu będzie wędrował do Niemiec i tam będą zakupowane kolejne dobra i usługi co w żaden sposób nie przyczyni się do zwiększenia naszego bogactwa, a tylko pogłębi przepaść dzielącą te dwa kraje. I proszę niech nikt z was nie da się zwieść słowami, iż "No tak, ale przecież te sklepy dają pracę". Praca jest częścią kosztów stałych które wykazują zarówno sklepikarze mali jak i również wielkie sieci i nie ma absolutnie żadnej różnicy kto wypłaca to wynagrodzenie. Mowa tu o wypracowanych zyskach. Tak więc w przypadku sieci marketów, nie ma absolutnie żadnej korzyści z tego, iż rządzący robią jakiekolwiek ulgi dla duzych sklepów, które działać powinny na jednakowych zasadach jak mniejsze sklepy miejskie.

(2018-02-16 14:14)
kacperskyykacperskyy
0

cenna uwaga

(2018-02-16 14:29)
wbienkowbienko
+1

Sorki, ale nikt mnie nie przekona, że potrzebny nam kolejny sklep wielkopowierzchniowy i to w samymcentrum Miasta. To najgorszy sposób zagospodarowania tej powierzchni. Bez wysiłku, bez pomysłu, bez polotu. Kolejny blaszak bez wyrazu zwykostkowanym parkingiem zapaskudzi nasz i tak marny krajobraz miejski.

Swoista "rewitalizacja". Wporównaniu z "architekturą" sklepów wielkopowierzchniowych stara mleczarnia miała przynajmniej swój charakter (nawet jako ruina :)). Żal ściska w tym zagłębiu bylejakości.

(2018-02-17 12:31)
stefanjakmarekstefanjakmarek
0

A moze jakaś wizualizacja? Jak TO co ma być zbudowane ma się do warunków zawartych w planie zagospodarowania? Bo coś czuję, tak jak wbienko, że bedzie to kolejna typowa "stodoła"...

(2018-02-17 12:36)
mefistomefisto
+1

To czy ten sklep jest potrzebny to nie nasz problem.Działka jest prywatna i powstanie tam to co bedzie chciał właściciel.Właściciel ma taki właśnie pomysł i co mu kto zrobi?Jeśli Lidl powstanie i bedzie prosperował to znaczy że jest potrzebny a jak zbankrutuje to znaczy że nie był.Taka moja logika.Zgadza się że to mało ambitna budowla ale prawo rynku jest bezwzględne i trzeba było jako miasto przejąć działkę od mleczarni i budować wieżę Eiflla lub cos bardziej spektakularnego.

(2018-02-17 16:12)
kendzikendzi
+1

A co do społem to mógł by się ktoś wziąć za nich bo szukają głupków do pracy każą pracować za darmo i nie chcą dać umowy jaką obiecują a jak ktoś już się upomni o umowę o pracę jaką na dzień dobry obiecują to się okazuje , no jak już tak pani chce to napiszę o dzieło to się nazywa ku......stwo.

(2018-02-17 22:02)
jerzyk2205jerzyk2205
+1

Władze miasta, a zwłaszcza powiatu wydającego decyzję o pozwoleniu na budowę, wiedzą co na tej działce powstanie i jak będzie wyglądać. Do uzyskania pozwolenia na budowę inwestor musiał załączyć projekt budowlany i projekt zagospodarowania terenu. Obiekt może powstać tylko za ich zgodą, a właściciel działki nie może zignorować zapisów planu zagospodarowania przestrzennego uchwalonego przez radnych.

(2018-02-18 15:19)
rafal-wojnowskirafal-wojnowski
0

Czekamy z niecierpliwością :)

(2018-02-19 09:45)
bartosz9bartosz9
+1

@MArcin Kaniewski
,, Jeżeli zaś zakupimy coś w sieci sklepów Lidl, zysk sklepu będzie wędrował do Niemiec i tam będą zakupowane kolejne dobra i usługi co w żaden sposób nie przyczyni się do zwiększenia naszego bogactwa, a tylko pogłębi przepaść dzielącą te dwa kraje''
Jesteś w bardzo dużym błędzie i w bardzo duży błąd wprowadzasz ludzi wypisując takie brednie. 70% obrotów Lidla stanowią produkty spożywcze produkowane w Polsce, Polscy producenci wyeksportowali towary za ponad 2mld zł do zagranicznych sklepów sieci Lidl. Każdy kolejny sklep to kolejne miejsca pracy, to zysk firmy która postawi halę, firmy spoedycyjnej która wozi towar, więc nie wypisuj proszę takich głupot.

(2018-02-19 10:13)
kacperskyykacperskyy
0

sluchajcie, widocznie trzeba sie pogodzic z tym, ze sochaczew to miasto magazynow i hipermarketow, moze taka specyfika lokalizacji a moze taka jakosc pracy urzędu promocji  - czy jak to badziewie sie nazywa - ze nie potrafia sciagnac tu innego biznesu.

tak jest i tyle.. pytanie tylko zasadnicze gdzie ta kasa za to wszystko? biedry, teskacze, centra handlowe, magazyny, dolina krzemowa w boryszewie... gdzie ta kasa która powinna byc przekuta na coś dla mieszkańców??

jordanek jak mielismy tak mamy i to wyremontowany za pieniadze Marsa. i ch* nic wiecej.. od lat.. no w koncu remont parku w chodaksie ok i co?? ta cała kasa poszla na remont parku w chodakowie?

hal sportowych mamy tyle od lat, boisk tez... nic nie jest zrobione dla mieszkanców, z zalewem jak nie moze sobie poradzic burmistrz tak jego bezradnosc sie ciagnie i przypuszczam ze nic z tego nie bedzie.

rozje* tyle działek w miescie i co z tego jest? gdzie ta kasa? po co nastepna działke rozpieprzac pod market jak nic z tego nie bedzie, moze wstawic tam kregielnie, bar. kino?

co ty czlowieku robisz dla ludzi? sprzedajesz te dzialki na magazyny, hipermarkety a i tak nic z tego nie ma.

 

(2018-02-19 11:38)
okooko
0

Policzyli, ile pieniędzy Lidl zostawia w kraju. Oburzający wynik raportu Instytut Globalnej Odpowiedzialności przedstawił raport, z którego można dowiedzieć się jaką część zysku Lidl zostawia w Czechach. Kwota jest zaskakująco niska, a podobnych wyników można się prawdopodobnie spodziewać w innych krajach Europy Środkowo-Wschodniej. Także w Polsce. 0,01 proc. - tyle pieniędzy z zysku Lidla zostaje w Czechach. Reszta trafia do Niemiec. Zaskakujące wyniki raportu Instytutu Globalnej Odpowiedzialności muszą być zaskakujące nawet dla najbardziej pesymistycznie nastawionych wobec dużych sieci handlowych. Nie jest tajemnicą, że znaczna część zysków trafia do kraju, z którego sieci pochodzą. W tym przypadku jednak z Czech do Niemiec "wypływa" aż 99,99 proc. zysku! Wszytko to na mocy umowy, do której dotarł Instytut. Jak podkreśla redaktor portalu Wolność24, sukces dużych sieci opiera się na wsparciu zapewnionemu dzięki Unii Europejskiej. Eskpansja Lidla jest możliwa dzięki finansowaniu Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju i Banku Światowego. Mechanizm ten dotyczy wszystkich państw Europy Środkowo-Wschodniej. Instytut Globalnej Odpowiedzialności nawołuje do zablokowania mechanizmów umożliwiających wyprowadzanie podatków za granicę. Ostatnio apelował w tej sprawie m. in. do ministra Morawieckiego.--- https://wiadomosci.wp.pl/policzyli-ile-pieniedzy-lidl-zostawia-w-kraju-oburzajacy-wynik-raportu-6107770471822977a

(2018-02-19 23:48)
kalinka101kalinka101
0

(2018-02-22 13:50)
kalinka101kalinka101
0

SPOŁEM PSS w Sochaczewie nie jest firmą prywatną. Zgodnie z prawem spółdzielczym właścicielami spółdzielni są wszyscy jej członkowie. Każda pracownik jest zatrudniony na umowę o pracę lub na umowę cywilnoprawnę. Wszelkie podatki i składki ZUS są odprowadzane od faktycznego wynagrodzenia. Dlatego zastanawiam sie skąd KENDZI ma takie informacje?

Poza tym PSS nigdy nie wystepował do Urzędu Miasta o umorzenie podatków a jedynie o ustalenie innego terminu zapłaty opłat rocznych za wieczyste użytkowanie gruntów. Zgodnie z art. 71 ust. 4 ustawy o gospodarce nieruchomościami z dnia 21.08.1997r. (Dz. U. z 2014r. poz. 518z późn. zm.) każdy może z tego skorzystać.

Najłatwiej jest opublikować nieprawdziwe informacje i nie ponosić z tego tytułu żadnych konsekwencji

(2018-02-22 14:00)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy