LIST DO MIESZKAŃCÓW SOCHACZEWA

/ 26 komentarzy
Zdjęcia i foto: LIST DO MIESZKAŃCÓW SOCHACZEWA Wybory samorządowe 2018 sochaczew

Nazywam się Marek Gołkowski i zamierzam kandydować na Burmistrza Sochaczewa. Jestem Sochaczewianinem z dziada pradziada, synem Marii Gołkowskiej: nauczycielki i Honorowej Obywatelki Miasta. W latach '90 z Komitetem Obywatelskim „Solidarność” organizowałem pierwszy sochaczewski samorząd i byłem w nim Wiceprzewodniczącym Rady. Przywracałem Bzurę Miastu organizując pierwsze spływy kajakowe. Kolejne lata przepracowałem za granicą w Ministerstwie Spraw Zagranicznych i  Polskiej Organizacji Turystycznej. Teraz wracam do samorządu bogatszy o europejskie doświadczenia, a swe siły i wiedzę chcę oddać Naszemu Miastu.
Kandyduję, bo uważam, że obecne władze nie wykorzystały w pełni szans rozwojowych Naszego Miasta. Skoncentrowały się na zadaniach dających krótkotrwałe efekty. Pominięte zostały natomiast projekty ważne dla przyszłości. Brak budowy mieszkań komunalnych i ciągów komunikacyjnych północ-południe to tylko przykłady. Natomiast niekończące się, uciążliwe dla mieszkańców remonty ulic i parków to nie są inwestycje! Ich przedwyborczy wysyp świadczy o instrumentalnym traktowaniu mieszkańców! Jako Sochaczewianie, odczuwamy na co dzień efekty takiego zarządzania miastem. Od lat bardzo dużo płacimy za wodę i ścieki, a system odbioru śmieci jest drogi i słabo zorganizowany. Do tego trzeba dodać zadłużenie miasta na ponad 45 mln złotych, które obciąży nawet nasze dzieci! Krótkowzroczne zarządzanie Miastem potwierdzają odległe miejsca Sochaczewa w rankingach samorządów. A przecież naszą ambicją jest bycie w gronie najlepiej rozwijających się polskich miast. Podobnie jak Państwu, zależy mi, aby Sochaczew był przyjazny dla mieszkańców, a zarządzanie publicznymi pieniędzmi profesjonalne, odpowiedzialne przejrzyste i uczciwe.
Wkrótce przedstawię swój program wyborczy, w którym na pewno znajdą się ważne inwestycje, takie jak wspomniane już ciągi komunikacyjne, czy też niższe opłaty za usługi komunalne. Zachęcam także do przesyłania swoich pomysłów i sugestii na adres: kandydat@golkowski2018.pl  Obiecuję, że wezmę je pod uwagę w swym programie wyborczym dla Sochaczewa.
Razem możemy więcej!

Los Sochaczewa jest w Naszych rękach!

Proszę o Państwa głos w wyborach 21 października!


Zapraszam również na mój profil Facebook: facebook.com/golkowski2018/

 4.2
Oceń
(5 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (26)

adam11111adam11111
-7
Dziwię się że kandydat na burmistrza ma tylko mamę....tak jakbym czytał pismo innego "wybitnego" sochaczewskiego samorzadowca. Od lat nie płaci pan za wodę, ścieki , bo sam pan pisze, że przbywał politycznie i turystycznie za granicą może pan napisze za którą bopodobno nie była to zachodnia granica ani południowa. Gratuluję tych "europejskich" standartów oby nie wprowadzać ich do socho...Zdjęcie rewelacja prawie nie podobne do orginału... (2018-09-10 13:22)
ojtam ojtamojtam ojtam
-5
Tak jak pisałem wcześniej mam wrażenie,że kandydat być może na stare lata dobrej roboty szuka bo w placówkach dyplomatycznych już go nie chcą. Poza tym kiedyś w szkole na takiego co na mamunie się powołuje mówiono chyba maminsynek. (2018-09-10 16:53)
markJmarkJ
+2
DO 11111

Do tego jedynkowego , gołębiu czy nie czujesz jaki fetor roznisisz swoimi postami .

Już były rządy jedynie słusznej władzy i jak się skończyly? . Tak i twój protegowany i ty

skończycie .

(2018-09-10 16:57)
metasekwojametasekwoja
+6
Do 1111 Twój guru też miał tylko matkę, nie pamietasz? Była tylko Maria a Rajmunda jakby nie było. Niepokalane poczęcie. (2018-09-10 18:36)
zabczynski227zabczynski227
+5
adam11111. Pisz tak dalej człowieczku a Twój Osiecki sam Cię odstrzeli , bo takimi wpisami tylko go dołujesz . Pisz , pisz , coraz wiecej i więcej, takich postów . I jeszcze jedno pisz tylko pod jednym nickiem , a nie pączkuj , bo pękniesz , albo zrobisz coś brzydkiego na szachownicę. (2018-09-10 20:41)
kolo6kolo6
0
Zadłużenie miasta na 45 mln zł, w tym po poprzednikach 37 mln, powiedzmy to jasno i wyraźnie. (2018-09-11 09:55)
NovJanNovJan
+1
"Wkrótce przedstawię swój program wyborczy, w którym na pewno znajdą się ważne inwestycje, takie jak wspomniane już ciągi komunikacyjne, czy też niższe opłaty za usługi komunalne. Zachęcam także do przesyłania swoich pomysłów i sugestii na adres: kandydat@golkowski2018.pl Obiecuję, że wezmę je pod uwagę w swym programie wyborczym dla Sochaczewa."Czyli tak: nie mam jeszcze gotowego programu ale jak podeślecie mi swoje pomysły to program bedzie gotowy.

"Razem możemy więcej!"Natomiast niekończące się, uciążliwe dla mieszkańców remonty ulic i parków to nie są inwestycje!to są iwestycje oprawiające jakość otoczenia w którym mieszkamy , szkoda tylko ze pewna ich cześć jest finansowana z BO.

(2018-09-11 11:16)
RouterRouter
+5
inwestycje typu made in china,terminy wykonania kosmiczne,ceny za roboty astralne,dług na lata ,wszystko super i jeszcze imprezki pokazowe ,normalnie życ nie umierać. (2018-09-11 14:44)
robroyrobroy
+2
. (2018-09-11 19:47)
maczetaostramaczetaostra
+5
Tak naprawdę to Osiecki się wypalił , nigdy zresztą nie był oazą doskonałości a tylko przy pomocy mMałeckiego i kościoła w tym mieście mógł osiągnąc to do czego doszedł , czyli do stanowiska Burmistrza, przypomnijmy z Stowrzyszenia Zgody odłamu PZPR podobnie zresztą jak obecny w sejmie poseł Piotrowicz . Jego osiągnięcia w porównaniu z innymi miastami są zerowe . Panie Osiecki parki , stawy , nie są w stanie rozwijać miasta , tylko miejsca pracy dla mieszkańców mogą powodować ,że miasto będzie żyło i parło do przodu . Branie kredytów przez Pana doprowadzi to miasto wcześniej czy póżniej do bankructwa.NMIeszkańcy którzy oddadzą na Pana głos w wyborach staną się samobójcami , a dla swoich dzieci staną się przekleństwem . Jak powiedziałem jestem tylko obserwatorem , ale przestrzegam przed tym człowiekiem czyli Osieckim. (2018-09-12 09:53)
adam11111adam11111
-6
Jesteś zaślepionym obserwatorem, ale niestety tzw totalna opozycja nie tylko centralnie działa destrukcyjnie ale również lokalnie i tylko takich i podobnych posiada np "rycerza" na białym koniu, "zagraniczniaków", scyzoryki i inne. Proszę aby Komitet wyborczy obecnego burmistrza zareagował na porównanie jego osoby do prokuratora stanu wojennego. To jest wstrętne, okropne, bezczelne podobne do porównani mnie przez "rycerza" do małpy. Czy tylko tacy ludzie popieraja jednego z kontrkandydatów obecnego burmistrza? Zapewne pytanie retoryczne. (2018-09-12 11:48)
markJmarkJ
+2
Do tego jedynkowego .

I takie coś ma jeszcze pretensje . Poczytaj swoje posty - ile wylałeś jadu (2018-09-12 17:44)
kacperskyykacperskyy
+1
adaś weź ty człowieku idz i popodlewaj kwiatki przy ogrodniku co? po twoich wypowiedziach widze ze masz tak zlasowany mózg ze nawet nie wypowiadasz sie sam tylko kopiujesz sentencje PISowców zasłyszane w państwowej telewizji.stary a głupi! poziom twoich wypowiedzi jest żenujący i oddaje ogolny poziom kultury i inteligencji ludzi którym tak nadstakujesz.mim zdaniem opozycja powina się zjednoczyć i wystawic wspolnego kandydata przeciwko osieckiemu. inaczej głosy się rozbiją miedzy kilku a osiecki i tak swoje mocne 25% zbierze i skonczy się kolejnymi latami marazmu. Z drugiej strony nowy burmistrz bedzie musiał sie zmierzyc z syfem jaki zostawi po sobie burmistrz osiecki... kasy brak w skarbcu a obligacje trzeba bedzie zaczać splacac (2018-09-13 08:07)
JacekJacek
+4
Czy burmistrza naprwdę nie stać na lepszych troli internetowych? (2018-09-13 08:23)
RouterRouter
+1
tylko PO i nikt więcej.maczeta wieki szacun. (2018-09-13 09:13)
wbienkowbienko
+1
Propaganda PiS et consortes usiłuje nam wmówić, że poza nimi nie ma świata. Powtarzają mantrę, że nikt poza nimi nie ma programu dla wyborców, choć ich program to zwykły "paździerz" a'la Jaki. A ostatnie publiczne próby szantażu, czy wręcz zastraszenia politycznego pt: "gdy samorządy będą 'nasze' to będzie kasa" (w domyśle, jeśli nie będą to i kasy nie będzie) ujawniają patologiczne podejście tego towarzystwa do samorządu i całkowite wypaczenie roli samorządu w reprezentowaniu interesów społeczności lokalnych. Oni nie potrafią, a nawet więcej - nie chcą wspólpracować z innymi. Nie pozwólmy, aby samorząd został zastąpiony układem towarzyszy partyjnych pod przywództwem jakiegoś lokalnego "pierwszego sekretarza" wykonującego rozkazy z centrali na Nowogrodzkiej. Niezależność samorządów od wpływów władzy centralnej (partii) była jednym z postulatów "wolnościowych" Solidarności (tej pierwszej, nie tej Śniadka i Dudy). Teraz próbuje się nam wmówić, że wszystko (w tym samorząd) musi być zarządzane centralnie i kontrolowane przez partię, deja vu? Tak, ci ludzie mentalnie tkwią w PRL-u i taki PRL-bis chcą nam na nowo ukonstytuować w każdej dziedzinie funkcjonowania Państwa.

I ludziska, odwołuje się do Waszego rozsądku, przestańcie sie odnosić do wytworów wyobraźni jedynkowego. To wierny troll-kumoter szyszkownika Męczybuły wydelegowany do czarnego PijaRu, więc szkoda czasu :) (2018-09-13 20:53)
mefistomefisto
0
To prawda że PiS będzie finansował tylko swoich.Bardzo mi się to nie podoba ale...nie jest to nowość.Zastanówcie się czemu okoliczni wójtowie sa z PSL?Nawet ci którzy się tym nie chwalą to jednak są.Może dlatego że jest coś takiego jakwfośigw który rozdaje fundusze? (2018-09-14 21:22)
mefistomefisto
0
WFOŚIGW (2018-09-14 21:57)
wbienkowbienko
0
@mefisto

I to jest właśnie patologiczne postrzeganie samorządności. Poniewaź w Polsce społeczeństwo obywatelskie rozwija się powoli to takie patologiczne działania trafiają na podatny grunt i owocują. Józef Tischner tłumaczył ten mechanizm społeczny poprzez definicję pojecia "homosowieticusa", Miłosz zniewoleniem umysłu, ale czy 30 lat po rozpoczęciu zmian społecznych można to jeszcze tak ujmować? Czyżbyśmy dobrze czuli się w archaicznym układzie z przełomu wieków XIX i XX, gdzie nieomylny wódz, jego zaufani (partia), jego prawo i pięść (służby) stanowi podstawę funkcjonowania społeczeństwa? Z pewnością takie postrzeganie społeczeństwa nie pasuje do społeczeństw zachodnich, natomiast idealnie pasuje do modelu wschodniego, którym monowładza tak oficjalnie się brzydzi, a nieoficjalnie wdraża. (2018-09-15 09:34)
metasekwojametasekwoja
+2
Trzeba wiedzieć także, że od tego jaka opcja wygra samorząd, będzie zależała świeckość szkół w mieście. W tej chwili jest ona zagrożona. Lekcje zamiast w szkole zaczęły się w kościele. Te dzieci , które nie uczęszczają na lekcje religii nie mogły nie iść do kościoła, bo yłaby to nieobecność w szkole. Nauczyciele podobnie, czy chcą czy nie muszą iść z dziećmi do kościoła, bo pod byle pretekstem utraciliby pracę.

(2018-09-15 13:10)
mefistomefisto
0
Musiała by wygrac skrajna lewica żeby coś zrobić w sprawie całkowitej świeckości szkoły.Ani PiS ani PO a tym bardziej PSL tego nie ruszy bo wierzących jest więcej niż ateistów a to są wyborcy.A tak na marginesie to ile osób straciło pracę z powodu nieobecności na mszy?Lewica ma jakieś dane na ten temat? @wbienko nie wiem co byś nie zrobił to kasa zawsze idzie z budrzetu centralnego do samorządów po lini partyjnej.Logika wskazuje że w obecnym układzie miastem powinien rządzić pisior bo pójdzie za tym kasa.Trudno mi powiedzieć jak rozdzielają pieniądze na zachodzie bo nie interesowałem sie tym ale jak coś wiesz to ja chętnie.Wiem natomiast że w obecnym układzie pieniędzmi lokalnymi zarządza PSL dlatego przywołałem Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska gdzie powiat sochaczewski ma swojego człowieka z PSL.Jak PiS wygra na mazowszu to pewnie obsadzi to stanowisko swoim bo takie jest wilcze prawo w tym kraju.PiS po prostu głośno powiedział to co było jasne już dawno więc nie rozumiem zdziwienia że będą dawać swoim. (2018-09-15 16:57)
wbienkowbienko
+2
@mefisto ad rem @metasekwoja

"bo wierzących jest więcej niż ateistów a to są wyborcy" to nie jest żaden logiczny argument. Rzecz nie w tym kogo jest więcej, tylko w tym, czy chcemy mieć demokratyczne państwo świeckie czy fundamentalistyczne państwo wyznaniowe. Ja jestem człowiekiem wierzącym i nie chcę, aby te aspekty były ze sobą mieszane szczególnie na potrzeby jakiejkolwiek polityki. Mamy świeckie państwo, świeckie instytucje w tym państwie, w tym świecką szkołę i system edukacji. Rozpoczęcie roku szkolnego ma się odbywać w szkole. Jeśli rodzice życzą sobie, aby ich dzieci uczciły swój rok szkolny obecnością na specjalnej mszy świętej - proszę bardzo, ale po uroczystościach szkolnych w ramach dobrowolności. Mogą to zrobić wraz z dziećmi. Gdy ja chodziłem do szkoły było to normą i funkcjonowało - łącznie z lekcjami religii w salach katechetycznych i rekolekcjami - rzecz jasna po lekcjach w szkole.Tylko to wymagało szczerych chęci, czasami wyrzeczeń i było owocem szacunku dla rodziców wprowadzających w świat religii. Ile dzieci dziś poszłoby dobrowolnie na taką mszę? Może w tym rzecz? Czy dlatego wszyscy wolą poddawać się mistyfikacji - jakimż to religijnym narodem jesteśmy My Polacy? 100% wierzących, od małego.Instytucje i politycy będą dbać o waszą wiarę? (2018-09-15 21:47)
mefistomefisto
0
Zgadzam sie z tobą w całej rozciągłości.Pamiętam te czasy i uważam że było dobrze.Nadal jednak twierdzę że politycy tego nie zmienią w obawie o utrate elektoratu.Więc nie widzę powodu żeby podnosić ten argument przy wyborze.Ubolewam nad tym że wiarę sprowadzono do kwestii przymusu. (2018-09-16 08:46)
NovJanNovJan
+1
"Wkrótce przedstawię swój program wyborczy, w którym na pewno znajdą się ważne inwestycje, takie jak wspomniane już ciągi komunikacyjne, czy też niższe opłaty za usługi komunalne."czy kandydat przedstawił juz jakies konkrety dot. programu? minął miesiąc od zapowiedzi a ja nie moge tego znaleźć - jeśli ktoś coś widział bede wdzieczny za informacje. (2018-10-10 15:08)
jerzyk2205jerzyk2205
-1
@NovJan

Pańska niecierpliwość zostanie zrekompensowana. Program w tych dniach jest dostarczany mieszkańcom. Panu również zostanie dostarczony do domu.

(2018-10-10 18:48)
zalewskizalewski
0
Szanowny Panie Marku Czy nie wstyd Panu stać w towarzystwie kłamcy. Bo takim jest Pan Czubacki, pisząc o tym, że to burmistrz Osiecki rzekomo doprowadził do zadłużenia miasta na kwotę 45 mln. Sęk w tym, że 34 mln przejąl po Panu Czubackim i Żelichowskim i poprzednikach. Stawiam pytanie Panu Żelichowskiemu, bo to On zapewne pisze te listy poparcia, czy Pański list do mieszkańców. O ILE ZWIĘKSZYŁO SIĘ ZADŁUŻENIE MIASTA W CZASIE DWÓCH KADENCJI BOGUMIŁA CZUBACKIEGO (stan początkowy i końcowy) I O ILE ZWIĘKSZYŁO SÌE TO ZADŁUŻENIE ZA BURMISTRZA OSIECKIEGO (to już da się policzyć na podstawie danych Zbory). PROSZĘ PODAĆ TWARDE DANE. NIE KŁAMAĆ, NIE KRĘCIĆ, PROSZĘ PODAĆ LICZBY. TYLKO TYLE I AŹ TYLE.CZEKAM PANIE ŻELICHOWSKI. PYTAM PANA BO WIADOMO, ŻE TO PAN STEROWAŁ BOGUMIŁEM CZUBACKIM, A TERAZ STERUJE PAN PANEM GOŁKOWSKIM.

(2018-10-11 13:50)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy