List otwarty do Wyborców Bezpartyjnych Samorządowców

/ 23 komentarzy
Zdjęcia i foto: List otwarty do Wyborców Bezpartyjnych Samorządowców Radni i rady samorządowe sochaczew

LIST OTWARTY

                      SZANOWNI WYBORCY BEZPARTYJNYCH SAMORZĄDOWCÓW!

W poczuciu odpowiedzialności i szacunku dla sochaczewskich wyborców, którzy oddali w minionych wyborach samorządowych swój głos na kandydata na Burmistrza p. Marka Gołkowskiego oraz kandydatów do Rad Powiatu i Miasta z list Bezpartyjnych Samorządowców informujemy, że p. Bogumił Czubacki swoją krótkowzroczną decyzją o zasiadaniu w zdominowanym przez PiS Zarządzie Powiatu pozbawił nasze środowisko zdolności koalicyjnej i tym samym wykluczył się  z naszego społecznego ruchu.

Pan B.Czubacki, który uzyskał mandat radnego powiatu, sprzeniewierzył się podstawowym wartościom i programowi, wokół których budowany jest ten społeczny ruch. Wykonał nieoczekiwany, wrogi zwrot wobec środowiska Bezpartyjnych Samorządowców, które on również w Sochaczewie współtworzył i w pełni się z jego programem oraz celami utożsamiał. Także w kontekście ewentualnych powyborczych koalicji.                                 

Jak się okazało, wierności tym zasadom dochował jedynie do pierwszej sesji Rady Powiatu, gdy jeszcze jako Bezpartyjny Samorządowiec, wszedł dla doraźnych, osobistych korzyści w polityczne alianse z ludźmi, wobec których przez ostatnie cztery lata pozostawał w powiatowej opozycji. Przyjął zaproponowane mu przez politycznie zdominowaną przez PiS Radę i Zarząd Powiatu stanowisko członka zarządu, doskonale wiedząc, że nie było i nie ma na to żadnego przyzwolenia ze strony sochaczewskiego środowiska Bezpartyjnych Samorządowców.

Przedstawiona p. B.Czubackiemu przez koalicję PIS i Forum Burmistrza P.Osieckiego propozycja nosi cechy nasilonej w kraju po wyborach korupcji politycznej, a biorąc za kryterium cele oraz wartości, na których opiera się ruch sochaczewskich Bezpartyjnych Samorządowców, powinna być przez niego zdecydowanie i bezzwłocznie odrzucona. Pan B.Czubacki w zamian za firmowanie decyzji Zarządu Powiatu otrzymał wyższą o 900 zł dietę. Nie będzie miał jakiegokolwiek realnego wpływu na podejmowane tam decyzje, jest bowiem w mniejszości w stosunku 1:4. Jest oczywiste, że decyzja p.B.Czubakiego nie mogła pozostać bez reakcji naszego ruchu. Nie ma bowiem miejsca w naszym ruchu dla osób, które nie stosują się do przyjętych przez nas standardów etyczno-moralnych.                     

Od chwili wejścia do Zarządu Powiatu p. B.Czubacki mandat radnego sprawuje tylko i wyłącznie w swoim imieniu, bez prawa odwoływania się do związków z sochaczewskim ruchem Bezpartyjnych Samorządowców.

Nie wzywamy p. B.Czubackiego do złożenia mandatu radnego, choć wezwaliśmy go do złożenie funkcji członka Zarządu. Czujemy się przez niego oszukani, tak jak zapewne ponad 500 osób, które na niego głosowały. Liczymy jednak na refleksję z jego strony, czy w takiej sytuacji mandat ten powinien pełnić.

Ocenę, na ile postępowanie p. B.Czubackiego jest naganne i nie zasługuje na akceptację pozostawiamy jego wyborcom.

 

                           Marek Gołkowski i Bezpartyjni Samorządowcy w Sochaczewie

 5
Oceń
(4 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (23)

metasekwojametasekwoja
+2
Jest mi przykro. (2018-12-10 21:19)
adam11111adam11111
-8
Brawo Boguś. JESTEŚ WIELKI (2018-12-10 21:59)
adam11111adam11111
-8
Niech sobie szczekają.... (2018-12-10 22:12)
pierwsza_krewpierwsza_krew
+10
Człowiek ten, w pewnych środowiskach był postrzegany jako chytrus i łasy na kasę już od bardzo dawna. Myślę, że nie tyle daliście się oszukać, co chyba przymykaliście na to oko i gdzieś w głębi liczyliście na to, że nie okaże się tak bezwzględny ale prawdziwa natura zawsze wyjdzie z człowieka w obliczu pojawienia się srebrników ostatniej szansy na stole. Wg mojej subiektywnej opini był to ostatni kęs, który Pan Czubacki mógł jeszcze zagarnąć w swojej karierze i to było dla niego najważniejsze. Nie ludzie, nie honor, nie przyjaciele a tylko własne zyski.Myślę, że tą akcją Pan Czubacki podsumował całe swoje życie. (2018-12-11 08:19)
markJmarkJ
+1
Adaś się odezwał ten co , ,, co w umyśle to na piśmie " , .

Człowieku jak można być tak przewrotny , pocztyaj sobie swoje posty odnośnie p. Czubackiego i dla myślącego to powinno wystarczyć . (2018-12-11 08:41)
kacperskyykacperskyy
+5
a co PIS przez przypadek akurat temu panu złozyło propozycje? dobrze wiedzieli z kim gadają. pis powiekszyło sie o kolejnego "uczciwego" i "honorowego" członka. nie od dzis wiadomo jakie standardy PIS reprezentuje, mysle ze pan czubacki bedzie dobrze czul sie w tym towarzystwie, maja wiele wspolnego. (2018-12-11 08:53)
wbienkowbienko
+5
No to mamy wdepnięcie w lokalną zamuloną kałużę.Czegóż to nie zrobi się dla siebie :) Zaraz się dowiemy, że Pan za te 900 zł będzie pracował dla dobra swojej małej ojczyzny, że wyborcy jeszcze będą z Pana dumni, i że "peace, love and understanding" - i tym podobne demoniczne kuplety. Dlaczego więc nie dołączył Pan do PISFS przed wyborami? Czy jednoosobową "umowę koalicyjną" Pan podpisał, jak Pana pożal-się-boże protoplasta ideowy ze Śląska?Jeśli tak, to może w nagrodę nawet stanowisko członka w zarządzie jakiejś spółki z puli "dla swoich" znajdzie się dla kogoś z rodziny - to już przecież standard w Polsce. A i jeszcze zapomną Panu na chwilę jakież to "tragiczne w skutkach rządy" sprawował Pan, jako Burmistrz (czyż nie taka była narracja wobec Pana ludzi, do których Pan przyłączył?).

Nie wstyd panu Panie Czubacki????

Mnie, wyborcę BS, Pan oszukał, stąd moja ocena i zażenowanie Pana postawą.

(2018-12-11 12:50)
linulinu
+7
A mówiłem ze Czubacki to chorągiewka .... ale nie skąd, a jakże, w życiu...

>> Wielkie LOL << (2018-12-11 12:55)
maczetaostramaczetaostra
+1
Zawsze dla mnie był chorągiewką , chciwy na kasę , chytry na przywileje , prosty człowieczek , ktory wylize za 100 zł każdemu co mu każą a za 200 sam złoży propozycje co wylizać . Marny człowieczek nie warty zapamiętania . (2018-12-11 19:42)
maczetaostramaczetaostra
+3
Dodam jeszcze do Pana Panie Gołkowski , niech Pan pokazuje sie jak najwiecej Pi...ry i Osiecki nie będą rzadzic w nastepnej kadencji , potrzeba nam człowieka z klasą a nie z piłką jajowatą . Osiecki jeżeli Pan czyta to kiedy trzeci most , kiedy geotermia . Chyba że to bylo Pana oszustwo wyborcze. (2018-12-11 20:32)
GondolJerzyGondolJerzy
0
maczetaostra to ostatnia kadencja Osieckiego ze względu na nowe przepisy
także nie będzie już raczej boomu inwestycyjnego w kolejnym roku wyborczym
i dla tych co nie wiedzą następne wybory samorządowe są za 5 lat, a nie 4 jak było do tej pory (2018-12-11 21:06)
adam11111adam11111
-8
Koniec jeżdżenia na plecach Pana Czubackiego przez tego "geniusza" samorządowego. Szkoda, że tak późno Pan Czubacki to zrozumiał. Jednak lepiej późno jak wcale. Powodzenia Panie Czubacki. Niech Pan tym szczekaniem się nie przejmuje. (2018-12-11 21:23)
kacperskyykacperskyy
+7
adaś nie bede ci ublizal wiecej bo wg mnie po prostu jestes niepelnosprawny umyslowo i to nie wypada.  przejzałem całą twoja historie na ESOCHACZEW, zauwazylem ze uzywasz około 60 wyrazów zamiennie, które wyrazaja tylko i wylacznie krytyke i próby ublizenia osobą jerzyka o raz czubackiego. jestes kompletnym analfabetą, od 2015 roku nie napisałes nic poza opluwaniem 2 ludzi. i do tego używasz dokladnie tych samych okreslen.odnosnie pana czubackiego twoj wpis jeden przykladowy ktory w zestawieniu z tym co piszesz teraz po prostu mnie urzekł :

adam11111

O jak się cieszę....po moim wpisie znalazł się Pan Jerzyk - jastrząb. I to zdjęcie obok siebie siedzą Burmistrz (przyp. p czubacki) i Nadburmistrz i pewnie knują jak tu znowu wejść na te stanowiska po wyborach. Panowie nic z tego - mieszkańcy powiedzieli nie. Może w innym mieście spróbujcie żeby tam "poprawić" jakość życia mieszkańców ale od razu Im współczuje. Pa....pa...... (2016-01-19 08:37)tak oceniales prace obydwu panow?? a teraz jestes zadowolony ze jeden z nich, jak to opisałeś "wszedł na stanowisko po wyborach" i bedzie "poprawiał" jakość zycia mieszkancow? :) od tej pory nie reaguje na zadne twoje posty bo po prostu szkoda czasu i innym też polecam to rozwiązanie. (2018-12-12 08:08)
adam11111adam11111
-4
POĆWICZ CZYTANIE ZE ZROZUMIENIEM. Ale do tego trzeba mieć rozum a nie wyschnięty móżdżek. (2018-12-12 09:19)
maczetaostramaczetaostra
+1
adam11111 Bardzo miło ,że nazywasz Pana Jerzyka - Jastrzębiem . Jastrząb to silny ptak polujący głównie na gołebie , dachowe posrańce . Kiedy widzę atak jastrzębia na gołębia to potem tylko pióra roznosi wiatr nigdy odwrotnie . Podobnie jest w życiu gołębiu . (2018-12-12 10:42)
adam11111adam11111
-6
Dziwne, że POpaprancy mają jeszcze czelność zabierać głos. Wasz czas się nieodwracalnie zakończył, Ale to dla was za trudne do zrozumienia. (2018-12-12 10:58)
markJmarkJ
+5
Adam

Twoja bezczelność i głupota przkracza wszelkie granice , czy naprewdę nie można ciebie leczyć . (2018-12-12 13:10)
SzczawiuSzczawiu
+3
że też Wam się chce z tym typkiem dyskutować :) przecież nie rzucił żadnego argumentu ZA, tylko póbuje obrażać. (2018-12-12 14:53)
jerzyk2205jerzyk2205
+1
OKOLICZNOŚCIOWA POETYCKA PUENTA "TROJANA":Sochaczewskie Spacery 397.

-------------------------------------ZDRAJCANie Mam nikogo,-

Nie Mam też twarzy.

W lustrze odbicie

Podwójnie parzy.Spaliłem mosty

Bliskim Osobom.

Nie Mam powrotu

Gdy drzwi otworzą.Po obu stronach

Niewiele znaczę.

Jedni i Drudzy....

Wypomną ZDRADĘ!!!.Sławek "TROJAN" Trojanowski.P.S.-Polityczny temat.... na ten czas. (2018-12-13 20:06)
maczetaostramaczetaostra
+1
OGŁASZAM KONKURS O KIM MOWA . FUNDUJE BILET DO KINA ZA POPRAWNĄ ODPOWIEDŹ (2018-12-13 20:36)
jerzyk2205jerzyk2205
0
Wprawdzie 557 głosów oddanych w ostatnich wyborach na p. Czubackiego było najlepszym wynikiem, ale bez nich nasz komitet Bezpartyjnych Samorządowców miałby również dwa mandaty do powiatu z miasta (2724 głosów - 557 głosów = 2167 głosów/2 mandaty). Dlatego żal mi bardzo dobrego wyniku wyborczego Tomasza Ertmana. (2018-12-16 20:33)
adam11111adam11111
-1
To Pan Czubacki pociągnął waszą listę. Bez Niego przynajmniej 1000 głosów mniej byście dostali czyli bez mandatu. Policzcie ile głosów mieliście w poprzednich wyborach. Proste- wyjdzie wam jakieś 300 max z nawiazką A w tych wyborachbez Pana Czubackiego jakieś 450 oczywiście obaj razemczyli byscie przepadli i mandaciku by nie było. (2018-12-17 08:48)
markJmarkJ
0
A. 11111 , jak zwykle o w umyśle to na piśmie . (2018-12-17 10:05)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy