List w obronie radnego Augusta Rutkowskiego

/ 2 komentarzy
Zdjęcia i foto: List w obronie radnego Augusta Rutkowskiego Radni i rady samorządowe sochaczew

Wygląda na to, że nie wolno być niezadowolonym z wysokich stawek za wodę i kanalizację, jeśli jest się pracownikiem Zakładu Wodociągów i Kanalizacji Sochaczew i mieszkańcem miasta! Nasz kolega Radny miejski August Rutkowski otrzymał pismo od Prezesa Zarządu Stanisława Grażki, w którym przeczytał:

W imieniu ZWIK – Sochaczew Sp. z o.o. w związku z Pana wypowiedziami za pośrednictwem mediów uprzejmie proszę o rozwagę w formułowaniu swojego stanowiska tak aby nie naruszało ono dobrego imienia pracodawcy jak i jego udziałowca Miasta Sochaczew i działającego w jego imieniu Burmistrza. Pana wypowiedzi w przedmiocie stawek, zwłaszcza sugerujące naganne zachowanie Pracodawcy zawyżającego te stawki narusza dobra osobiste ZWIK Sochaczew i sugeruje działanie sprzeczne z prawem….”(pisownia oryginalna).

Czyżby to była reakcja ZWiK-u na wywiad udzielony przez radnego Rutkowskiego, w którym odnosi się do kwestii wysokich cen wody i ścieków, jakie ponoszą na co dzień mieszkańcy Sochaczewa? Czy mieszkańcy mają przyjąć do wiadomości, że obowiązujący cennik opłat nie może skłaniać do dyskusji i wyrażania subiektywnych odczuć czy spostrzeżeń? Zdania na ten temat jak widać są mocno podzielone.

Panie Prezesie Grażka musi Pan wiedzieć że „Każdy Radny zobowiązany jest kierować się dobrem wspólnoty samorządowej gminy. Radny utrzymuje stałą więź z mieszkańcami oraz ich organizacjami, a w szczególności przyjmuje zgłaszane przez mieszkańców gminy postulaty i przedstawia je organom gminy do rozpatrzenia, nie jest jednak związany instrukcjami wyborców.” - tak brzmi art. 23 ustawy o samorządzie gminnym. Jeśli radny według przepisów prawa ma pełną wolę działania w przypadku instrukcji wyborców tym bardziej pracodawca nie ma prawa wpływać na decyzje i działania radnego.

Pana pismo skierowane do Radnego Augusta Rutkowskiego brzmi jak grożenie palcem. Wzywamy Pana do zrewidowania swojego stosunku wobec działań radnego Augusta Rutkowskiego oraz wycofania skandalicznego i szalenie kontrowersyjnego pisma.

Każda podwyżka budzi niezadowolenie wśród mieszkańców. Faktem jest, że cena wody i ścieków 13 zł za 1 m3 + opłaty stałe w Sochaczewie pozostaje jedną z najwyższych w regionie. Panie Prezesie i Panie Burmistrzu szkoda, że nie wsłuchacie się w głosy mieszkańców miasta dotyczące tych cen, bo są one bardziej dosadne niż opinie radnego Rutkowskiego. Ciągłe podwyższanie cen wody i ścieków w naszym mieście nie jest receptą na sukces, lecz wręcz „wylewaniem dziecka z kąpielą” do miejskiej kanalizacji. Mieszkańcy Sochaczewa pytają, dlaczego w gminach ościennych, przyległych do miasta, ich mieszkańcy płacą przysłowiowe „grosze” za wodę? Dlaczego na osiedlach domów jednorodzinnych na terenie miasta mieszkańcy nie spuszczają wody do szamba czy kanalizacji sanitarnej tylko używają tej wody do spłukania muszli klozetowej. Nie dlatego Panie Prezesie i Panie Burmistrzu, że chce im się chodzić z tymi wiadrami czy miskami tylko dlatego, że ich najzwyczajniej nie stać na poniesienie bardzo wysokich kosztów przyłącza kanalizacyjnego a potem na wygórowane opłaty!

A swoją drogą, abstrahując czy np. nauczyciel widzący jak drugi nauczyciel uderzył dziecko, nie ma prawa wypowiadać się w tej kwestii i wyrazić swojej opinii w imię fałszywie pojętego zachowania dobrego wizerunku szkoły? Normy społeczne obowiązują nie tylko pracowników, ale przede wszystkim pracodawców. Pana pismo brzmi jak groźba, nie wypowiadaj się, bo … Żyjemy w wolnym, demokratycznym kraju i każdy ma prawo do swojej opinii, tym bardziej radny wyrażający opinie mieszkańców!

Z poważaniem


Radni Rady Miejskiej nie wchodzący w skład koalicji rządzącej Miastem Sochaczew


Urszula Pawlak

Paweł Piątkiewicz

Ireneusz Kisiołek

Urszula Kossakowska

Teresa Kozbuch

Marcin Podsędek

Tomasz Obrączka

Bartosz Otręba


 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (2)

użytkownik17797użytkownik17797
0
W pełni popieram treść listu, prawdę trzeba przedstawiać konkretnie i z grubej rury......bo inaczej do pewnych osób rządzących z łagodnych treści to nic by nie dotarło, oj nic...... 
(2013-07-09 22:13)
boloyangboloyang
0
Taka typowa "mądrość" średniowiecznego, "ciemnogrodzkiego" Polaka - zamkniesz ryja albo zostaniesz wygnany i ekskomunikowany prostaku. Hmm, bo u nas w kraju prezesi to paniska a reszta dla nich to bezmózga swołocz której należy pozbawić jakichkolwiek praw i własnego zdania, nie mówiąc o zabieraniu głosu, a w szczególności głosu krytyki. Tak Mr. Prezes - my społeczeństwo wybieramy RADNYCH by nas reprezentowali i także zabierali glos w sprawach czasem niwygodnych dla włodarzy miasta. (2013-07-10 07:59)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy