Zakończenie "Wakacji z wąskotorówką 2018" – podsumowanie

/ 11 zdjęć
Zdjęcia i foto: Zakończenie "Wakacji z wąskotorówką 2018" – podsumowanie Historia i tradycja sochaczew
+6

W sobotę, 1 września, w Muzeum Kolei Wąskotorowej oficjalnie zakończyliśmy "Wakacje z wąskotorówką 2018".  Z tej okazji odbył się specjalny przejazd pociągu Retro z Sochaczewa do Puszczy Kampinoskiej. Wydarzeniem tym pożegnaliśmy lato na wąskim torze oraz zakończyliśmy specjalny cykl zajęć, przygotowany dla młodszych i starszych miłośników kolejnictwa z okazji przerwy w nauce (od 23 czerwca do 1 września).

Tego dnia na polanie w "Osadzie Puszczańskiej" w Tułowicach przygotowane zostały dodatkowe atrakcje, które cieszyły się dużym zainteresowaniem. Najmłodsi pieczołowicie malowali swoje kolejowe wspomnienia na prześcieradle, a także interesowali się kolejowym kącikiem zabaw z puzzlami, memory oraz kolorowankami. Całe rodziny wzięły udział w kolejowej "zgaduj-zgaduli" i zmierzyły się z pytaniami dotyczącymi historii sochaczewskiej kolei wąskotorowej oraz naszego muzeum. Na wszystkich uczestników czekały nagrody. Po powrocie do Sochaczewa można było skorzystać z jeszcze jednej atrakcji: zwiedzania wagonu pasażerskiego serii Abxhpi 2281, czyli tzw. salonki generalskiej, której wnętrze na co dzień nie jest udostępniane turystom.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za przybycie! Jesień zbliża się wielkimi krokami, ale pamiętajmy, że pociąg Retro kursuje do końca września.

Marta Przygoda-Stelmach
asystent muzealny
Muzeum Kolei Wąskotorowej
w Sochaczewie

Fot. M. Przygoda-Stelmach

 5
Oceń
(1 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy