LOBSTER

/ 14 zdjęć
Zdjęcia i foto: LOBSTER Film, fotografia sochaczew
+9

W sobotę 19 października 2019 Sochaczewski Klub Filmowy pokaże niekonwencjonalną love story dziejąca się w bliżej nieokreślonej przyszłości. Przyszłość ta nie musi być tak odległa jak się wydaje, bowiem znajdziemy tam wiele rzeczy, które widzimy już dziś. Reżyserem obrazu LOBSTER (Homar) z 2015 roku jest Jorgos Lantimos, autor takich filmów jak „Kieł”, „Alpy” czy „Zabicie świętego Jelenia”.

W „Lobsterze” wchodzimy w świat gdzie najbardziej pożądanym stanem dla człowieka jest bycie w związku. Samotni mają wyznaczony, krótki czas, by w teoretycznie sprzyjających okolicznościach znaleźć sobie parę. Jeśli osoby do pary nie znajdą przenoszą się do świata singli, w którym zabronione jest wchodzenie w związki. Jednak prawa obu światów, dość dobrze i przekonująco w filmie uzasadniane, mają swoje wady.

Film Lantimosa pozwala na wiele interpretacji i rzecz jasna skłania do refleksji. Choćby na temat wolności jednostki, natury miłości czy prawnego regulowania tak delikatnej materii jak ludzkie uczucia.

W rolach głównych Colin Farrell i Rachel Weisz.

Gorąco zachęcamy do przyjścia do sali konferencyjnej na II piętrze Kramnic Miejskich i obejrzenia tego zaskakującego filmu. Startujemy o godz. 17.00. Wstęp na projekcje SKF jest wolny. Lobster trwa 114 minut. 


 

Informacje dodatkowe
  0
  Oceń
  (0 głosów)

   

  Zobacz kto wybiera się na tą imprezę:  wybieram się tam!

  Opinie i komentarze użytkowników (0)

  skomentuj ten artykuł

  e-Sochaczew.pl poleca filmy