Lokal komunalny przy Fabrycznej - problemy mieszkańców

/ 10 komentarzy / 14 zdjęć
Zdjęcia i foto: Lokal komunalny przy Fabrycznej - problemy mieszkańców Inwestycje sochaczew
+9

Blok mieszkalny przy ulicy Fabrycznej miał być spełnieniem marzeń o nowym życiu, nowym domu na który tak czekali. Radość trwa nadal, jednak jest przerywana wizytami wykonawcy budynku, który poprawia swoje błędy. 


Budynek przy ulicy Fabrycznej 4A to przede wszystkim lokale mieszkalne, które to mieszkanie przeznaczone jest dla osób, które nie przekraczają tzw. niskiego dochodu na członka rodziny. Oddany kilka lat temu budynek ma swoje mankamenty. Mieszkańcy również płacą czynsz i chcieliby aby ich miejsce, które stało się domem było zadbane. Obawy użytkowników mieszkań to przede wszystkim pęknięcia ścian. 


Zwróciliśmy się z pytaniem do ZGK dotyczącym jakości napraw oraz nadzorowaniem stanu budynku. Uzyskaliśmy odpowiedź w której zarządcy wyjaśniają, iż starają się na bieżąco przeprowadzać konserwację oraz naprawy zgłaszanych usterek. Jeśli problemy wynikają z bezpośredniego użytkowania oddanego lokalu, mieszkaniec powinien w pierwszej kolejności ustalić oraz potwierdzić, iż wada nie jest jego winą. Często do takiego potwierdzenia należy wezwać fachowca, który oceni sytuację. Za taką usługę mieszkańcy powinni zapłacić we własnym zakresie. Jeśli będzie to problem wynikający z winy nadzorcy wówczas koszty te będą zwrócone. 


Blok istnieje już kilka lat a jego mieszkańcy zmagają się z pęknięciami ścian oraz rysami. To główne niedociągnięcia, które niewątpliwie wzbudzają strach mieszkańców o stan lokali oraz całego wykonania budynku, który zajmują. 


Zarządca zapewnia, iż naprawy te wykonywane są na bieżąco. 
 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (10)

ojtam ojtamojtam ojtam
+4
Mieszkania komunalne??? Ludzie powinni brać kredyt , żeby kupić mieszkanie. Ten kredyt będą spłacać prawie do końca życia jak ja. A tu prawie darmo za moje podatki i jeszcze zarządca ma się tłumaczyć z niedoróbek. Nie pasuje to na ulice albo do banku po kredyt. Brać odpowiedzialność za siebie. Wstyd jak mi ktoś powie , że mieszka w komunalnym i ma w du...ie. I nie pierd..cie, że trudna sytuacja, że nie każdy może. Jak nie może to do przytułku, a nie korzystać jak za komuny. (2019-02-15 02:37)
linulinu
+4
I to jest problem właśnie, komunalne czy nie moje (znaczy trochę moje) ale nie moje, więc niech to w końcu KTOŚ naprawi. Mnie qwa nikt w mieszkaniu pęknięć nie naprawia, nie wymienia mi okien, nie chodzę do urzędow i nie narzekam.

(2019-02-15 04:27)
jarljarl
+3
Tam roczny czynsz prawdopodobnie jest niższy od miesięcznej raty hipotecznej. Mieszkania należą do tych z najniższego standardu. Jak to bywa w takich blokach wiele usterek może być spowodowanych zaniedbaniami lokatorów (duża wilgotność, niedrożne przewody wentylacyjne, oszczędzanie na ogrzewaniu, nieumiejetna obsługa okien prowadząca do nieszczelności ). A potem płacz w mediach, bo nam się należy remont. Ludzie jak mają coś za darmo to nie szanują tego i ciągle mają pretensję i roszczenia. Jak chcą remontów niech założą fundusz remontowy i płacą jak w wspólnotach 600-900 PLN/mies + opłaty licznikowe. (2019-02-15 07:52)
dragon36dragon36
+2
komunalne,jarl,ojtam ojtam bardzo dobre wpisy ,tak jest . (2019-02-15 09:02)
MaciekMaciek
+2
@ojtam ojtam "jak nie może to do przytułku..."

może obozy im od razu postawić, bo jak nie może zapracować, bo chory albo stary to odstrzelać, co będzie Ci ciężko pracującemu miejsce zajmował w autobusie albo kolejce do lekarza. Każdy kto nie umie tak jak ja zarobić albo kredytu wziąć - kula w łeb.A co do tych mitycznych remontów, o których pisze ZGK to jedna kwestia:

czy to przypadkiem nie jest tak, że mieszkańcy muszą płacić kary ZGK za remont we własnym zakresie? znam jednego Pana z tej ulicy, który po dokonaniu napraw za swoje pieniążki dostaje teraz pisma z pogróżkami o sprawie sądowej, bo się ośmielił coś zrobić samemu.Na zdjęciu z oknem jest właśnie mieszkanie owego Pana, który zamyka okno kijem od szczotki, bo się otwiera samo - klamka nie działa. ZGK naprawić nie chce, ale kto to słyszał, żeby okna mieć zamykane... w dupach się poprzeracało za nasze pieniądze.

(2019-02-15 09:39)
ojtam ojtamojtam ojtam
+1
Szanowny Maćku to, że nie może zapracować bo stary czy chory- to rodziny są od tego, aby nawzajem się wspieraać i pomagać. Jak nie był jeszcze chory to powinien myślec o starości i się zabezpieczyć na stare lata. W Polsce jest system zabezpieczeń socjalnych dla tych ludzi, ktorzy nie mają rodziny lub rodzina nie chce pomóc chociaż ma taki prawny obowiązek i sądownie można to dośc łatwo wyegzekwować. Mieszkać ma prawo przy rodzinie. Jeżeli tej rodziny zabraknie to w ostateczności są mieszkania socjalne a nie komunalne. Mieszkając w spółdzelni lub wspólnocie płacimy fundusz remontowy jak mądrze zauważyli państwo wpisujący się powyzej i z tego funduszu robimy naprawy, remonty. Komunalne lokale to pakowanie kasy w zasoby dla tych, co myślą ,że przeżyją życie luzacko, mało od siebie dając. (2019-02-15 10:25)
KoliberKoliber
0
Nie jestemjakiś fanemwielcerozbudowanego systemu mieszkań komunalnych ale z całego serca panowie wam życzę żebyście nigdy ani wy ani wasze rodziny nie musieli korzystać z takiej formy wsparcia. Takim podejściem możecie wylać dziecko z kąpielą... (2019-02-15 11:29)
markJmarkJ
+3
Koliber pisze Pan nie całą prawdę , prosta sprawa proszę popatrzeć jaki styl życia i bycia 

prowadzą mieszkańcy komunalki . Tak wiem budownictwo komunalne powinno być , ale 

choć by fundusz remontowy także powinien być . Co ma powiedzieć młode małżeństwo 

z kredytem na 30 lat , im nikt nie dofinansuje . Tak budownictwo komunalene , ale ścisłe 

zasady , tak aby na starcie w życie nie było dysproporcji . (2019-02-15 12:45)
markJmarkJ
+1
Koliber pisze Pan nie całą prawdę , prosta sprawa proszę popatrzeć jaki styl życia i bycia 

prowadzą mieszkańcy komunalki . Tak wiem budownictwo komunalne powinno być , ale 

choć by fundusz remontowy także powinien być . Co ma powiedzieć młode małżeństwo 

z kredytem na 30 lat , im nikt nie dofinansuje . Tak budownictwo komunalene , ale ścisłe 

zasady , tak aby na starcie w życie nie było dysproporcji . (2019-02-15 12:45)
SieciechSieciech
0
komunalne = nieroby (2019-02-18 19:10)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy