Lokale komunalne – dopłaty dla rodzin programu 500 plus

/ 4 komentarzy
Zdjęcia i foto: Lokale komunalne – dopłaty dla rodzin programu 500 plus  Sprawy urzędowo-administracyjne sochaczew

Sochaczewski urząd podaje, iż dla rodzin zamieszkujących lokale komunalne objętych programem 500 plus istnieje możliwość udzielenia bonifikaty na wykup mieszkania. 


Rodziny objęte programem 500 plus i zamieszkujące lokale komunalne będą miały możliwość wykupu mieszkania z 99 procentową bonifikatą. Beneficjenci programów posiadający niski dochód mogą również ubiegać się o przyznanie dodatku mieszkaniowego. Z pomocy urzędu korzystają najczęściej lokatorzy właśnie zamieszkujący lokale komunalne, które są administrowane przez Zakład Gospodarki Komunalnej, a sama dopłata to nawet 220 zł. 


Jeśli chodzi o dopłaty do wykupu lokali komunalnych, radni w 2017 roku podjęli uchwałę, która w tamtym okresie pozwoliłaby na wykup mieszkań około 30 rodzinom. Program został rozszerzony o pierwsze dziecko, co zwiększyło grono rodzin, które kwalifikują się do programu. Obecnie o wykup mieszkań może starać się około 50 rodzin, które skorzystają z 99-procentowej bonifikaty przy wykupie mieszkań. 


Urząd szacuje, że rodziny, które są zainteresowane zakupem mieszkania będą mogły stać się właścicielem majątku o wartości nawet 140 tys. zł. Osoby podejmujące decyzję o zakupie mieszkania komunalnego będą musiały podnieść koszty aktu notarialnego, które przy lokalu np. 40 metrowym kształtują się na poziomie około 3,5 tys. zł. 


Źródło: UM Sochaczew.

 1
Oceń
(2 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (4)

first-onefirst-one
+2
Frajerzy pracują i biorą kredyty, żeby kupować mieszkania w starych blokach PRLowskich, a patologia jak zawsze finansowana za pieniądze pracujących i jeszcze mieszkania za pół-darmo rozdają jak swoje. Brawo sochaczewianie. Wybraliście sobie lumpów za radnych i wasze miasto stanie się taką lumpiarnią, gdzie madki z bombelkami będą tylko na zasiłkach gnić w starych ruderach. (2019-08-12 17:30)
kacperskyykacperskyy
+2
chwała bohaterom! wspierajmy nasza ukochana polske! bezrobol z rodziną 5+ ojcem narodu, przodownikiem rozwoju gospodarki.na fejsbuku zaczyna rządzic nowa fucha: już nie pracuje "w szlachta nie pracuje" ale pracuje: "w farmie dzieci" taki rolnik biznesmen, jak kazdy dobry gospodarz: karmi trzódkę, chowa bo są z tego pieniazki... (2019-08-13 07:50)
MitutoyoMitutoyo
-1
jak czytam te wasze smieszne komentarze to płakać sie chce.

ubliżacie innym, a sami nie jesteście lepsi, nawet gorsi. żućcie prace i po temacie co Was trzyma... kieras co drze ryło?

Ukradliście pewnie więcej niż oni dostają.

  (2019-08-14 08:43)
pierwsza_krewpierwsza_krew
0
Panie Mitutoyo,rozumiem, że jest Pan zwolennikiem rozdawania pieniędzy i promowania tym samym trybu bezstresowego życia na garnuszku państwa. Coż, każdy w tym kraju może mieć własne zdanie i robić co chce (teoretycznie).Pytanie czy nas na to stać? Myślę, że za kilka lat się okaże i wie Pan co mnie pociesza? Że mimo wszystko bedzie mnie stać na to i mam możliwości opuścić ten grajdoł w sytuacji kiedy to wszystko sięgnie dna z hukiem. I nie jak Pan myśli - nie za ukradzione pieniądze. (2019-08-14 09:25)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy