Łukasz Dąbrowski - kandydat na Burmistrza Sochaczewa

/ 13 komentarzy
Zdjęcia i foto: Łukasz Dąbrowski - kandydat na Burmistrza Sochaczewa Wybory samorządowe 2018 sochaczew

Jestem sochaczewianinem. Tu zdobywałem wykształcenie oraz stawiałem pierwsze kroki na drodze zawodowej, co zaowocowało prowadzeniem działalności gospodarczej na terenie naszego miasta przez ostatnie 11 lat.

Jestem mocno związany z mieszkańcami Sochaczewa, ponieważ wśród nich znajduje się moja rodzina, przyjaciele i szerokie grono znajomych. Wielokrotnie współorganizowałem i brałem czynny udział w akcjach społecznych i charytatywnych odbywających się na terenie naszego miasta, co przybliżyło mi wiele problemów, z którymi borykają się sochaczewianie.

Ze szkoły wyniosłem zamiłowanie do sportu, którym chciałbym "zarazić" mieszkańców Sochaczewa niezależnie od wieku, w myśl hasła - w zdrowym ciele zdrowy duch.

Półtora roku temu sytuacja polityczna w kraju zmobilizowała mnie do wstąpienia do Platformy Obywatelskiej, gdzie jestem sekretarzem w strukturach powiatu sochaczewskiego.

Chciałbym, aby Sochaczew był nowoczesnym miastem, zapewniającym swoim mieszkańcom równy dostęp do pracy, nauki, kultury i rozrywki. Moim celem jest pomoc zarówno młodym rodzicom m.in. poprzez utworzenie Funduszu Żłobkowego, jak i seniorom w byciu aktywnymi członkami społeczności , dlatego moim hasłem wyborczym jest : Od juniora do seniora - wszyscy równi, wszyscy ważni.

 3.6
Oceń
(14 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (13)

KoliberKoliber
0
Już jedensportowiecmiastemrządzi... (2018-09-27 14:39)
agency4Youagency4You
0
g (2018-09-27 15:48)
kacperskyykacperskyy
-1
dobra dobra panowie ale dacie rade uzbierać 8%? :) (2018-09-28 11:16)
wbienkowbienko
+1
@kacperskyy

Jakośsię te 8% dociągnie. To zależy od sposobu fermentacji dolnej czy górnej no i od rodzaju drożdży: pyliste, czy kłaczkujące. Ale najmocniejsze jest Mystery of Beer z holenderskiego browaru Koelschip, w którym zawartość alkoholu wynosi aż 70%.

To jest dopiero wynik.

:):):) - to tak zupełnie z czapy (2018-09-28 15:17)
petersipetersi
0
Ciekawi mnie co zamierza pan zrobić z zadłużeniem miasta w przypadku ewentualnej wygranej, czy się ono zwiększy? (2018-10-04 14:22)
Lukasz DabrowskiLukasz Dabrowski
+7
Zadłużenie miasta jest moim zdaniem jedną z największych bolączek obecnych władz. Chęć pokazania mieszkańcom w okresie przedwyborczym swoich świetnych umiejętności zarządzania miastem poprzez remonty robione na kredyt, czyli finansowanych głównie z 2 tur obligacji miejskich wydaje się bardzo krótkowzroczne, ponieważ w momencie, gdy nadejdzie czas ich spłaty, może dojść do radykalnego spowolnienia rozwoju miasta oraz wykonywanych inwestycji. Należy na pewno położyć większy nacisk na pozyskiwanie Funduszy Unijnych, co obecnie mocno kuleje oraz pokazać inwestorom zewnętrznym, że w Sochaczewie warto inwestować, warto tworzyć nowe miejsca pracy i napędzać przez to lokalna gospodarkę. (2018-10-04 15:03)
olek284olek284
-1
Szkoda tylko Panie Łukaszu że problemami Sochaczewa zajmuje się tylko pan przed wyborami nawet na tym portalu zalogował pan się 27.09.2018 r Problemy Sochaczewa nie zaczeły się pod koniec wrzesnia 2018r sam pan pisze że wstąpił pan do parti Póltora roku temu i odrazu kandydat na burmistrza.w jakiej kolwiek firmie po póltora roku cięzko jest ze zwykłego pracownika awansować na kierownika ale cóz w PO można (2018-10-06 07:11)
lokalnylokalny
-1
Niestety, słabość Pańskiego programu wyborczego polega na jego braku lub braku prezentacji jego treści. Samo zarażanie sportem i wspominanie o chęci rozwoju to jednak za mało. Z drugiej strony, to co Państwo robili przez ostatnie cztery lata, skoro nie mieliście czasu, żeby opracować kompleksowy program dla kandydata do funkcji Burmistrza? (2018-10-06 11:10)
stawik12stawik12
+2
olek284 Trzeba zadać sobie pytanie , co lepsze.Czy pozostawienie Osieckiego przy władzy , człówieka , który boi się przyznać ,że jest z PiSu , człowieka który zadłuża miasto , który wyznaje : A po Nas nawet potop: ,człowieka , który przez 8 lat nie stworzył miejsca pracy ( nie wliczając pracy dla znajomkow w urzędzie ) , człowieka którego władza opierała się na naprawie chodników , wycinaniu drzew , i stwarzaniu pozorów , że cokolwiek robi dla ludności. Młody kandydat , ma inne spojrzenie, nie jest obarczony kolesiami , znajomkami , nie jest nikomu nic winien , widzi że zadłużanie miasta prowadzi do jego tragedii ,że z czasem z uwagi na zadłużenie podzielimy los innych miast , w których nawet się nie sprząta , bo nie ma pieniędzy . Chcecie Osieckiego , to musicie liczyć się ze wszystkimi konsekwencjami decyzji , jakie ten człowiek podejmuje dla miasta . SAM JEDNAK NIE BĘDĄC JEGO MIESZKAŃCEM a to jednak jest sprawą decydującą dla Nas mieszkańców. (2018-10-06 12:00)
Lukasz DabrowskiLukasz Dabrowski
+1
Szanowni Panie "olek284" fakt założenia nowego profilu, ponieważ stary za bardzo kojarzył mnie z prowadzoną działalnością, nie świadczy o tym, że problemami miasta zainteresowałem się przed wyborami, bo w tej retoryce można się raczej wypowiadać o Panu Osieckim, który przy każdych wyborach dużo obiecuje, po czym nie dotrzymuje słową, ponieważ w kółko musi obiecywać to samo - słabo to świadczy o Jego wiarygodności. Co do sytażu w partii, nie równa się on czasowi działania na rzecz i w interesie miasta. Mogą Panowie oczywiście popierać starych partyjniaków, Panów wybór, natomiast nasza młoda ekipa, która powstała na bazie ludzi zaangażowanych i zdeterminowanych na rzecz działania dla miasta i jego mieszkańców właśnie półtora roku temu, tworząc nowe struktury koła Platformy w Sochaczewie chce pokazać nową jakoś w polityce lokalnej. Zarówno Panie "lokalny" jak i "olek284" - tacy z Panów "starzy" forumowicze, a nie potrafią Panowie odnaleźć post wcześniej programu wyborczego, który został przez nas opracowany dla miasta? Jeśli jednak jest z tym jakiś problem, poniżej odsyłam do naszych stron, na których można sie z nim zapoznać:https://www.facebook.com/Lukasz.Dabrowski.Sochaczewhttps://www.facebook.com/PlatformaObywatelskaSochaczewPozdrawiam (2018-10-06 17:51)
mefistomefisto
+1
A czy pan jako przyszły burmistrz planuje redukcję przerośniętego zatrudnienia w Urzędzie Miasta? Sami twierdzicie że pracują tam sami znajomi i rodzina,co zamirzacie z tym zrobić? (2018-10-06 20:03)
maczetaostramaczetaostra
+1
mefisto Pewnie Pan Łukasz Dąbrowski będzie miał swoją odpowiedź , ale w/g mnie nie ma nic prostrzego AUDYT KADROWY (2018-10-07 12:05)
Lukasz DabrowskiLukasz Dabrowski
+1
Audyt przy zmianie władzy jest chyba czymś oczywistym, natomiast kandydaci boją się jak ognia rozmowy na ten temat, ponieważ nie chcą zrażać do siebie pracowników urzędu, którzy też są potencjalnymi wyborcami i jednocześnie słysząc o przeglądzie kadr mają w głowie tylko jedno - masowe zwolnienia, co może ich zniechęcać do danego kandydata. Oczywistym jest również to, że wchodząc na stanowisko burmistrza nie można z góry, dla zasady, zacząć zwalniać urzędników, zwłaszcza tych, którzy latami pracują w urzędzie i mają nieocenioną wiedzę merytoryczną. Niestety zewsząd słyszy się o przeroście kadr w Urzędzie, o obsadzaniu stanowisk przez tzw "pociotków" z nadania partyjnego, które nie ma uzasadnienia w kompetencjach dla danego stanowiska. Urząd powinien być wzorem przejrzystości i transparentności, dlatego przegląd struktury zatrudnienia w stosunku do kompetencji, liczby zatrudnionych urzędników w stosunku do zapotrzebowania i ilości pracy przez nich wykonywanej oraz samej wydajności pracy jest niezbędny. (2018-10-07 21:04)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy