Ma być 500 miejsc pracy na Polach Czerwonkowskich

/ 6 komentarzy
Zdjęcia i foto: Ma być 500 miejsc pracy na Polach Czerwonkowskich Inwestycje sochaczew

Prace przygotowujące teren pod inwestycję na polach czerwonkowskich już ruszyły. W tym roku powstanie pierwsza z kompleksu hal. Potężny obiekt zajmie blisko 3 hektary ziemi między planowaną trasą płn-pd a ulicą Olimpijską. Inwestor deklaruje, że firma, która zajmie halę, zatrudni minimum 500 osób.

Trwa przygotowywanie infrastruktury pod budowę pierwszej hali na polach czerwonkowskich. Jak informuje inwestor, już w połowie sierpnia obiekt będzie dobrze widoczny. I jeszcze w tym roku zajmie go znana na całym świecie firma Procter &Gamble, która zatrudnić ma minimum 500 osób.

Pierwsza hala
Hala, której wzniesienie firma Parkridge CE Developments zaplanowała na ten rok, mierzyć będzie 27 tysięcy m2, co oznacza, że zadaszeniu ulegnie blisko 3 hektary pól czerwonkowskich. Potężny obiekt rozciągać się będzie od planowanej trasy północ-południe do ulicy Olimpijskiej.

Lada dzień
Prace przygotowujące teren pod ten fragment inwestycji już trwają. - Na podstawie zgłoszenia o budowie usuwamy meliorację istniejącą na tym terenie - tłumaczy dyrektor Wiesław Gontkiewicz z firmy Parkridge. Lada dzień inwestor powinien otrzymać też prawomocne zezwolenie na postawienie pierwszej hali i prace ruszą pełną parą. - Myślę, że budowa zintensyfikuje się za dwa tygodnie i w połowie sierpnia będzie już widać halę - dodaje W. Gontkiewicz.

500 pracowników
Od kilku tygodni wiadomo, że halę zajmie przedsiębiorstwo Procter&Gamble, produkujące kosmetyki i artykuły higieniczne. Firma deklaruje w tej chwili wiele miejsc pracy, nawet 1000. - Oczywiście deklaracje nie muszą znaleźć pełnego potwierdzenia w życiu, ale zakładając najbardziej minimalistyczną wersję, można przyjąć, że na pracę w tym miejscu może liczyć około 400-500 sochaczewian - uważa W. Gontkiewicz.

Potrzebni ludzie
Dość duża liczba miejsc pracy wynika z charakteru działalności, jaką w Sochaczewie planuje prowadzić Procter&Gamble. Bo będzie to nie tylko magazynowanie, ale również konfekcja, czyli dopakowywanie, rozpakowywanie, przepakowywanie. Jak wyjaśnia W. Gontkiewicz: - Miesięcznie przyjedzie tutaj około 300 wagonów z Czech i innych krajów. Towar będzie w Sochaczewie przepakowywany i rozsyłany do odbiorców. Zatem ludzie będą na pewno bardzo potrzebni.

Przeprosiny z góry
Budowa wiąże się z dużymi utrudnieniami dla okolicznych mieszkańców, tym bardziej, że najintensywniejsze prace prowadzone będą przy samej Olimpijskiej, czyli bardzo blisko domów. Nasz rozmówca z góry przeprasza za uciążliwość. - Niestety, przy takiej pogodzie nie unikniemy dużego kurzu. Budowa wiąże się też z hałasem. Problemy będą na pewno. Przepraszam mieszkańców pobliskich osiedli za te utrudnienia, ale są one nieuniknione, choć oczywiście postaramy się je zminimalizować.

Negocjacje trwają
Poza postawieniem pierwszej hali, firma ma w tym roku również przebudować połowę ulicy Olimpijskiej. Pozostałe obiekty na polach wznoszone będą sukcesywnie w kolejnych latach. Nie wiadomo jeszcze, kto zajmie przyszłe hale, inwestor podkreśla jednak, że już teraz prowadzi zaawansowane negocjacje z kilkoma poważnymi firmami na ten temat.
W międzyczasie Parkridge gromadzi zezwolenia niezbędne do wydania przez starostwo pozwolenia na realizację całej inwestycji.

Miasto kupi
Jak pamiętamy radni miejscy zgodzili się w lipcu na odkupienie od inwestora 7 ha pól czerwonkowskich od strony ulicy Piłsudskiego, by zapewnić temu miejscu charakter właściwy dla położenia w centrum miasta, blisko tak reprezentacyjnych obiektów jak sochaczewski basen. Teren prawdopodobnie przeznaczony zostanie na cele rekreacyjno-sportowe. Już wcześniej ustalono też, że Parkridge sprzeda miastu także ok. 2 ha ziemi od strony obwodnicy pod budowę Miejsca Obsługi Podróżnych.

Inwestor sprzeda
Kupno wspomnianych terenów zależy w tej chwili od inwestora, który powinien złożyć do miasta wniosek o wydzielenie tych działek. Wiesław Gontkiewicz zapewnił nas, że jego firma przygotowuje się do złożenia wniosku, ale nie może powiedzieć, kiedy to nastąpi. - Sprawa jest teraz uzgadniana na szczeblu wasz wiceburmistrz i nasz geodeta Ale procedura wymaga złożenia najpierw do Urzędu Miasta propozycji wstępnego podziału, jeśli UM ją zaakceptuje, przystąpimy do sporządzenia umowy przedwstępnej, na pewno jakiejś warunkowej i dopiero można mówić o sfinalizowaniu sprzedaży.

Monika Figut

Procter&Gamble Co. jest przedsiębiorstwem znanym na całym świecie. Firma produkuje przede wszystkim kosmetyki i środki higieny intymnej, w tym tak popularne marki, jak Gillette, Pampers, Pantene, Wella, Always. Według danych P&G w sumie zatrudnionych jest w jej fabrykach 110 tysięcy pracowników. W Polsce koncern obecny jest od 1991 roku. Jeszcze w tym roku zwiąże się z naszym miastem.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (6)

KIJSKIJS
0
Czy miasto odkupiło od Firmy ziemię w takiej samej cenie jak sprzedało czy zapłaciło dwa razy drożej??? (2006-08-02 14:20)
koalakoala
0
To dobry pomysl, wkoncu nasz Sochaczew zaczyna sie rozwijac, a praca również sie przyda. Napewno wielu sochaczewianin sie ucieszy, ze prace bedzie mial w zasiegu reki i blisko domu :-) (2006-08-02 18:15)
jakmarekjakmarek
0
KIJS to nie miasto sprzedało Pola (niestety) (2006-08-02 19:08)
mpo7mpo7
0
WItam!!!
Szkoda ze nikt nie pofatygował sie by potwierdzic informacje w siedzibie firmy P&G...!!!
a wiec po 1):
Firma nie planuje prowadzic naboru do nowo powstajacego magazynu w Sochaczewie.
po 2):
Magazyn w Sochaczewie powstanie z polaczenia naszych dwoch juz istniejacych magazynow, w zwiazku z tym planujemy przeniesienie personelu w nowe miejsce pracy!!!
moze i 500 miejsc pracy...ale ciekawe ile dla mieszknców sochaczewa !!!
PODR. (2006-08-04 17:07)
ccieccie
0
Nowe miejsca przcy napewno beda bo nie wszyscy ze starych pracownikow beda chetni do zmiany mijsca pracy. A swoja droga to dobrze ze inwestycja ruszyla. Mam nadzieje ze przy MOP powstanie KFC ;-) a nie Mc'D (2006-08-07 00:23)
KIJSKIJS
0
jakmarek, masz rację niestety ten teren nie był własnością miasta. A może stety...bo jeśli miałaby być taka sytuacja ze sprzedażą ziemi na ul.15 sierpnia...(okolice nowo postawionej stacji benzynowej)a później odkupywanie tej ziemi za cenę wyższą....to....układy....ciągle funkcjonują w naszych sochaczewskich władzach... (2006-08-09 11:27)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy