Maciej Brażuk - nowy trener RC Orkan

/ 9 komentarzy
Zdjęcia i foto: Maciej Brażuk - nowy trener RC Orkan  Rekreacja sochaczew

Maciej Brażuk powołany przez Zarząd RC Orkan na nowego trenera drużyny. Pełniący do tej pory funkcję trenera Michaił Czaczuła wrócił do Gruzji w sprawach osobistych. 


Jak informuje portal miejski nowym trenerem RC Rugby został wieloletni zawodnik, manger oraz kapitan Maciej Brażuk. Już siódmego marca odbędzie się pierwszy mecz podczas, którego drużyna wystąpi z nowym trenerem. Maciej Brażuk jest związany z rugby od bardzo wielu lat w tym jako kapitan reprezentacji. Pracę z zespołem rozpoczął już jesienią, gdzie zastępował dotychczasowego trenera Michaiła Czachułę, który wrócił do swojego kraju. 


Jak informuje Mieczysław Głuchowski, prezes RC Orkan, wybór Maciej Brażuka na trenera drużyny to dobre rozwiązanie. Jest związany klubem, zawodnicy współpracują z nim, a jego doświadczenie zawodowe ligowe oraz reprezentacyjne może przysłużyć się drużynie. 


Sochaczewski klub nadal pozostaje w fazie odbudowy, ma za sobą wygrane, ale także porażki, które jak mówią tylko wzmacniają drużynę i powodują chęć walki o więcej, a medal mistrzostw Polski seniorów jest celem.  


- Po rundzie jesiennej jesteśmy na siódmym miejscu, ale trzeba na ten wynik spojrzeć przez pryzmat tego, co dzieje się w polskim rugby. Liga bardzo się wyrównała. Do tradycyjnie mocnych ekip z Łodzi, Sopotu i Siedlec dołączyły kolejne. Już nie tylko my mamy ambicje wdarcia się do czołówki, podobne cele ma Skra, Juvenia, siły odzyskuje. Cel na wiosnę jest jeden: w każdym meczu grać o zwycięstwo, zdobywać kolejne doświadczenia, wprowadzać do drużyny naszą młodzież, którą wciąż szkolimy najlepiej w Polsce. A wynik przyjdzie. Teraz najważniejsze, by się do tego sezonu dobrze przygotować  - mówi Maciej Brażuk.Drużyna trenuje, praca wielu ludzi związanych z sochaczewskim rygby również zasługuje na uznanie, w tym dyrektor kluby Karina Karlicka, trenerzy Maciej Misiak, Tomasz Malesa, Jakub Seklecki, Tomasz Gasik, Marcin Duplicki, Mateusz Pawłowski, a to tylko niektóre z ogromnej grupy osób, która wspiera na co dzień klub. Miejmy nadzieję, że praca oraz zaangażowanie będą owocowały w najbliższym sezonie. 


Źródło UM Sochaczew.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (9)

kacperskyykacperskyy
0
"Jak informuje Mieczysław Głuchowski, prezes RC Orkan, wybór Maciej Brażuka na trenera drużyny to dobre rozwiązanie. "tak samo dobre jak poniższe?https://e-sochaczew.pl/n/kolejne-wzmocnienie/56754wez panie wstydu oszczedz, oddajcie pieniądze na sport ktory odnosi sukcesy a nie tarza sie po dnie tabeli.  (2020-01-14 14:14)
zabczynski227zabczynski227
0
kacperskyy Nie popieram Głuchowskiego ale zawsze podziwiam Twoje trafne komentarze dotyczące miasta i ich włodarzy , ale z opinią dotyczącą Maćka , nie zgadzam sie . To człowiek całkowicie oddany rugby ( zaznaczam że nie jestem zwolennikiem tej gry ) . Powińniśmy go uszanować za jego oddanie , ( nie znam kulis ) oddania ale jestem przekonany ,że jego dzialania są szczere . (2020-01-14 19:08)
kacperskyykacperskyy
0
dziekuje :)mam nadzieje ze tu sie myle i w koncu cos zaiskrzy, to nie wina chlopakow, to psuje niekompetenty zarzad i sam burmistrz ktorego dzialania ewidentnie nastawiaja prawie wszystkich przeciwko tej dyscyplinie. (2020-01-16 13:03)
linulinu
+1
@kacperskyy, widzisz, wyatarczyło że kolega @zabczynski227 "pogłaskał" Cię pod włos i już zmieniłeś ton :D. Ale szanuje...

Co do tematu zaś, uważam że Maciek do świetny zawodnik, zostawiał wiele razy "serce na boisku", jest oddany i zawodnikom z Sochaczewa jak i kadrze Polski. Pytanie: -czy będzie dobrym trenerem? Raczej na odpowiedź przyjdzie poczekać z ezon lub dwa. (2020-01-18 06:39)
RouterRouter
0
Maciek weż i pokaż że kasa jaką dostajecie nie idzie na marne. (2020-01-18 10:29)
zabczynski227zabczynski227
0


linu nikogo nie glaszcze a wpisy kacperskiego w/g mnie sa bardzo trafne i to podtrzymuje .Podtrzymuje takze ,ze Gluchowski to żaden sportowiec a tym bardziej nie prezes , ani gospodarz przekonamy się juz niebawem . Podrzymuje takze ,ze Maciek to oddany tej dyscyplinie czlowiek i trzymam kciuki aby mu sie udalo . (2020-01-18 23:28)
linulinu
0
@zabczynski227, ale ja niczego nie negowałem i cię nie oceniałem. :d (2020-01-19 12:35)
kacperskyykacperskyy
0
linu to że walę w rugby nie znaczy, że "walę" w tych na samym dole. to jaka jest druzyna zalezy od tych na gorze a to jaki jest tego poziom to wszyscy widzimy. do tego niesprawiedliwe dofinansowania - po prostu to dziadostwo nie zarzadzanie. a pan brazuk moze okaze sie lepszym trenerem niz managerem... zobaczymy.zabiegów juz bylo duzo, zmiany dofinansowania, zasilenia i co to dało? nic... wiec ten sezon pokaze moze przewrotnie... to ja sie myle, moze z trenerami jest wszystko w porzadku a nie ma po prostu budulca jakim sa zawodnicy...  jedno na razie jest pewne.. szału nie ma i nie powinno byc kasy. (2020-01-20 07:52)
zabczynski227zabczynski227
0
Bardzo trafnie , a najgorsze jest to ,że prezesem tych koleżenskich zwiazkow jest człowiek ktory nigdy nic wspólnego nie miał ze sportem . chyba , że lezenie pod płotem w stanie upojenia w kozłowie i turystyka w bieszczadach też nie jest mu obca. (2020-01-20 18:51)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy