Magiczny Dzień Dziecka na terenie ogródka jordanowskiego!

Zdjęcia i foto: Magiczny Dzień Dziecka na terenie ogródka jordanowskiego! Spotkania, jubileusze sochaczew

W niedzielę, 27 maja w godzinach 11.00 – 17.30 na terenie ogródka jordanowskiego przy al. 600 – lecia zorganizowane zostaną wyjątkowe obchody Dnia Dziecka. Tego dnia plac zabaw zostanie podzielony na 9 stref i zamieni się w Magiczną Krainę, w której na dzieci będzie czekało wiele atrakcji.


Kraina Malucha to strefa, która dostarczy atrakcji najmłodszym dzieciom, w której będą mogły m.in. wziąć udział w zajęciach umuzykalniających pt. „MeloMaluchy MeloBrzuchy” oraz zajęciach stymulujących słuch za pomocą śpiewu, rytmu i ruchu. Co więcej, maluchy będą mogły również wykonać twórcze prace plastyczne w „Plastusiowej krainie” oraz wziąć udział w zajęciach dźwiękowych poprowadzonych przez Katarzynę Orlińską.


Kraina Muzyczna pozwoli dzieciom przenieść się na Wyspę Pacynek i do Krainy Cukierków, wziąć udział w animacjach, wysłuchać koncertu Państwowej Szkoły Muzycznej oraz obejrzeć przedstawienie teatralne pt. Kopciuszek a także zobaczyć występ zespołu „Carbo Dance”. Natomiast w Krainie Plastycznej pod okiem Łukasza Kucińskiego – rysownika i grafika, będą mogły poznać tajniki powstawania komiksu oraz stworzyć własny.


W Krainie Gier i Zabaw dzieci będą mogły wykazać się kreatywnością budując własne konstrukcje z klocków a także bawić się korzystając z gier w formacie XXL – kolorowe plansze, po których dzieci mogą skakać i biegać. Kraina Odkrywcy natomiast zapewni dzieciom niesamowitą naukową przygodę z Centrum Nauki Kopernik, w której dowiedzą się ciekawych wiadomości o dźwięku – czym jest dźwięk dla fizyka a czym dla artysty.


Kolejna kraina, Kraina Książki dostarczy dzieciom wielu wrażeń dzięki zajęciom literacko-plastycznym, kalamburom, zabawom z chustą animacyjną, fotookienku z książką, a również akcji głośnego czytania bajek i wierszy.


Dla pasjonatów historii instruktorzy Stowarzyszenia Muzealna Grupa Historyczna w Krainie Historycznej stworzą dla uczestników klimat obozu wojskowego i obozu survivalowego, w którym podczas gry w podchody dzieci wezmą udział w zajęciach z posługiwania się mapą, poznają alfabet Morse'a, zbudują schronienie na ćwiczeniach z rozstawiania namiotów oraz nauczą się jak udzielić pierwszej pomocy w warunkach polowych. Na najmłodsze dzieci natomiast będą czekały kolorowanki.


Młodzi sportowcy będą mogli wziąć udział w grach, zabawach i konkurencjach w Krainie Sportu. Dzieci razem z rodzicami pokonają tor przeszkód, otrzymując przy każdym ze stanowisk wpis do „Paszportu rodzinnej aktywności sportowej”. Zwieńczeniem rywalizacji będzie przejście całej trasy gry planszowej. Po sportowej rywalizacji wszyscy będą mogli zajrzeć do Krainy Zdrowia, w której czekać będą naturalne soki z Gospodarstwa Sadowniczego „Tęczowy Ogród” .

 

Informacje dodatkowe




  0
  Oceń
  (0 głosów)

   

  Zobacz kto wybiera się na tą imprezę:



  wybieram się tam!

  Opinie i komentarze użytkowników (0)

  skomentuj ten artykuł

  e-Sochaczew.pl poleca filmy