Majówka w Sochaczewie 2019 – sprawdź co się będzie działo

Zdjęcia i foto: Majówka w Sochaczewie 2019 – sprawdź co się będzie działo Rekreacja sochaczew

Majowy weekend w Sochaczewie 2019 zapowiada się intensywnie. Każdy z mieszkańców znajdzie coś dla siebie. Można wybierać wśród rajdów, koncertów, zajęcia plastyczne, zawody piłkarskie, wystawy.


Długi weekend majowy w Sochaczewie rozpoczyna się już 28 kwietnia i potrwa do 5 maja. 


Szczegółowy program Majówki w Sochaczewie 2019 przedstawia się następująco:


28 kwietnia -  koncert Camerata Mazowia – dyrekcja Artura Komorowskiego poprowadzi gości w świat utworów Beethovena, Haydn`a i Mozarta. Jubileusz orkiestry obfituje w wiele wydarzeń, między innymi koncert 28 kwietnia w kościele św. Wawrzyńca. Występ ten będzie uświetniony instrumentami waltorni oraz oboju. Koncert rozpocznie się o godzinie 19.00.


29 kwietnia – od 9.30 rozpoczną się zajęcia plastyczne w bibliotece miejskiej w kramnicach miejskich. Spotkanie pod tytułem „Zręczne ręce” będzie skupiać się na zabawie sztuką origami. Również w bibliotece w kramnicach o 17.00 rozpocznie się spotkanie z Andrzejem Zbrożkiem, autorem książki pod tytułem „Latynoska euforia z Hollywood w tle”. Autor opowie o życiu i twórczości. Wydarzenie związane jest z obchodami Międzynarodowego Dnia Książki. 


1 – 2 Maja  - rozegrane zostaną mecze piłki nożnej XIV Mistrzostw Polski Liturgicznej Służby Ołtarza 


2 maja – wszyscy chętni mogą wziąć udział w wystawie organizowanej w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Prezentowane będą obrazy autorstwa Andrzeja Lipińskiego, pochodzącego z Żyrardowa. 


2 maja – dla dzieci w Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ulicy Chopina 160 odbędą się zajęcia plastyczno-techniczne. Dzieci będą mogło wziąć udział w grach, quizach oraz zabawach. Zajęcia rozpoczną się w filii przy ulicy 1 Maja od godziny 12.00 a przy ulicy Chopina 160 od 10.00.


2 maja – Kramnice miejskie zapraszają do udziału w wystawie prac malarskich, rysunku oraz fotografii twórców Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Uczestnicy będą mogli podczas wystawy także spektakl słowno-muzyczny pt. „Święto wolności i radości”.


2 maja – szachy na placu Kościuszki. Od 15.30 do 17.30 chętni będą mogli wziąć udział w wydarzeniu pt. „Biało Czerwone Szachy na placu Kościuszki” organizowanych przez Sekcję Klubu Nauczyciela SCK. Gra skierowana jest zarówno dla dorosłych oraz dzieci. 


4 maja – mieszkańcy zainteresowani wydarzeniem sportowym mogą wziąć udział w VII majowym Sochaczewskim Rajdzie Rowierowym. Trasa licząca 38 km zaprasza wszystkich chętnych, zarówno dorosłych jak i dzieci. O tym wydarzeniu można przeczytać w linku https://e-sochaczew.pl/n/vii-sochaczewski/60940  


4 maja – z placu Kościuszki wyruszy parada motocykli. Wydarzenie organizowane przez Stowarzyszenie Motocykliści Sochaczewa Sochaczew oraz Pałac w Gawłowie potrwa aż do białego rana. Organizatorzy szykują wiele atrakcji oraz moc wrażeń. Mieszkańcy będą mogli obejrzeć zbiórkę motocykli od godziny 14.00 a następnie wziąć udział w  O wydarzeniu, programie oraz szczegółach można posłuchać w naszej relacji https://e-sochaczew.pl/m/rozpoczecie-sezonu/60933 


5 maja – niedzielne przedpołudnie to sportowe zaproszenie do kibicowania podczas Otwartego Turnieju Piłki Nożnej. Od godziny 10.00 w hali sportowej przy ulicy Chopina 101 odbędą się zawody sportowe.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy