Malarstwo Przemko Stachowskiego w Rzymie.

/ 12 zdjęć
Zdjęcia i foto:  Malarstwo Przemko Stachowskiego w Rzymie. Wystawy, projekty sochaczew
+7

Malarstwo sochaczewianina w Rzymie.

Rossocinabro w Rzymie to kolejna włoska  Galeria Sztuki Nowoczesnej, która podjęła współpracę promocyjną z artystą z Sochaczewa Przemko Stachowskim.  W poprzednich latach Artysta wystawiał w Galleria Vittoria na słynnej ulicy via Margutta w Rzymie z grupą polskich artystów z kręgu warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych.

 Planowany jest cykl wystaw grona twórców związanych z Galleria Rossocinabro dynamicznie zarządzanej przez Cristinę Madini  dzięki czemu galeria od wielu lat plasuje się w pierwszej piątce rzymskich galerii.

To kolejne artystyczne otwarcie Przemko Stachowskiego, który w maju tego roku planuje otwarcie wystawy grupy profesorów, doktorów i absolwentów w Galerii w Barcelonie o czym pisaliśmy wcześniej (kliknij aby przeczytać artykuł). Poniżej przedstawiamy notę biograficzną tego artysty ale klikając poniżej można posłuchać co sam twórca mówi o sobie i swojej sztuce.

 Wywiad z Przemko Stachowskim w jego pracowni APA Loft 19.

Przemko Stachowski- Absolwent warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, Wydziału Malarstwa o specjalizacji Malarstwo Ścienne i Sztalugowe  Na ASP studiował w latach 1989- 1994 w pracowni Prof. Stefana Gierowskiego i ukończył dyplomem z wyróżnieniem. W latach 1991, 1993; 1995 otrzymał stypendium CISIM (Centro Internazionale Studi Insegnamento Mosaico) w Rawennie we Włoszech, gdzie poznawał techniki artystycznej mozaiki marmurowej. Po dyplomie zajmuje się monumentalnym i kameralnym malarstwem ściennym, sztalugowym, mozaiką artystyczną we wnętrzach architektonicznych. Brał udział w wielu wystawach indywidualnych w kraju i za granicą. Zrealizował wiele autorskich artystycznych aranżacji wnętrz w przestrzeniach instytucjonalnych, prywatnych i sakralnych. Od 2001 roku  związany z działalnością Domów Kultury w Teresinie, Sochaczewie. W latach 2011-2014 pracownia Deco Arch funkcjonowała jako firma stworzona dzięki unijnej dotacji w ramach projektu „Inkubator Dojrzałej Przedsiębiorczości” i jako firma w 2013 roku Deco Arch została wyróżniona konkursie Fundacji Kronenberga dla Innowacyjnych Mikroprzedsiębiorstw.

Obecnie Przemko Stachowski jest wiceprezesem Mazowieckiego Związku Artystów Sztuk Pięknych.

 W 2018 artysta został finalistą  konkursu artystycznego w dziedzinie malarstwa: w 45 edycji XLV PREMIO SULMONA w Sulmonie ( Włochy ) a w 2019 w konkursie Rospigliosi Art Prize II w Rzymie.

Kontakt z Artystą:

APA Loft 19

tel. 602 76 48 52

Mały Rynek 7; Loft 19 

Stara Przędzalnia- Lofty

Żyrardów 

Strona Grupy OtoFOTO na Fb

Strona APA Loft 19

Strona Przemko Stachowskiego

Właśnie otwarta została wystawa pt.  Earth and Elsewhere z udziałem tego artysty. Wystawa potrwa od 7 do 29 luty 2020. Rome 00187, Via Raffaele Cadorna 28

Zapraszamy!

Fot.rossocinabro.com

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy