Zaloguj się do konta

Małe rondo w Chodakowie

Tygodnik Ziemia Sochaczewska
2012-08-17
Inwestycje

 

Trwają przygotowania do kolejnej oczekiwanej przez sochaczewian inwestycji. Być może już w przyszłym roku Mazowieckiem Zarządowi Dróg Wojewódzkich w rejonie ulic Wyszogrodzkiej, Chodakowskiej oraz Mostowej uda się wybudować niewielkie rondo.

 

Projekt inwestycji zyskał już pozytywną opinię starosty. Obejmuje on
nie tylko budowę wspomnianego już małego ronda u zbiegu ulic Wyszogrodzkiej, Chodakowskiej, Mostowej, a także Kolejowej. Mowa jest w nim również o  wyznaczeniu dodatkowych przejść dla pieszych. Powstać mają one w  rejonie ronda oraz skrzyżowania Wiskozowej i Wyszogrodzkiej. Przy tej ostatniej  wyznaczone mają zostać w zatokach dwa  przystanki autobusowe. Na przejazdach przez nie zastosowana zostanie  nowoczesna  samoczynna sygnalizacja świetlno-akustyczna.

Wstępnie termin rozpoczęcia prac przewidziano na czwarty  kwartał 2013 roku. Stuprocentową pewność co do tego terminu będzie można mieć jednak dopiero na wiosnę.

- Nie mamy jeszcze ostatecznego zezwolenie na realizację. Można powiedzieć natomiast, że jesteśmy na najlepszej drodze do jego uzyskania - powiedział nam rzecznik prasowy MZDW Monika Burdon. - Cały czas kompletujemy dokumentację. Myślę że w maju zarząd będzie mógł wyznaczyć bardziej precyzyjną datę rozpoczęcia inwestycji.

(ap)

Opinie (0)

Nie ma jeszcze komentarzy do tego artykułu.

Portal Społeczności Sochaczewa 2000 - 2020 cmc