Małgorzata Bugalska odnosi sukces w ogólnopolskim konkursie

/ 7 komentarzy / 2 zdjęć
Zdjęcia i foto: Małgorzata Bugalska odnosi sukces w ogólnopolskim konkursie Sztuki plastyczne sochaczew

W prestiżowym konkursie „Biennale Malarstwa Ogrody 2006 Wałbrzych – Książ”, sochaczewska malarka Małgorzata Bugalska odniosła znaczący sukces, który, jak sama mówi, dał jej bardzo dużo radości. Jej praca pod tytułem „Ustało wszystko” zajęła II miejsce. Na konkurs wpłynęło 248 prac 112 artystów. Grand Prix konkursu przyznano Dominice Rucie za zestaw prac „Ewa”, „Jeden kwiat”, „Kwiat nietykalny”. III nagrodę otrzymał Ireneusz Kopacz za zestaw prac z cyklu „Liście”.
Tegoroczny konkurs jest kontynuacją wystawy „Dziwne ogrody: zorganizowanej przez Wałbrzyską Galerię Sztuki WBA „Zamek Książ” w maju 1998 r. W związku z ogromnym zainteresowaniem postanowiono przeprowadzać konkurs cyklicznie, co dwa lata.
Do konkursu mogli przystąpić artyści z Polski i zagranicy, dyplomaci wyższych uczelni polskich i zagranicznych. W jego jury zasiadali w tym roku prof. Józef Hałas (artysta malarz – przewodniczący), Mirosław Ratajczak (krytyk sztuki, redaktor miesięcznika „Odra”), Agata Saraczyńska (historyk sztuki, redaktor „Gazety Wyborczej”), Ryszard Ratajczak (historyk sztuki, Muzeum Okręgowe w Wałbrzychu, współpracownik redakcji pisma „Format”), Alicja Młodecka (historyk sztuki, dyrektor Wałbrzyskiej Galerii Sztuki BWA „Zamek Książ”), Marzena Prokopowicz-Sawicka (kurator konkursu, sekretarz).
Wystawa pokonkursowa odbędzie się w terminie 8 kwietnia – 4 czerwca 2006 w zamku „Książ”. Będzie towarzyszyła imprezie „Festiwal Kwiatów i Sztuki” odbywającej się w zamku w dniach 1-3 maja. Z uwagi na długi okres trwania wystawy, która będzie się odbywać również w wakacje, zapraszamy mieszkańców Sochaczewa. Podczas Państwa wakacyjnych wędrówek odwiedźcie Zamek Książ, o którego pięknie nie trzeba nikogo przekonywać. Tym razem jednak, piękna przez duże „P” będzie tam jeszcze więcej.

Akademia "e-Sochaczew.pl"

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (7)

GąsiorGąsior
0
Małgorzato, tym razem naprawdę chcę być pierwszy.
Szczerze mówiąc, to nie wiem, czy najpierw Ci gratulować, czy po prostu powiedziec, że cieszę się Twoim sukcesem.
Nie mogę się doczekać, kiedy zobaczęte pracę, pewnie nie tylko ja... I cóż, postaram się w wakacje pojechać do Książa (mam nadzieję, że odmieniłem prawidłowo) i zobaczyć obraz tam, gdzie - przynajmniej chwilowo - przynależy. (2006-03-11 00:00)
majamaja
0
a ja będe drugi:
serdeczne gratulacje!! (2006-03-11 00:00)
DabljuDablju
0
Serdecznie gratuluję :) Oraz dalszych sukcesów życzę. (2006-03-11 00:00)
PolinaPolina
0
gratuluję:) (2006-03-11 00:00)
gosiagosia
0
Bardzo, bardzo dziękuję. (2006-03-13 00:00)
KasiaKasia
0
Alicję w plecak i kajakiem z Kajakiem do Książa....
Gosia, tak się cieszę....... (2006-03-14 00:00)
gosiagosia
0
Kasia trzymam za słowo!! (2006-03-14 00:00)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy