Małgorzata Bugalska - nagroda za "Ustało wszystko"

/ 2 komentarzy

Małgorzata Bugalska malarka z Sochaczewa i jedna z założycielek „Akademii e-Sochaczew” zajęła II miejsce w prestiżowym ogólnopolskim konkursie „Biennale Malarstwa Ogrody 2006 Wałbrzych – Książ”. Jury doceniło jej obraz pt. „Ustało wszystko”. 22 marca Burmistrz Bogumił Czubacki przekazał Małgorzacie Bugalskiej list gratulacyjny.
„Jestem dumny i zaszczycony, iż mogę cieszyć się razem z Panią. Pani pasja, zamiłowanie, talent oraz wkład pracy krzewieniu kultury przyczynił się do sukcesów oraz uświetnienia i wzbogacenia bogatego dorobku kultury sochaczewskiej. Wyrażam wielką radość, iż mogę pogratulować tak znaczącego sukcesu i talentu. Pani osiągnięcia są wizytówką naszego miasta, dumą władz samorządowych i mieszkańców Sochaczewa. Dziękując, życzę Pani dalszych sukcesów w dziedzinie kultury i wysokich osiągnięć w kraju i za granicą oraz pomyślności w pracy zawodowej i w życiu osobistym.”
W trakcie spotkania rozmawiano o nagrodzonym obrazie, dalszych planach artystycznych M. Bugalskiej oraz nowych projektach „Akademii e-Sochaczew” skupiającej lokalnych twórców – malarzy, poetów, pisarzy. M. Bugalska poinformowała, że w parku u zbiegu ulic Traugutta i Warszawskiej Akademia chciałaby ustawić kamienne płyty w wygrawerowanymi wierszami haiku. Burmistrz do pomysłu odniósł się z entuzjazmem i zadeklarował wspieranie tego projektu. Jak powiedział, od kilku lat park jest systematycznie porządkowany, w tym roku zostanie oświetlony, będzie zatem godnym miejscem do prezentowania poezji.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (2)

zenzen
0
Miło że nasze władze zauważają klasę artystów z Sochaczewa. Marzy mi się jednak większe skoordynowanie działań w zakresie promocji naszych okolic i artystów zarazem. Mamy zaprzyjażnione miasta na wschodzie i na zachodzie. Czy tam nie mogłaby tam od czasu do czasu pojechać reprezentacja naszych rodzimych twórców? Małgosia Bugalska ma już za sobą zagraniczne wystawy, np. na Węgrzech.

Bodajże kiedyś na Dniach Sochaczewa koncertował np. zepól z Melton. Była to dość trzeciąrzędna kapela, która nie zagrała chyba żadnego własnego utworu tylko same covery. Jednym słowem poziom niewiele przewyższający zabawę w remizie...

Czy w takim Melton lub na Ukrainie nie mógłby zagrać np. Władysław Komendarek, który ciągle tworzy ciekawą współczesną muzykę? Oprócz dużego instrumentarium od pewnego czasu artysta posiada również sprzęt laserowy sprawiający, że jego koncerty są atrakcyjnymi spektaklami światła i dźwieku... (2006-03-28 00:00)
HugoHugo
0
Najlepiej to indywidualnie... (2006-03-30 00:00)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy