Mali ratownicy w TVN i TVP 2

/ 14 zdjęć
Zdjęcia i foto: Mali ratownicy w TVN i TVP 2 Imprezy cykliczne sochaczew
+9

Dnia 10 stycznia 2010 r. uczniowie z klasy I B Szkoły Podstawowej nr 3 w Sochaczewie jako zuchy z gromady LEŚNE BRACTWO odwiedziły studio telewizji TVN i TVP 2 z okazji XVIII Finału WOŚP. W ramach pobytu w TVN, w godzinach 8:30 – 10:45 zadaniem zuchów było przeszkolić dziennikarzy TVN oraz przychodzących tam na wywiady gości telewizyjnych. Było to bardzo trudne i odpowiedzialne zadanie.

Już o godz. 5:45 zuchy wyjechały z Sochaczewa, by o godz. 7:30 zgłosić się na umówione spotkanie z osobami odpowiedzialnymi za scenariusz audycji. Po przebraniu się zostały zaproszone do zajęcia miejsc na gościnnych kanapach, gdzie odbyły spotkanie z głównym reżyserem scenariusza spotkań na żywo. Dopiero tu dowiedziały się jak wygląda ich zadanie, co mają robić, jak się zachowywać i od razu zostały pochwalone za dzielne zuchowe miny i odwagę. Następnie wskazano im ich kącik pobytu, który służył jako plan nagrań. Tu prezentowane były kolejne etapy ratownictwa przed medycznego na żywych osobach, którymi byli prowadzący program dziennikarze i uczestniczący w programie goście. Kącik ratowników znajdował się tuż obok kanapy, na której zasiadali co 10 minut nowi goście. Oni również, oczywiście tylko chętni, po skończonym wywiadzie symulowali sytuacje trudne. Natomiast zuchy, samodzielnie bez jakiejkolwiek pomocy opiekuna instruktora ratownictwa medycznego z certyfikatem Fundacji WOŚP Jurka Owsiaka, miały zadanie wykonać reanimacje.

Mimo tremy, zuchy stanęły na wysokości zadania. Potrzebujący pomocy ją otrzymali, natomiast wszyscy dziennikarze i większość gości zostało przeszkolonych. Za aktywny udział w programie na żywo, wszystkie zuchy zebrały wiele podziękowań i pochwał. Dowodem zdobytych sympatii były autografy znanych osób np. prowadząca program Kinga Rusin, aktorka Anna Mucha, aktorka Olga Frycz, muzyk Grzegorz Turnau, aktor Mateusz Damięcki, oraz Natalia Lesz, Anna Sapera, Joanna Osyda, Małgosia Sedna, Karolina Malinowska, Adam Ciechomski, pogodynka Skóra. Zuchy miały okazję również rozmawiać z politykami, przychodzącymi na audycję z cyklu „Kawa na ławę” w osobach Poseł na sejm RP Eugeniusz Kłopotek, p. Ryszard Kalisz i inni.

Od godziny 12:45 zuchy były gośćmi studia telewizyjnego 4 i 5, gdzie nagrywane były programy na żywo dla TVP 2 z udziałem Doktora Kota (pan Skalski z serialu Niania) i Jurka Owsiaka autora i pomysłodawcę całego programy WOŚP. Zuchy z SP 3 oraz zuchy z Młodzieszyna, harcerze z Brochowa i Śladowa uczestniczyli w prezentacji programu ratownictwa medycznego na żywo. Poniżej reportaż zdjęciowy. Za aktywny udział w programie z okazji XVIII Finału WOŚP wszystkie uczestniczące w programie dzieci otrzymały oczywiście dla szkoły nowe fantomy „mini Anie” do kolejnych szkoleń uczniów klas I-III oraz telewizyjne koszulki.

Jako opiekun sochaczewskich zuchów i ratownik z SP 3 dziękuję wszystkim zuchom za ich wspaniałą postawę zuchową. W piękny sposób reprezentowały nie tylko swoją szkołę, ale także cały Sochaczew.

Artykuł przygotowała:

dh phm Krystyna Stańkowska

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy