„Maluch+” kolejny wniosek zakwalifikowany do dofinansowania rządowego. Realizacja pod zn

Zdjęcia i foto: „Maluch+” kolejny wniosek zakwalifikowany do dofinansowania rządowego. Realizacja pod zn Sprawy urzędowo-administracyjne sochaczew

24,8 tys. miejsc opieki nad najmłodszymi dziećmi ma powstać w ramach tegorocznej edycji programu „Maluch+”. Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej ogłosiło rozstrzygnięcie konkursu na dofinansowanie tworzenia nowych miejsc opieki nad dziećmi do lat 3, wśród których znajdują się dwie jednostki z terenu gminy Iłów – Kluby Dziecięce w Kapturach i Giżycach. W każdym z Klubów powstanie osiem miejsc dla najmłodszych mieszkańców naszej gminy. 

Realizacja zakwalifikowanych wniosków jest jednak pod dużym znakiem zapytania – niestety budżet Gminy jest ograniczony, ważne aby wybrać priorytety. Czy stać będzie budżet Gminy na wygospodarowanie 132 tys. zł (20%) własnego udziału, by pozyskać 528 tys. zł ze środków rządowych?  Musimy pamiętać, że zakwalifikowane dotacje mają już drogi gminne i powiatowe, o których mowa w artykule "Dofinansowanie na kolejne drogi w Gminie Iłów". 


Paulina Szczesna


 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy