MAŁŻEŃSKIE PORACHUNKI

/ 8 zdjęć
Zdjęcia i foto: MAŁŻEŃSKIE PORACHUNKI Film, fotografia sochaczew
+3

W sobotę, 16 listopada o godz. 17.00, Sochaczewski Klub Filmowy zaprasza na duńską komedię z nutą czarnego humoru i świetną rolą naszego rodaka Marcina Dorocińskiego - MAŁŻEŃSKIE PORACHUNKI.

Co zrobić, kiedy nie układa się w małżeństwie? Zadzwonić po Marcina Dorocińskiego!

Jak podają producenci filmu - Marcin Dorociński, jakiego jeszcze nie znacie, w komedii o tym, że czasem taniej jest wynająć płatnego zabójcę, niż rozwieść się po kilkunastu latach małżeństwa.

Ib (Nicolas Bro)i Edward (Ulrich Thomsen) mają już dość swoich żon oraz dotychczasowego życia i chętnie zakosztowaliby na nowo swobody. Przy kieliszku snują misterny plan, a potem wynajmują płatnego zabójcę (Marcin Dorociński), który ma im pomóc odzyskać wolność. Dużo oszczędniej jest zatrudnić mordercę na zlecenie, niż rozwieść się po kilkunastu latach małżeństwa! Przyjaciele nie doceniają jednak swoich żon (Mia Lyhne i Lene Maria Christensen) i nieoczekiwanie to oni muszą zacząć obawiać się o swoje życie.

Film z 2016 roku wyreżyserował Ole Bornedal. Trwa 86 minut.

Obraz nie podejmuje tylko tematu miłości i małżeństwa (jesteśmy m.in. świadkami terapii małżeńskiej i podsłuchujemy kłótnie par), żongluje także stereotypami, gra ksenofobią i konfliktami wynikającymi z braku porozumienia. Wychodzimy z niego jednak nastawieni optymistycznie.

Zapraszamy serdecznie do Kramnic Miejskich do sali konferencyjnej na II piętrze. Wstęp, jak zawsze, wolny.


 

Informacje dodatkowe
  0
  Oceń
  (0 głosów)

   

  Zobacz kto wybiera się na tą imprezę:  wybieram się tam!

  Opinie i komentarze użytkowników (0)

  skomentuj ten artykuł

  e-Sochaczew.pl poleca filmy