Mammobus na Dzień Matki

Zdjęcia i foto: Mammobus na Dzień Matki Wiadomości z UM sochaczew

25 i 26 maja w godzinach 9.00-17.00 na Placu Kościuszki stanie Mammobus firmy Medica. Z bezpłatnej mammografii będą mogły skorzystać sochaczewianki w wieku do 49 i po 70 roku życia.

W 2012 roku sochaczewianki, które nie zostały objęte programem NFZ, po raz pierwszy otrzymały zaproszenie na bezpłatne badanie mammograficzne i od tego czasu Burmistrz Miasta Sochaczew cyklicznie finansuje dwie tego rodzaju akcje w roku.

Rejestracji można dokonywać od 20 maja między 8.00 a 16.00, pod numerem 46 862-22-35 wew. 440. Zapisy prowadzone będą do wyczerpania limitu miejsc. Każda z Pań będzie umówiona na konkretną godzinę w celu uniknięcia długiego oczekiwania w kolejce. Wizyta w mammobusie trwa kilkanaście minut. Nie jest potrzebne skierowanie, jedynie należy wziąć ze sobą dowód osobisty. 

Miejska akcja profilaktyczna ma na celu umożliwienie wykonania badania kobietom, które nie kwalifikują się na darmową mammografię w ramach programu NFZ. Całkowity koszt pokrywa Urząd Miasta i w związku z tym na badania będą zapisywane wyłącznie mieszkanki Sochaczewa. To już druga tego typu akcja w 2019 roku. Pierwsza miała miejsce w marcu z Okazji Dnia Kobiet. 


M.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy