Mammobus na Placu Kościuszki dnia 26 maja 2018

Zdjęcia i foto: Mammobus na Placu Kościuszki dnia 26 maja 2018   Zdrowie sochaczew

Mammobus na Placu Kościuszki 26 maja 2018 roku

Dzień Matki bywa pełen niespodzianek. Kwiatów, laurek, podziękowań. Ten ważny czas powinien być również refleksją nad zdrowiem. Miasto Sochaczew organizuje 26 maja badania mammograficzne dla kobiet nie kwalifikujących się na darmowe badania w ramach NFZ. 21 maja 2018 roku ruszają zapisy w UM Sochaczew.

Akcja jest organizowana już siódmy raz. Program obejmuje kobiety do 49  oraz po 70 roku życia. Nie będzie to jedyna okazja do zbadania, ponieważ w tym roku mobilny gabinet przyjedzie do Sochaczewa jeszcze kilkanaście razy.  Zgłoszenia na badania przyjmowane są pod numerem 46 862-22-35 wew. 440 od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 – 16.00.  Mammobus firmy Medica będzie czekać na placu Kościuszki w okolicach Muzeum Ziemi Sochaczewskiej od godziny 9.00 do 17.00. 

Przewidzianych jest przyjęcie przez lekarzy około stu kobiet. Podczas  kontaktu telefonicznego pacjentki zostaną zapisane na konkretną godzinę. Do zapisu na badanie nie jest potrzebne skierowanie od lekarza rodzinnego. Jedyne o czym trzeba pamiętać to zabranie dowodu osobistego.  

Wydział Polityki Społecznej i Ochrony Zdrowia UM Sochaczew informuje, iż jest to już druga akcja w tym roku. Poprzednio kobiety miały okazję do zbadania w marcu 2018 z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet. Koszty akcji finansowane są przez Miasto Sochaczew dlatego z badań mogą skorzystać jedynie mieszkanki Sochaczewa. 


Źródło UM Sochaczew.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy