Mamy już 120 chętnych…

/ 2 zdjęć

19 maja ruszyły zapisy na „XII Rodzinny Rajd Rowerowy im. T. Krawczyka po Powiecie Sochaczewskim”. Impreza z taką tradycją, sprawdzona przez fanów dwóch kółek, gromadzi co roku kilkuset rowerzystów. W ciągu dwóch tygodni na XII Rajd zapisało się ponad 120 osób.
- Zainteresowanie jest duże, każdego dnia wydajemy kilkanaście kart zgłoszeniowych. Cieszę się, że większość chętnych to rodziny, ponieważ to głównie z myślą o nich robimy tę imprezę. Stąd w programie piknik przy kościele w Kurdwanowie z pieczeniem kiełbasek, grami, zabawami i konkursami dla najmłodszych – mówi Naczelnik Wydziału Promocji i Aktywizacji Robert Małolepszy.
Rajd odbędzie się 2 lipca. W sumie uczestnicy będą mieć do pokonania 39 km malowniczymi trasami w okolicy Wikcinka, Kościelnej Góry, Kurdwanowa, Mikołajewa.
- Jedziemy wolno, rekreacyjnie, nie ścigamy się o trofea, cieszymy towarzystwem rodziny i przyrodą. W porównaniu do pierwotnej trasy, jaką anonsowaliśmy na wstępie, zaszło kilka zmian. Musieliśmy ich dokonać po sugestiach policji, a chodzi oczywiście o jak najlepsze zabezpieczenie trasy. Ostatecznie pojedziemy na trochę krótszym dystansie, ale to tylko powinno zachęcić do udziału także tych, którzy na rowerze jeżdżą od czasu do czasu. Taka jest idea tego rajdu. Udział oczywiście jest bezpłatny. Każdy uczestnik dostanie pamiątkową koszulkę i certyfikat potwierdzający udział – zachęca Maciej Małecki, prezes Stowarzyszenia Zamek, które jest głównym organizatorem rajdu.

PROGRAM RAJDU – SOBOTA, 2 LIPCA
8.00 – cmentarz parafii św. Wawrzyńca w Sochaczewie – złożenie kwiatów na grobie Tadeusza Krawczyka patrona Rajdu.
8.15 – 9.00 – Plac Kościuszki w Sochaczewie – rozdanie certyfikatów uczestnictwa.
9.00 - Plac Kościuszki w Sochaczewie – otwarcie i START RAJDU. Przejazd trasą: ulica Warszawska, Traugutta, 15 Sierpnia, Boryszewska, Rokotów, Orłów, Wikcinek, Kościelna Góra, Kurdwanów, a tam przy kościele parafii Przemienienia Pańskiego PIKNIK RODZINNY (12.30-14.30). Powrót do Sochaczewa trasą Kurdwanów, Kościelna Góra, Wikcinek, Jeżówka, Skotniki, Mikołajew, Budki Piaseckie, Ignacówka, Czerwonka, ul. Piłsudskiego, Ziemowita, Traugutta, Warszawska, Plac Kościuszki.
około 16.00 – Plac Kościuszki w Sochaczewie – ZAKOŃCZENIE RAJDU

Przypomnijmy, że formularze zgłoszeniowe i regulamin imprezy są do pobrania, wypełnienia i złożenia w Biurze Obsługi Klienta, które mieści się na parterze budynku UM. Zapisywać można się od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00 - 16.00. Formularze znajdują się też na stronie internetowej ratusza sochaczew.pl. Zapisy trwają do 20 czerwca.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy