Mamy liderów dwóch

Socho Portal Sport
2019-05-11
Piłka nożna

W tym roku dwa najstarsze kluby sportowe Sochaczewa obchodzą swoje jubileusze. Z pewnością awans do wyższej ligi będzie bardzo miłym akcentem. Piłkarze Orkana i Bzury robią wszystko żeby ten plan zrealizować. Ostatnie mecze zakończyły się zwycięstwami.

Bzura na swoim boisku zagrała z Mazowią Słubice. Pierwsza połowa toczyła się pod dyktando biało-zielonych, którzy zdobyli dwa gole. Był to najniższy wymiar kary dla rywali. Po przerwie nasi piłkarze pilnowali wyniku. Od czasu do czasu trochę podkręcali tempo gry i wtedy pod bramką Mazowi zaczynało się kotłować. Chodakowianie wygrali 4:0 i tym samym zrobili kolejny krok w kierunku awansu. Bzura jest liderem Płockiej Klasy A i ma pięć punktów przewagi nad Błękitnymi Gąbin

Bzura Chodaków – Mazowia Słubice 4:0 (2:0)

gole: Adrian Tomczyk, Jan Wierzbicki, Kamil Wojciechowski, Adam Żółtowski

skład: M. Kowalski – Żółtowski (Karczewski), J. Kowalski (Stypuła), Krawczak (Krzysztof Kacprzak), Wierzbicki, Wojciechowski (Siejka), Tomczyk (Kawczyński), Jeznach, Strzelczyk, Stencel, Kamil Kacprzak

12.Wisła Nowy Duninów 1 7-66

Najstarszy sochaczewski klub – Orkan rywalizuje od kilku sezonów w Płockiej Klasie B. Ostatni swój mecz rozegrał z Huraganem Bodzanów. Drużyną, która podobnie jak sochaczewianie ma chrapkę na awans. Nasi piłkarze w pierwszej połowie zdominowali rywali, a super snajper Cezary Czarnecki zaliczył klasycznego hat-tricka. Druga połowa należała już do rywali, którzy mocno przycisnęli. Z ich akcji nic nie wynikała. Gola zdobyli po strzale z dystansu pod poprzeczkę. Był to pierwszy strzał gości oddany w tym spotkaniu. Orkan prowadzi w tabeli i ma sześć punktów przewagi nad drugą w tabeli Spartą Mochowo.

Orkan Sochaczew – Huragan Bodzanów 3:1 (3:0)

gole: Cezary Czarnecki (3)

skład: Dawid Kuśmider – Radosław Jaworski, Łukasz Kobierecki, Radosław Strzelczyk (Kamil Śmigiel), Robert Kołodziejczak, Grzegorz Affek, Adrian Rzeźniczek, Patryk Malinowski, Przemysław Bardziński (Damian Maćkiewicz), Hubert Majszak (Jakub Pietrzyk), Cezary Czarnecki