Mamy Mistrzynie Polski

/ 6 zdjęć
Zdjęcia i foto: Mamy Mistrzynie Polski Inne sporty sochaczew
+1

W dniach 25 – 29 maja 2016 w Lidzbarku Warmińskim odbył się turniej finałowy brydża sportowego w ramach XXII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach halowych.

Duży sukces odniosły w nim brydżystki „Piasta” Feliksów: Kinga Kiraga  i Karolina Kupczyk. Dziewczęta na dystansie 70 rozdań na tzw. ”maksy” pokonały 22 pary rywalek z całej Polski i zdobyły złote medale oraz tytuły Mistrzyń Polski w kategorii wiekowej 16 – 18 lat. W turnieju na tzw. „impy” Karolina i Kinga zajęły 6 miejsce.

W turnieju chłopców „Piast” również miał swoich przedstawicieli. Piotr Gębski i Filip Przyłuski zaprezentowali się bardzo dobrze, zajmując w stawce 36 par 17 miejsce w turnieju na „maksy i 26 na „impy”.

Nasza czteroosobowa ekipa w klasyfikacji klubów zajęła doskonałe 8 miejsce (22 kluby) i walnie przyczyniła się do zdobycia przez Mazowsze V miejsca w klasyfikacji województw.