MANIFESTO

/ 7 zdjęć
Zdjęcia i foto:  MANIFESTO Film, fotografia sochaczew
+2

7 marca w sobotę o godz. 17.00 W Sochaczewskim Klubie Filmowym zaprezentujemy Państwu niezwykły film prod.niemieckiej pt.: MANIFESTO w reż. Juliana Rosfeldta z 2017 roku.


Nagrodzona Oscarem Cate Blanchett wciela się w 13 różnych postaci - od naukowca, dziennikarza, wokalistkę zespołu punkowego, gospodynię domową czy menela. Kreacja jej roli ma na celu zderzenie najbardziej radykalnych idei XX wieku z otaczającą nas rzeczywistością.


Każdy bohater recytuje na ekranie odmienne części manifestów różnych ruchów politycznych lub artystycznych: pisarzy i reżyserów, malarzy i tancerzy,poetów czy filozofów. W swoich performance`ach Blanchett nie tylko demonstruje najwyższy kunszt aktorski, ale także wraz ze swoimi bohaterami testuje potęgę XX-wiecznych proroctw, które reżyser umieszcza w często zabawnych kontekstach.


Kamera portretuje post industrialne pejzaże, ciasne klitki w bloku, zanurza się w sterylne wnętrza instytutów badawczych, w mroki balang na zapleczach koncertów, zagląda też do jasnej klasy, gdzie Cate daje dzieciom lekcje manifestów.


Nie bójmy się oglądać takich filmów! 

Bezkompromisowe,hipnotyczne, eksperymentalne kino które warto obejrzeć !


Film trwa 85 min. Wstęp wolny.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy