Marek Olechowski - walka o zdrowie mieszkańców ważniejsza niż wybory

/ 21 komentarzy
Zdjęcia i foto: Marek Olechowski - walka o zdrowie mieszkańców ważniejsza niż wybory Sprawy urzędowo-administracyjne sochaczew

Wójt gminy Teresin wydał oświadczenie, które trafiło do Przewodniczącego PKW. Dotyczy ono przeprowadzenia wyborów w dniu 10 maja br. i stanowisko jakie zajął wójt Marek Olechowski. 


Temat wyborów podczas zagrożenia jakie wywołuje koronawirus jest bardzo szeroki. Sejm podczas głosowania w nocy 28 marca podjął dodatkowe decyzje, które mają mieć wpływ na możliwości przeprowadzenia wyborów w dniu 10 maja 2020 roku, jednak wiele samorządów ma ogromne wątpliwości co do ich przeprowadzenia w czasach epidemii. Do tych obaw przyłącza się wójt gminy Teresin Marek Olechowski. Jak informuje w swoim komunikacie - 


Szanowny Panie Przewodniczący 

W trosce o zdrowie i życie mieszkańców gminy Teresin, w związku z rozwijającą się epidemią koronawirusa Covis-19 oświadczam, że nie ma możliwości przygotowania i przeprowadzenia, w sposób bezpieczny i zgodny z prawem, wyborów Prezydenta zarządzonych na 10 maja br. 


Moje oświadczenie jest zgodne ze stanowiskiem Zarządu Gmin Wiejskich RP w sprawie przeprowadzenia wyborów i referendów w stanie epidemii i koronawirusa w Polsce z dnia 25 marca 2020 r., którego argumenty dotyczące braku możliwości zorganizowania wyborów z całą mocą popieram. 


Obserwując narastający kryzys, informacje PSSE i realizując kolejne zalecenia Rządu ograniczyłem bezpośredni dostęp interesantów do UG oraz jednostek organizacyjnych do minimum. Sprawy, tam gdzie jest to możliwe są załatwiane zdalnie (mail, poczta, telefon).


Wypełnianie wszystkich obowiązków Gminy związanych z organizacją oraz przeprowadzeniem wyborów Prezydenta RP zgodnie z zapisami Ustawy Kodeks Wyborczy naraża na utratę zdrowia i życia mieszkańców jak i również moich pracowników.


Dzisiaj od przygotowania wyborów, ważniejsza jest dla mnie walka z epidemią koronawirusa, zdrowie i życie Obywateli oraz zabezpieczenie ich podstawowych potrzeb bytowych. 


W przypadku dalszego podtrzymywania decyzji o wyborach 10 maja br. administracja państwowa, w tym PKW, bierze na siebie odpowiedzialność wynikającą z art. 165 paragraf 1 i 3 KK i będzie odpowiadać za narażenie życia milionów Polaków.
 5
Oceń
(1 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (21)

jerzyk2205jerzyk2205
0
Szacunek dla wójta, ale jak się starosta i poseł rozgniewają? (2020-03-29 17:10)
wbienkowbienko
0
Tylko bunt rozsądnych samorządowców jest w stanie przerwać ten wyborczychocholi taniec partii rządzącej. (2020-03-29 19:32)
NovJanNovJan
0
Ciekawe czy wladze miejskie lub powiatowe zdobędą sie na podobne oświadczenie? watpie, nie ten typ człowieka.................. (2020-03-29 20:22)
normalnormal
+1
Nie wiem nad czy rozprawiacie przecież wyborów nie będzie w maju (2020-03-29 20:45)
szarmaszarma
0
To za poważna rzecz aby tchorze mili coś do powiedzenia . A jak tak bardzo chcą wyborów to w komisjach swoje rodziny niech umieszczą . (2020-03-29 22:07)
glodny110glodny110
+1
Wyborów w maju nie będzie, tylko nierozgarnięci biją pianę (2020-03-29 23:00)
wbienkowbienko
+2
@normal, @glodny110

Gdybyśmy my o tym decydowali, to oczywiście że wybory byłyby przesunięte zanim ktokolwiek zdoła wydać złotówkę na ich organizację. To jest zgodne ze zdrowym rozsądkiem.

Ale rządzący kierują się innym tokiem - używają wyborów do wszczynania burdy politycznej, niepewności, ogólnego zamieszania informacyjnego, dzielenia ludzi i wytworzenia zasłony dymnej ponad projektem swojej dziurawej "tytanowej" tarczy. Żaden polityk pisowski odpowiedzialny za decyzje nie powiedział do tej pory, że te wybory nie powinny się odbyć w terminie. Żaden polityk pisowski nie jest w stanie zaproponować tego publicznie. Nie odbyła się żadna poważna rozmowa na ten temat z opozycją i zespołami fachowców - konstytucjonalistów, lekarzy, samorządowców, choć pisowcy trąbią na lewo i prawo, że wsłuchują się w głos narodu. Potrafią tylko stwierdzać publicznie, ze „jest to przedmiotem aktualnych ustaleń, co w zasadzie mamy na myśli”. Absolutna degrengolada kasty rządzącej.

I TO JEST OBRZYDLIWE!!! Gierki, gierki, gierki ...... bo prezes dzięki temu ma rozrywkę na stare lata.

I TO JEST CHORE!!!(2020-03-30 10:37)
JacekJacek
0
PiS prze za wszelką cenę do wyborów 10 maja gdyż zdaje sobie sprawę, że to jest ich "być albo nie być". Jeśli wybory odbędą się teraz do urn pójdzie tylko ich twardy elektorat i Andrzej Duda wygra pewnie przy frekwencji 20% w pierwszej turze. Niestety frekwencja nie wpływa na ważność wyborów prezydenckich. Nawet jeśli zagłosuje tylko prezes wybory będą ważne. Natomiast jeśli wbory zostaną przesunięte na jesień będzie już miał nikłe szanse. Kilkutygodniowa lub kilkumiesięczna kwarantanna spowoduje załamanie gospodarcze, czeka nas recesja, fala bankructw i zwolnień bo przecież rządowa "pomoc" to fikcja. Ludzie odczują to na własnej skórze i raczej nie będą już chcieli głosować na obecną władzę. PiS doskonale o tym wie i dlatego zrobi wszystko aby wyborów nie przekładać... po trupach do celu... (2020-03-30 11:47)
glodny110glodny110
0
@wbienkoAle po co ten jad? Wyborów w maju nie bedzie. Cały ten medialny szum jest nic nie wart. Szkoda pisania no ale dla opozycji jest to kolejny powód do wszczęcia awantury ;). (2020-03-30 11:58)
NovJanNovJan
0
"Natomiast jeśli wbory zostaną przesunięte na jesień będzie już miał nikłe szanse. Kilkutygodniowa lub kilkumiesięczna kwarantanna spowoduje załamanie gospodarcze, czeka nas recesja, fala bankructw i zwolnień bo przecież rządowa "pomoc" to fikcja"nie wierze w to ze na jesieni obecny przezydent bedzie miał nikłe szanse, moze to by miało sens gdyby w Polsce istniała opozycja z prawdziwego zdarzenia a takowej po prostu nie ma........ (2020-03-30 13:33)
wbienkowbienko
0
@glodny110

Jad?? Każda krytyka złych poczynań rządzących to jad?? Oczerniam tymi słowami kogoś?Koledze się chyba z głodu ocena wartości poprzestawiała. Nietykalni, czy niepokalani są, że nie można ich krętactwa nazywać po imieniu? Ocena ich działania nie podlega dyskusji?? Stwierdzam i oceniam fakty, o których informują wszystkie media oprócz rządowych i zależnych.

I będę to robił traktując to jako formę obywatelskiego nieposłuszeństwa w granicach wolności słowa. Powtarzam:

TO CO ROBI PIS (et cosnsortes)W OBECNEJ SYTUACJI WOKÓŁ WYBORÓW JEST OBRZYDLIWE!!! A BUDOWANIE PRZEZ PISPRZY TEJ OKAZJI ZABAWY W INTRYGI POLITYCZNE JEST CHORE!!! (2020-03-30 14:06)
glodny110glodny110
0
Hahaha, żali mi takich sfrustrowanych ludzików. :D Popłacz się jeszcze :D (2020-03-30 14:13)
JacekJacek
0
@glodny110: awanturniczą politykę to uprawia PiS.

"Wyborów w maju nie bedzie." - skąd takie informacje? Czyżby przes dzwonił do Ciebie i tak powiedział? Jak na razie to wszyscy PiSowcy zgodnym chórem twierdzą, że wybory będą 10 maja i nie widzą żadnych powodów aby je przekładać. Dlaczego już teraz nie zmienią terminu? Po co wydawać pieniądze na przygotowania do wyborów, które się nie odbędą???

W tej chwili w praktyce mamy stan wyjątkowy ale formalnie rząd go nie ogłosił. Dlaczego? Bo jakby ogłosił to musiałby przełożyć wybory.

Albo historia z kandytdaturą Marka Jakubiaka, który sam nie wie skąd się wzięło tyle podpisów pod jego kandydaturą chociaż ich nie zbierał... LOL

Otóż podpisy za poparciem jego kandydatury zbierali członkowie PiS. Jest on zabezpieczeniem w razie jakby wszyscy kandydaci opozycyjni wycofali swoje kandydatury. Gdyby został tylko jeden kandydat wybory nie mogłyby się odbyć.

https://crowdmedia.pl/tajemnica-sukcesu-jakubiaka-rozwiklana-te-fakty-potwierdzaja-najgorsze-przypuszczenia"Hahaha, żali mi takich sfrustrowanych ludzików. :D Popłacz się jeszcze :D" - ta wypowiedź najlepiej obrazuje stosunek PiS i jego zwolenników do ludzi (2020-03-30 16:16)
krisdkrisd
+1
PiS to hieny cmentarne. Doszli do władzy tańcząc na trumnach ofiar katastrofy smoleńskiej a teraz kosztem ludzkiego życia i zdrowia chcą się na siłę przy niej utrzymać.

Oto wypowiedź jednej z tych hien:

"Samorządy nie są poza władzą państwową i jeśli będzie opór z ich strony, żeby przeprowadzić wybory prezydenckie, wprowadzimy tam komisarzy" – stwierdził na antenie Radia Kraków wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki. (2020-03-30 16:24)
glodny110glodny110
0
Jacku ja w du... mam PiS jak i całą resztę zbieranicny debili połączonych z pajacami których mamy w sejmie.Dlaczego ludzi któży myślą inaczei niż Ty nazywasz pisowcami? To świadczy tylko o tym że patrzysz na ludzi w biało-czarnych barwach. Albo jesteś z nami, albo jesteś wrogiem. I kto tu dzieli społeczeństwo? Połowa ludzi w sejmie to idioci a Wy ich słuchacie i się podniecacie. To co powiedział Kaczyński pokazuje że nie odbiego od tego co napisałem w pierwszym zadniu. A co do wyborów to będą czekać jak najdużej bo być może jakimś cudem sytuacje z coroną sie uspokoi i wybory, matury i egzaminy 8 klas się odbędą. Za tydzień, dwa, trzy jak zmienią termin wyborów będziecie krzyczeć dlaczego na wrzesień a nie sierpień czy październik. Pozdrawiam i życzę zdrowia. (2020-03-30 16:43)
robroyrobroy
0
nie wiedzieliście że dowodzą nami stare komucho-ubeki? i niech wójt się nie wychyla bo wywalą z urzędu jakimś dekretem oberprezesa (2020-03-30 16:53)
szarmaszarma
0
szarmaPiS nie pomoże nikomu aby realizować swoje chore ambicje . Poczytajcie jak Orkiestra Owsiaka kupiła w Chinach sprzęt ochronny przed koronowirusem a o transport poprosiła MON . Najpierw zgoda a potem warunek ,że sprzęt rozdysponuje rząd pod hasłem to Nasz zakup . Hańba , a wy głosujecie na tych nie ludzi . Brak mi słów (2020-03-30 22:24) (2020-03-30 22:27)
robroyrobroy
0
. (2020-03-31 06:30)
robbo2krobbo2k
+1
Ograniczenia w przemieszczaniu wieksze niz w STANIE WOJENNYM. Kina, teratry, sklepy pozamykane a w stanie wojennym otwarte. Ale u nas jest normalnie. Zobaczycie jak dzisiaj PIS wam dop* nie wyjdziecie nawet z domu. Ale jest normalnie zaden tam stan nadzwyczajny. Wybory musza być .... bo to jedyna szansa by przepchnac notariusza Adriana zanim nawet glupi ludzie sie zorientują jaka katastrofe zgodtowali im pisiarze (2020-03-31 08:18)
wbienkowbienko
+1
@robroy

A'propos terleckowszczyzny to

"odsetek idiotów wśród profesorów jest taki sam, jak wśród woźniców" (prof. Gerard Labuda) (2020-03-31 18:00)
wbienkowbienko
0
@glodny110

Ciekaw jestem czy dzisiaj nadal jeszcze twierdzisz, żewyborów w maju nie będzie, tylko nierozgarnięci biją pianę? (2020-04-22 16:14)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy