Marihuanę na działce Andrzeja Waltza uprawiał sąsiad

/ 3 komentarzy
Zdjęcia i foto: Marihuanę na działce Andrzeja Waltza uprawiał sąsiad Narkotyki, alkohol sochaczew

Od wczoraj głośno w mediach, że właścicielem działki w gminie Nowa Sucha, powiat sochaczewski, na której policja zabezpieczyła ponad 550 krzewów konopi indyjskich, jest Andrzej Waltz, mąż prezydent Warszawy. Jak powiedziała nam rzecznik Komendy Wojewódzkiej w Radomiu, ustalono już, że właściciel nie miał nic wspólnego z przestępczym procederem. Plantację bez jego wiedzy uprawiał sąsiad.

 

O policyjnej akcji pisaliśmy TUTAJ. Plantacja został zlikwidowana w miniony piątek. Należy do jednej z większych odkrytych przez policję na Mazowszu. Zabezpieczono 552 krzewy konopi indyjskich, z których mogło powstać nawet 12 kilogramów marihuany. Kolejne czynności podjęte przez pracujących z psem tropiącym funkcjonariuszy, doprowadziły ich do dwóch 32-letnich braci, bezpośrednich sąsiadów działki, na której znajdowała się plantacja. Ostatecznie zarzuty postawiono jednemu z nich. Mężczyzna przyznał się do winy, sąd zastosował wobec niego trzymiesięczny areszt.

- Dotarliśmy i przesłuchaliśmy właściciela działki, dziś wiemy już, że nie ma on nic wspólnego z przestępczym procederem. Plantacja uprawiana była bez jego wiedzy – mówi rzecznik prasowy KPW w Radomiu Alicja Śledziona.

Związkowi Andrzeja Waltza z tą sprawą zaprzecza też rzecznik warszawskiego ratusza Bartosz Milczarczyk. -  To duży, wielohektarowy teren. Nieogrodzony, z niewielkimi zabudowaniami, jest traktowany jako nieużytek. Pan Waltz przyjeżdża tam raz w roku, zwykle po zimie, by zorientować się, czy niskie temperatury nie naruszyły konstrukcji budynku – cytuje jego wypowiedź warszawa.wyborcza.pl.

 

 5
Oceń
(2 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (3)

jarljarl
0
sadzić, palić, hreprhywatyzować :)

Wizerunku ocieplanie,
Przez tanie jaranie :) (2016-10-05 17:27)
talenttalent
0
Przyjeżdżał raz w roku aby móc się napalić. (2016-10-05 18:43)
robroyrobroy
0
trzeba było się zasadzić na właściciela kiedy przyjechałby z sierpem robić żniwa,teraz to możecie niewinnych posadzić (2016-10-06 08:59)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy