Zaloguj się do konta

Marihuanę na działce Andrzeja Waltza uprawiał sąsiad

Redakcja
2016-10-05
Narkotyki, alkohol

Od wczoraj głośno w mediach, że właścicielem działki w gminie Nowa Sucha, powiat sochaczewski, na której policja zabezpieczyła ponad 550 krzewów konopi indyjskich, jest Andrzej Waltz, mąż prezydent Warszawy. Jak powiedziała nam rzecznik Komendy Wojewódzkiej w Radomiu, ustalono już, że właściciel nie miał nic wspólnego z przestępczym procederem. Plantację bez jego wiedzy uprawiał sąsiad.

 

O policyjnej akcji pisaliśmy TUTAJ. Plantacja został zlikwidowana w miniony piątek. Należy do jednej z większych odkrytych przez policję na Mazowszu. Zabezpieczono 552 krzewy konopi indyjskich, z których mogło powstać nawet 12 kilogramów marihuany. Kolejne czynności podjęte przez pracujących z psem tropiącym funkcjonariuszy, doprowadziły ich do dwóch 32-letnich braci, bezpośrednich sąsiadów działki, na której znajdowała się plantacja. Ostatecznie zarzuty postawiono jednemu z nich. Mężczyzna przyznał się do winy, sąd zastosował wobec niego trzymiesięczny areszt.

- Dotarliśmy i przesłuchaliśmy właściciela działki, dziś wiemy już, że nie ma on nic wspólnego z przestępczym procederem. Plantacja uprawiana była bez jego wiedzy – mówi rzecznik prasowy KPW w Radomiu Alicja Śledziona.

Związkowi Andrzeja Waltza z tą sprawą zaprzecza też rzecznik warszawskiego ratusza Bartosz Milczarczyk. -  To duży, wielohektarowy teren. Nieogrodzony, z niewielkimi zabudowaniami, jest traktowany jako nieużytek. Pan Waltz przyjeżdża tam raz w roku, zwykle po zimie, by zorientować się, czy niskie temperatury nie naruszyły konstrukcji budynku – cytuje jego wypowiedź warszawa.wyborcza.pl.

 

Opinie (3)

jarl

sadzić, palić, hreprhywatyzować :) Wizerunku ocieplanie, Przez tanie jaranie :) [2016-10-05 17:27]

talent

Przyjeżdżał raz w roku aby móc się napalić. [2016-10-05 18:43]

robroy

trzeba było się zasadzić na właściciela kiedy przyjechałby z sierpem robić żniwa,teraz to możecie niewinnych posadzić [2016-10-06 08:59]

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze Internautów.

Portal Społeczności Sochaczewa 2000 - 2020 cmc