Mariusz Frej – kandydat do Rady Powiatu Sochaczewskiego – nr 2 na liście

/ 26 komentarzy / 3 zdjęć
Zdjęcia i foto: Mariusz Frej – kandydat do Rady Powiatu Sochaczewskiego – nr 2 na liście Wybory samorządowe 2014 sochaczew

Szanowni Państwo,

Wpis ten rozpoczyna prezentacje kandydatów POS na radnych miejskich i powiatowych. Chcemy przybliżyć Państwu nasze sylwetki, zaprezentować motywy, idee i pomysły na Sochaczew i powiat sochaczewski. Naszą wizję lokalnej wspólnoty i samorządności. Mam tę ogromną przyjemność, że prezentuję się Państwu jako pierwszy – po naszej kandydatce na burmistrza Urszuli Pawlak.

Nazywam się Mariusz Frej, mam 31 lat. Jestem rodowitym sochaczewianinem. Tu się urodziłem, tu wychowałem, tu otworzyłem swoją pierwszą firmę i tu założyłem rodzinę. Moja żona Marta jest pedagogiem i wychowawcą w Szkole Podstawowej nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w Sochaczewie. Mamy dwójkę dzieci 3,5 letnią Maję i kilkumiesięcznego Filipka.

Ukończyłem sochaczewskie Liceum Ogólnokształcące im. Fryderyka Chopina. Z zawodu jestem Informatykiem i taką specjalizację ukończyłem w roku 2007 w Wyższej Szkole Menedżerskiej w Warszawie.

Jestem pomysłodawcą i organizatorem V już edycji Targów Ślubnych w Sochaczewie, które z roku na rok cieszą się coraz większym zainteresowaniem zarówno firm jak i osób planujących ten najważniejszy dzień w życiu. Dodatkowo w tym roku podjąłem się organizacji I edycji Targów Rodzinnych w Sochaczewie, które mają na celu zapełnienie luki w harmonogramie imprez w naszym mieście skierowanych właśnie do rodzin z dziećmi.

Jako rodzic dwójki maluchów ubolewam bardzo na faktem , że w tym mieście brakuje miejsc  gdzie można ciekawie spędzić czas w rodzinnym gronie. Mamy przecież szerokie możliwości zagospodarowania terenów nad Bzurą. Lokalne parki nie spełniają dziś swojej funkcji, bo zamiast śmiechu bawiących się dzieci, słyszymy trzaski pękających butelek po rożnych alkoholach.

Od kilku lat obserwuję losy naszego miasta i dochodzę do wniosku, że naszedł czas na diametralne zmiany z sposobie zarządzania miastem i powiatem. Nie godzę się z tym, że obywatele naszego miasta są traktowani przedmiotowo. Nie ma żadnego dialogu z władzami,  a ważne sprawy dla miasta są podejmowane tylko przez wąskie grono ludzi związanych z obecnym burmistrzem.

Losy Sochaczewa nie są mi obojętne, dlatego postanowiłem w tym roku ubiegać się o mandat radnego powiatowego z ramienia bezpartyjnego Stowarzyszenia KWW POS. Powiat sochaczewski zasługuje na lepszą politykę, pozbawioną niepotrzebnych konfliktów na linii powiat – miasto oraz lepszej komunikacji z mieszkańcami.

Dnia 16 listopada odbędą się Wybory Samorządowe. Byłbym zaszczycony otrzymując Państwa głos i ręczę, że nie będzie to głos stracony. Mam zamiar poświęcić swoją pracę i doświadczenie dla poprawienia sytuacji w naszym powiecie.

Kandyduję z bezpartyjnego ugrupowania KWW POS bo polityka nie jest potrzebna w naszym mieście. Liczą się ludzie a nie partie polityczne. Nie oddajmy władzy w ręce polityków, dla których liczą się tylko interesy ich ugrupowań politycznych. Oddajmy ją ludziom ze szczerymi intencjami poprawienia sytuacji w mieście i powiecie. Ludziom, którzy pracą na rzecz miasta i powiatu dowiodą, że oddanie na nich głosu było słuszną decyzją. Takimi kandydatkami i kandydatami są przedstawiciele Porozumienia Obywatelskiego Sochaczew, a przede wszystkim nasza kandydatka na Burmistrza Urszula Pawlak. 

 5
Oceń
(5 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (26)

IrekisIrekis
0
powodzenia Przyjacielu !! (2014-10-12 12:33)
kuc300kuc300
0
Trzymam kciuki i oddaję na Ciebie głos. (2014-10-12 14:15)
metasekwojametasekwoja
0
Życzę powodzenia,bo tak bardzo chciałoby się oglądać nowe twarze w naszym samorządzie.
Mój kolega mówi, że jak idzie na wesele,to pamieta o tym, żeby na każde założył inny krawat, bo wtedy na zdjęciach odróżnia, z którego to było wesela.
Podobnie z naszymi samorządowcami. Od pierwszych demokratycznych wyborów ci sami, tylko w innych krawatach albo kolorach włosów.Zmieńmy osoby a nie tyko krawaty.
Te marynarki, na ramieniu, pod pachą, za pachą to nie wiem, czy tak jak mój kolega kolega, zmieniają na każdą kadencję czy nie,dokładnie nie widać.
Mam nadzieję, że zobaczę Pana w nowej radzie.Powodzenia.
(2014-10-12 14:16)
Edyta KEdyta K
0
Trzymam kciuki, POWODZENIA
(2014-10-12 18:29)
anetapiasanetapias
0
Nowa twarz nowe pomysły jest szansa dla Nas mieszkańców (2014-10-12 20:06)
lelonalelona
0
Panie kandydacie Frej mieszkamy w małym mieście czy słyszał Pan że kłamstwo ma krótkie nogi !? Wszyscy wiedzą że pomysłodawcą Targów Ślubnych jest Knychu nie Pan. Zaczyna Pan kampanię dosyć niefortunnie w sumie jak polityk burmistrza! Od mijania się z rzeczywistością?
(2014-10-12 20:43)
lelonalelona
0
Pisze Pan cyt:(Liczą się ludzie a nie partie polityczne. Nie oddajmy władzy w ręce polityków, dla których liczą się tylko interesy ich ugrupowań politycznych.) Patrząc na tą wypowiedź przez pryzmat wyrzucenia z Platformy Pana Liderki to co innego jej pozostało kiedy nikt jej nie chciał, czemu się nie dziwie z takim charakterem? Panowie Co z wami? (2014-10-12 21:01)
matka polkamatka polka
0
Powodzenia Panie Mariuszu, ma Pan mój głos i wszystkich, których znam.Życzę cierpliwości do przeciwników bo zawsze znajdzie się ktoś kto znajdzie dziurę w całym.
(2014-10-12 21:04)
lelonalelona
0
Muszę pochwalić Pana ten List Jest Bardzo Politycznie napisany wbrew temu co w nim Pan pisze. (2014-10-12 21:09)
lelonalelona
0
Jak jest dziura to już nie jest całe.
Tylko Polityk może mówić że ktoś znalazł dziurę w całym Pani Urszulko. (2014-10-12 21:12)
mariusz.frejmariusz.frej
0
Szanowna Pani lelono. Proszę sprawdzić najpierw źródło swoich informacji, bo muszę wyprowadzić Panią z błędu. Powtórzę jeszcze raz : " Jestem pomysłodawcą i organizatorem V już edycji Targów Ślubnych w Sochaczewie " - radził bym to sprawdzić u źródła, czyli u osoby, którą wymienia Pani w swoim poście - jeśli ją Pani w ogóle zna osobiście, a nie bazuje Pani na informacjach wyssanych z palca. Do dnia dzisiejszego żyję z tą osobą w bardzo dobrych relacjach i w bardzo szybkim tempie jestem w stanie poprosić go o zdementowanie Pani zarzutów. Bardzo bym też Panią prosił o nie używanie porównań mojej osoby do polityków Burmistrza. Nie dość że próbuje Pani rozpowszechniać błędne informacje to do tego jeszcze mnie obraża. Bardzo Panią proszę o sprawdzenie swojej informacji i był bym wdzięczny za sprostowanie. (2014-10-12 21:38)
lelonalelona
0
Panie kandydacie trudno wyrazić moje ubolewanie iż poczuł się pan urażony moją opinią fakt rozmów z Knychem w 77 kilka lat temu kiedy rozpoczynał projekt Targów Ślubnych był tak przekonywujący że to on jest jego jedynym pomysłodawcą a Pan wspiera go od strony bardziej pr (2014-10-12 21:52)
mariusz.frejmariusz.frej
0
Co do kolejnych Pani wypowiedzi. Szanowna Pani lelono. Bardzo proszę o nie szykanowanie ludzi z mało co komu mówiącego nicka. Jak Pani widzi ja, czy Urszula Pawlak jak i inni członkowie naszego Stowarzyszenia przedstawiają się z imienia i nazwiska pisząc tutaj posty. Bardzo Panią proszę o stworzenie sobie spersonalizowanego nicka, wtedy bardzo chętnie z Panią podyskutuję na nurtujące Panią tematy. Nie sztuką jest oczerniać ludzi z ukrycia. Trzeba mieć cywilną odwagę przedstawić się. Kolejne Pani wpisy nie dość że mijają się z prawdą to wyłącznym ich zadaniem jest atak i wprowadzanie agresji. Nie do tych drzwi Pani zapukała szukając sensacji. Pozdrawiam i mam nadzieję że uda nam się porozmawiać na innym poziomie.
(2014-10-12 21:53)
lelonalelona
0
bardziej przyziemnej dał mi wiele do myślenia. (2014-10-12 21:55)
lelonalelona
0
Przepraszam tekst podczas pisania jakoś się umieścił kiedy użyłam spacji po drodze pisania. (2014-10-12 21:58)
lelonalelona
0
dlatego wypowiedź jest porwana. (2014-10-12 21:59)
lelonalelona
0
Panie kandydacie Knychu zawsze się wypowiadał o Panu w dobrych słowach proszę się nie denerwować. Pisze pan jak prawdziwy polityk uważam że pan sie nadaje do dogadania jest pan spoko z takim talentem politycznym dogada sie pan jako radny z każdym. (2014-10-12 22:08)
Roman1962Roman1962
0
Bardzo mnie ucieszyła wiesc, ze kandyduje Pan do powiatu. Nigdy Panu nie zapomnę sytuacji w ktorej bezinteresownie wstawil sie Pan za moja osobą za co jestem Panu wdzieczny do dnia dzisiejszego. Ma Pan moj glos i calej mojej rodziny i bede opowiedal wszystkim znajomym ze jest Pan osoba godna zaufania. Dziękuje serdecznie jeszcze raz i życzę powodzenia. (2014-10-12 22:45)
bartolomiubartolomiu
0
Roman 1962 jak za frii wstawia się Frej jest ok. Podobno przy żłobie ludzie bardziej tyją. (2014-10-12 22:53)
mariusz.frejmariusz.frej
0
Dziękuję Panie Romanie za miłe słowa. Co do tycia to mam nadzieję że mi raczej już to nie grozi :) (2014-10-12 23:02)
knyszewrknyszewr
0
Szanowna lelono. Niezwykle rzadko zabieram tutaj głos, jednak poczułem się nieswojo po Twoim pierwszym wpisie. Piszesz o mnie, używasz mojej ksywki, więc zapewne znamy się osobiście (?). Masz prawo być anonimem. Jednak jeżeli piszesz cokolwiek, nie mijaj się z prawdą. Miałem okazję i przyjemność tworzyć z Mariuszem Frejem Mazowieckie Targi Ślubne od samego początku, jednak pomysłodawcą imprezy był właśnie Mariusz, a ja wspólnie z nim ten pomysł rozwijałem przez kolejnych wiele lat jako osoba wspierająca rozwój tego projektu. Proszę zatem lelono nie powołuj się na  "wszyscy wiedzą" z dwóch powodów. Samo stwierdzenie "wszyscy wiedzą" jest nietaktem w dyskusji i argumentem niskiego poziomu merytorycznego, ponadto bynajmniej nie jest prawdą to, co piszesz. Nie wiem skąd pomysł, aby wymyślać takie bzdury. Serdecznie pozdrawiam Mariusza i Ulę, zagłosuję na Was, bo choć nie mieszkam w Sochaczewie, bardzo chciałbym mówić skąd pochodze z dumą. Sochaczew ma potencjał, fajnych mieszkańców i trzeba jedynie pozwolić ludziom z wiedzą, doświadczeniem i wizją wyprowadzić go z czarnej dupy w jakiej się znajduje obecnie. Sochaczewianie trzymajcie się i dokonajcie wreszcie dobrego wyboru! Pozdrawiam, Robert "Knychu" Knyszewski. (2014-10-12 23:36)
obradamobradam
0
Dzień dobry.
Podobnie jak Robert nie jestem stałym bywalcem portalu. Podobnie jak Robert już od dawna nie mieszkam w Sochaczewie, mimo tego, że nadal jestem w nim zameldowany i nadal silnie się z nim utożsamiam. Konto to założyłem przede wszystkim dlatego, że chcę wyrazić swoje poparcie dla działań Mariusza.
Nie jest tajemnicą, że Sochaczew od dawna nie ma gospodarzy. To, że ludzie z niego masowo odchodzą jest klęską między innymi obecnych władz. Miasto to nie ma kompletnie nic do zaoferowania ludziom młodym. Argumenty można tutaj wymieniać bez końca, ale nie o to chodzi w tym wpisie. Na własnym przykładzie mogę powiedzieć, że opuściłem Sochaczew w celu poszukiwania lepszej jakości życia. Znalazłem ją, w innym podwarszawskim mieście, o wiele mniejszym od Sochaczewa. Jako lokalnego patriotę boli mnie to, bo próbowałem nie raz znaleźć argumentację aby w mieście urodzenia pozostać - bez sukcesu. Największe atuty miasta nadal pozostają niewykorzystane, a potencjał jest marnowany.
Jedyną szansą na zmiany w tym mieście jest pozwolenie wypowiedzenia się osobom młodym. Ludziom, którym przyświeca rzeczywista idea, a nie grzanie urzędniczego stołka. Komuś kto faktycznie miasto w sercu nosi i rozumie jego potrzeby. Całe szczęście zaobserwować można, że w Sochaczewie coś zaczyna się dziać. Cieszy mnie, że widzę wielu młodych, nowych ludzi z zapałem do zmian, którzy sukcesywnie wprowadzają wiele innowacyjności i inicjatyw. Jedną z nich jest Mariusz.
Mariusza jako polityka nie znam. Znam go natomiast jako wieloletniego kolegę jeszcze z czasów szkolnej ławki. Cieszy mnie, że widzę jego twarz na wyborczych plakatach, bo to daje nadzieję, że zaangażowanie z jakiego go znam może znaleźć pożyteczne ujście w sprawach arcyważnych dla rozwoju naszego miasta. To czego udało się im wraz z Robertem do tej pory dokonać jest najlepszym dowodem na to, że Mariusz potrafi myśleć globalnie o sukcesie i doskonale rozumie potrzeby miasta.

Mariusz, trzymam kciuku za Twój sukces - czas wziąć sprawy w swoje ręce :)

P.S Nie przejmuj się komentarzami z piwnego stolika :) (2014-10-13 10:22)
szarmaszarma
0
lelona
Jestem pewien , że słowo przepraszam nie byłoby nadużyciem z Pani strony.
Mariusz jesteś OK> (2014-10-13 19:01)
NovJanNovJan
0
panie Mariuszu widze ze posty powyżej potwierdzają iż jest pan pozytywną osoba.
wiec i jak mam pytanie: czy może pan coś konkretnie napisać o tym co chce zrobić bo w programie a w zasadzie w prezentacji są same ogólniki.

i drugie pytanie:
"Jestem pomysłodawcą i organizatorem V już edycji Targów Ślubnych w Sochaczewie, które z roku na rok cieszą się coraz większym zainteresowaniem zarówno firm jak i osób planujących ten najważniejszy dzień w życiu. Dodatkowo w tym roku podjąłem się organizacji I edycji Targów Rodzinnych w Sochaczewie, które mają na celu zapełnienie luki w harmonogramie imprez w naszym mieście skierowanych właśnie do rodzin z dziećmi."

czy te targi organizuje pan społecznie? czy to po prostu jeden ze sposobów zarabiania pieniędzy?
(2014-10-14 15:50)
mariusz.frejmariusz.frej
0
Przepraszam Panie NovJan że dopiero teraz odpisuję , ale z powodu natłoku pracy dopiero usiadłem do komputera. Jeśli chodzi o Pana pierwsze pytanie to na dniach bardzo szczegółowo przedstawię swój program. Wtedy bardzo chętnie wysłucham wszelkich uwag i odpowiem konkretnie na każde pytanie. Natomiast jeśli chodzi o Targi to sprawa ma się następująco. Targi Ślubne które organizuję od 6 lat nie są imprezą społeczną . Ich założeniem nie jest ogólna dostępność na zasadzie "A bo coś się dzieje w Sochaczewie to wpadnę i zobaczę " Jest to impreza typowo targetowa kierowana do osób, które planują w najbliższym czasie swój ślub i wesele. Ale proszę mi uwierzyć, że z drugiej strony to nie jest sposób na życie . Organizacja targów dosyć sporo kosztuję. Nie tylko tu chodzi o wkład finansowy, ale również o czas. Proszę mi uwierzyć, że przełożenie finansowe nie jest adekwatne do włożonego czasu. Bardziej tu chodzi o to aby sochaczewskie przyszłe pary młode nie musiały jeździć do Warszawy, czy Płocka na targi tylko mieć swoją imprezę. Dlaczego lokalni przedsiębiorcy z branży ślubno-weselnej nie mieliby mieć okazji wyjść do klienta i pokazać się na lokalnym rynku ? A nie na obcym gdzie konkurencja jest większa i ciężej się przebić. Po to właśnie powstały Mazowieckie Targi Ślubne, Jeśli chodzi o Targi Rodzinne to zamysł jest, aby była to impreza społeczna - typowo rodzinna połączona z fajnym piknikiem. Pierwsza edycja była dla nas jako organizatorów ( bo tu muszę wspomnieć, nie przygotowywałem ich sam, a współorganizatorem było Radio Sochaczew i Echo Powiatu ) typową próbą . Chcieliśmy sprawdzić czy przyjmie się ona w Sochaczewie i myślę, że jak na pierwszy raz nie było najgorzej. Popełniliśmy kilka błędów, ale to tylko dobra lekcja na przyszłość. Następna edycja już za rok i na pewno tych samych błędów już nie popełnimy. Mam nadzieję że przynajmniej na drugie pytanie odpowiedziałem w miarę pełnie, a wracając do pierwszego to zobowiązuję się odpowiedzieć na nie szerzej jak tylko przedstawię oficjalnie program. Pozdrawiam (2014-10-15 23:58)
aikonikaikonik
0
Wszystkiego Najlepszego Panie Mariuszu, i życzę powodzenia, jak również wierzę, że może Pan wiele zmienić, ulepszyć w naszym mieście. Trzymam kciuki i oczywiście wspieram Pana swoim głosem. (2014-10-16 11:09)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy