Mariusz Kamiński Człowiekiem Roku według klubów Gazety Polskiej

Mariusz Kamiński Człowiekiem Roku według klubów Gazety Polskiej

27 stycznia 2010 w warszawskim kinie Palladium odbyła się uroczystość wręczenia nagród „Człowieka Roku” Gazety Polskiej, Uroczystość ta zgromadziła wiele osób ze świata polityki (obecni byli m. in. Szef Kancelarii Prezydenta Władysław Stasiak, posłowie: Adam Lipiński, Przemysław Gosiewski, Wojciech Jasiński, Andrzej Sośnierz) i dziennikarstwa (Anita Gargas, Jerzy Jachowicz i nowy prezes TVP Romuald Orzeł). Na gali licznie obecni byli również członkowie i sympatycy Prawa i Sprawiedliwości z Sochaczewa.

Nagrodę Redakcji „Gazety Polskiej” otrzymał funkcjonariusz CBA Tomasz K., znany jako „Agent Tomek”. Uzasadniając przyznanie tej nagrody, Redaktor Naczelny „Gazety Polskiej” Tomasz Sakiewicz podkreślił zasługi laureata w zwalczaniu korupcji wśród ludzi establishmentu. Przypomniał o wielu postaciach z historii Polski (między innymi o asie polskiego przedwojennego wywiadu rotmistrzu Jerzym Sosnowskim), które działając dla dobra Polski posługiwały się podobnymi metodami jak Tomasz K. Ze zrozumiałych względów (konieczność zachowania anonimowości), laureat nagrody nie odebrał osobiście. Odtworzone zostały jednak rozmowy agenta CBA z posłanką Platformy Obywatelskiej w minionej kadencji. Zebrani mogli przypomnieć sobie plany „kręcenia lodów” na polskiej służbie zdrowia, które mamy nadzieję zostały powstrzymane przez CBA.

Nagrodę Św. Grzegorza I Wielkiego otrzymała Fundacja „Pamiętamy”. Wręczyły ją Redaktor Naczelna „Nowego Państwa – Niezależnej Gazety Polskiej” Katarzyna Hejke i Lidia Lwow – sanitariuszka z oddziału legendarnego „Łupaszki” – majora Zygmunta Szendzielarza. Fundacja „Pamiętamy” otrzymała tę nagrodę za popularyzowanie wiedzy o oddziałach Żołnierzy Wyklętych, którzy postawili sobie za cel walkę z narzuconym Polsce komunizmem i którzy niejednokrotnie zapłacili życiem za wolną Ojczyznę.

Długotrwałą owacją na stojąco zgromadzeni powitali byłego Szefa CBA Mariusza Kamińskiego, który otrzymał tytuł „Człowieka Roku” Klubów Gazety Polskiej. Od Prezesa Klubów „GP” M. Kamiński otrzymał replikę tarczy hiszpańskiego rycerza, uważanego za najbardziej prawego rycerza Europy. Dziękując za nagrodę, Mariusz Kamiński podkreślił, że na tę nagrodę zasłużyli wszyscy funkcjonariusze CBA, działający na rzecz naszego Państwa.
Ostatnim akcentem części oficjalnej był koncert zespołu De Press, który zaprezentował utwory z albumu Myśmy rebelianci.

Jeszcze długo po zakończeniu oficjalnej części trwały rozmowy w kuluarach. Prezes Powiatowego Koła PiS w Sochaczewie Maciej Małecki wraz z członkami i sympatykami PiS gratulowali Mariuszowi Kamińskiemu wyróżnienia i życzyli szybkiego powrotu na stanowisko szefa CBA, z którego został odwołany po wykryciu afery hazardowej z udziałem polityków PO.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy