Mariusz poezję zaśpiewał

/ 2 komentarzy / 4 zdjęć
Zdjęcia i foto: Mariusz poezję zaśpiewał Koncerty i muzyka sochaczew

Na rynku muzycznym ukazała się kolejna płyta artysty z naszego regionu. Mariusz Winnicki znany przede wszystkim jako muzyk zespołu Classic postanowił nagrać solową płytę z poezją śpiewaną. O tym co zdecydowało o takiej decyzji muzyk powiedział w wywiadzie dla Expressu Sochaczewskiego „Tak, właśnie skończyłem nagrywać moją solową płytę. Jest to płyta z poezją śpiewaną, a więc zupełna odskocznia od tej muzyki, którą gramy na co dzień. Myślę, że w życiu każdego artysty przychodzi taki moment, kiedy może on pozwolić sobie na spełnienie swoich marzeń czy fantazji muzycznych. Dla mnie właśnie nadszedł taki moment.” Znalazło się na niej dwanaście utworów, aż do dziesięciu z nich teksty napisała Krystyna Nawój „Kilka lat temu poznałem Krysię Nawój, która podarowała mi swój tomik wierszy zatytułowany „Przystanki z mojego życia”. Kiedy się „zagłębiłem” w te wiersze, pomyślałem „tak to jest to”, to są świetne teksty do tego, żeby „ubrać je w muzykę” i nagrać płytę. Po ponad dwóch latach pracy udało mi się skończyć nagrania, a efektem jest dwanaście piosenek akustycznie brzmiących na płycie zatytułowanej „Przystanek Miłość.” (cytat z wywiadu dla Expressu Sochaczewskiego). Utwory są ciekawie zaaranżowane i jest w nich to „coś” co powoduję, że płyty słucha się z wielką przyjemnością doskonale się przy nich relaksując.

Wszystkie utwory skomponował Mariusz Winnicki, autorkami tekstu są: Krystyna Nawój oraz Agnieszka Sowińska (Droga do miłości). Piosenka „Na latawcach” ma tekst zaczerpnięty z twórczości ludowej.

Mariusz Winnicki „Przystanek miłość”: Fotografia, Na latawcach, Droga do miłości, Serce na dłoni, Sens słów, Napisz do mnie, Trzeba się cieszyć, Ty …, Zaczaruj noc, O miłości, Zdrowy rozsądek, nie naprawiaj zegara.

Mariusz Winnicki (śpiew, instrumenty klawiszowe, akordeon), Waldemar Orłowski (gitara akustyczna, gitara elektryczna, gitara basowa), Łukasz Zacierski (gitara akustyczna, gitara elektryczna), Mieczysław Grubiak (saksofon, duduk) oraz Magdalena Kusiak-Ogińska (skrzypce).

Aranżacja: Mariusz Winnicki, Wojciech Burkowski

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (2)

martyna-kularmartyna-kular
0
Mam tę płytę Pana Mariusza jest cudowna warto kupić wspaniała powinniście być dumni z takiego autora tej płyty (2019-02-28 17:15)
martyna-kularmartyna-kular
0
Możecie tę płytę śmiało reklamować bo warto (2019-02-28 17:23)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy