MARS wyjaśnia: przykry zapach spowodowany przeglądem technicznym

Zdjęcia i foto: MARS wyjaśnia: przykry zapach spowodowany przeglądem technicznym Interwencje i pomoc sochaczew


W ostatnich dniach zapach powstający w trakcie produkcji psiej karmy dotarł do Sochaczewa, wywołując zaskoczenie i pytania o przyczyny mieszkańców. Zarząd Mars Polska wyjaśnił nam, że woń spowodował rutynowy przegląd systemu biofiltra, który w tym roku odbywa się w niesprzyjających warunkach pogodowych. Jednocześnie przeprosił sochaczewian i poprosił ich o wyrozumiałość i cierpliwość. Prace powinny zakończyć się w ciągu tygodnia.

 

Tego typu przeglądy Mars Polska wykonuje co roku. Na tegoroczną uciążliwość zapachową złożyły się przede wszystkim niesprzyjające warunki pogodowe, a z drugiej kłopoty techniczne. Poniżej publikujemy całą odpowiedź zarządu firmy na nasze pytanie o przyczyny zaistniałej sytuacji:

 

Każdego roku, w sezonie letnim firma Mars Polska  prowadzi rutynowy przegląd systemu biofiltra. O działaniach tych każdorazowo informujemy Urząd Gminy Sochaczew oraz Sołtysów najbliższych wsi.  

 

Zadaniem biofiltra jest niwelowanie zapachów powstających w procesie produkcji karmy dla zwierząt domowych przy wykorzystaniu unikalnej technologii opartej na naturalnych metodach, bez użycia jakichkolwiek środków chemicznych.  

 

Tegoroczny przegląd i prace z nim związane mają dodatkowo uszczelnić bardzo rozbudowany system odprowadzania i odświeżania powietrza oraz poprzez odnowę złóż naturalnych biofiltra – zminimalizować powstający zapach.  

 

Z powodów technicznych tegoroczny proces usprawniania pracy biofiltra wydłużył się i przy niesprzyjających warunkach pogodowych spowodował uciążliwości dla najbliższych mieszkańców. Firma Mars Polska bardzo przeprasza za powstałą sytuację.

 

Jednocześnie zapewniamy, że wraz z  podwykonawcą projektu skoncentrowaliśmy siły i środki na jak najszybszym ukończeniu prac  i zapewniamy o zakończeniu usprawniania systemu w przyszłym tygodniu.  

 

Zarząd Mars Polska 

 

figa

Foto źródło: Mars incorporated

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy