Marszałek przeznacza środki na walkę z koronawirusem

/ 3 zdjęć
Zdjęcia i foto: Marszałek przeznacza środki na walkę z koronawirusem Interwencje i pomoc sochaczewZarząd województwa mazowieckiego podjął decyzję o przekazaniu środków unijnych na walkę z koronawirusem. Środki zostaną przeznaczone na zakup najpotrzebniejszych produktów oraz sprzętu w mazowieckich szpitalach. Możliwe jest przekazanie nawet 100 mln zł. Wszystko zależy od potrzeb poszczególnych placówek.


Projekt obejmować będzie w szczególności zakup niezbędnej aparatury medycznej i diagnostycznej, środków ochrony osobistej czy przeprowadzenie niezbędnych prac remontowo-budowlanych. Liderem projektu będzie samorząd województwa, natomiast partnerami w projekcie mogą być szpitale wskazane przez wojewodę (stan podwyższonej gotowości) oraz pogotowie. Szpitale zostały już poproszone o wskazanie potrzeb, które mogłyby zostać ujęte w projekcie. Jest na to zgoda Komisji Europejskiej. Zakupy będą realizowane przez samorząd województwa.


– W piątek UE dała wszystkim państwom członkowskim zielone światło, aby uruchomić również środki unijne na walkę z koronawirusem. Mazowsze jako pierwsze w kraju podejmuje takie działanie. Realizacja projektu już się rozpoczęła. Zbieramy realne potrzeby od szpitali. Możemy przekierować na ten cel nawet ponad 100 mln zł. Wszystko zależy od potrzeb, jakie zgłoszą placówki – podkreśla marszałek województwa Adam Struzik.


Zakupy z rezerwy kryzysowej Mazowsza
Potrzeby zgłoszone przez szpitale są już realizowane przez zarząd województwa mazowieckiego. W piątek zakupiono 15 respiratorów dla szpitala w Siedlcach. Do tego 2 RTG przyłóżkowe – dla szpitala zakaźnego w Warszawie oraz dla szpitala gruźliczego w Otwocku. Dziś zarezerwowanych zostanie 13 respiratorów dla szpitala w Ostrołęce i 3 dla szpitala zakaźnego w Warszawie. W sumie na zakupy samorząd zarezerwował 6,5 mln zł. Wojewoda mazowiecki przekazał do tej pory 3,1 mln zł na doposażenie szpitali w ramach walki z koronawirusem.

źródło mazovia.pl 

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy