Maseczki a upał i alergie

/ 7 komentarzy
Zdjęcia i foto: Maseczki a upał i alergie Zdrowie sochaczew

Od 16 kwietnia obowiązuje nakaz noszenia maseczek. Dotyczy to wszystkich osób, które znajdują się w przestrzeni publicznej. Musimy je posiadać także w sklepach, przychodniach czy też urzędach. Dodatkowo powinniśmy zabezpieczać dłonie rękawiczkami ochronnymi. Wszytko w ramach walki z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Do akcji zaopatrywania mieszkańców w środki ochrony osobistej typu maseczki przystąpiło większość gmin i miasto Sochaczew. 


Wszystkie wyżej wymienione zasady służą naszemu zdrowiu. Jednak przy coraz większych temperaturach noszenie maseczki staje się bardzo uciążliwe. Na ulicach widać osoby, które maseczki posiadają, z tym, że niektórzy z nas noszą je choćby odkrywając nos. Są też osoby, które maseczki noszą na szyi. Szczególnie ciężkie stają się wyjścia na zewnątrz gdzie świeci przyjemne słońce, wówczas rzeczywiście maseczki, które spełniają swoją zabezpieczającą rolę stają się prawdziwą sauną. 


Dodatkowo fakt, iż dla wielu z mieszkańców rozpoczął się ciężki okres alergii przysparza wielu kłopotów. Wycieranie nosa oraz łzawiących oczu przy maseczce na twarzy staje się bardzo niewygodną czynnością. Do tego problem stanowią same wytyczne, w których nie powinniśmy dotykać maseczki zanim nie zdezynfekujemy dłoni. 


Być może nieco ulgi przyniosłyby maseczki jednorazowe, jednak te wiążą się z wyższymi kosztami. 


Wiosna wkracza na dobre, przed nami szykuje się wedle prognoz upalne lato. Maseczki mają obowiązywać nas jeszcze bardzo długo. Możemy życzyć sobie tylko wytrwałości i zdrowia.     0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (7)

NovJanNovJan
+1
"Do akcji zaopatrywania mieszkańców w środki ochrony osobistej typu maseczki przystąpiło większość gmin i miasto Sochaczew. "Nie przypominam sobie aby miasto Sochaczew zaopatrzylo mieszkancow w maseczki , z rezerw budzetowych miasta wysuplalo jedynie na maseczki dla swoich pracownikow. (2020-05-04 14:25)
sochaczewianinsochaczewianin
0
Jeśli wam przeszkadza to po co je nosicie? Noszenie masek jest bez sensu nic nie dają a ciągłe noszenie moze przyczynić sie do innych choró układu oddechowego.https://www.youtube.com/watch?v=EkzkM2Twv1M&feature=share&fbclid=IwAR3sKyKmONx4rA2WdR6mVVNXXR1I-n1Llg5Q57S06BbOmejftTav_uyw02I (2020-05-04 20:17)
sochaczewianinsochaczewianin
+1
sochaczewianinsochaczewianin
+1
k-bk-b
0
(2020-05-04 21:41)
robroyrobroy
0
różne kraje wprowadziły ograniczenia i obostrzenia,cywilizowane ujarzmiły obywateli tak:: (2020-05-05 05:54)
robroyrobroy
0
a nasz kochany rząd tak,kto ma psa to wie (2020-05-05 05:55)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy