Maseczki ochronne - sprawdzamy dostępność w sochaczewskich aptekach

/ 4 komentarzy / 2 zdjęć
Zdjęcia i foto: Maseczki ochronne - sprawdzamy dostępność w sochaczewskich aptekach  Zdrowie sochaczew

Codziennie zwiększa się ilość osób zarażonych koronawirusem. Patogen w dalszym ciągu nie został stwierdzony w Polsce, ale od pewnego czasu mieszkańcy Sochaczewa masowo wykupują z aptek maseczki ochronne. Strach dodatkowo spotęgowała wczorajsza informacja zamieszczona przez Powiatowy Szpital w Sochaczewie o zakazie odwiedzin na wszystkich oddziałach szpitalnych. 

Po wczorajszej informacji dotyczącej jednej osoby, która obecnie przebywa w izolatce w sochaczewskim szpitalu z podejrzeniem koronawirusa (pisaliśmy o tym TUTAJ) postanowiliśmy sprawdzić aktualną dostępność maseczek w sochaczewskich aptekach. 

Od rana dzwonimy i w 99% słyszeliśmy odpowiedź: - Nie mamy i nie ma ich w żadnej hurtowni.

Jedyną apteką, w jakiej udało nam się dostać ten produkt mieści się w centrum miasta, a koszt jednej maseczki to 85 zł.  

- Codziennie średnio około 30 osób pyta o maseczki. Aktualnie na stanie mamy 9 szt. Koszt jednej to 85 zł. Sami jesteśmy zaskoczeni tą ceną. Nie jesteśmy w stanie zamówić dodatkowej ilości, ponieważ w żadnej hurtowni nie ma już maseczek. - mówi nam farmaceutka z jednej z aptek w centrum Sochaczewa. - Klienci wykupują również bardzo duże ilości środków do dezynfekcji - dodaje 

Wygląda na to, że pozostaje nam jedynie zakup przez internet. Niestety musimy się liczyć z tym, że w ostatnim czasie ich ceny drastycznie wzrosły. Pojawia się również pytanie, czy w ogóle jest sens ich noszenia. Według WHO osoby bez objawów oddechowych, takich jak kaszel, katar, gorączka nie muszą nosić maski medycznej. Zaleca się natomiast ich stosowanie w przypadku osób, u których występują objawy COVID-19. Używanie masek ma kluczowe znaczenie dla pracowników służby zdrowia i osób, które opiekują się kimś w domu lub w zakładzie opieki zdrowotnej. 


 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (4)

kacperskyykacperskyy
+1
na dupe sobie te maseczki zakladajcie :). sluza jedynie juz zakazonym zeby nie roznosili dalej. (2020-02-27 11:42)
zabczynski227zabczynski227
0
Koniecznie jak idziecie do wawrzyńca , tylko dziurkę na język trzeba wyciąć a ten co zbiera na tacę oprócz maseczki musi mieć okulary aby widział czy ktoś nie robi przekrętu i daje tyle ile co dzień daje. Ciemnota sochaczewska nie zna granic. (2020-02-27 19:42)
robroyrobroy
0
noś maseczkęjeśli kaszlesz lub kichasz (gdy masz objawy infekcjidróg oddechowych),

jeśli jesteś zdrowy, to powinieneś nosić maseczkę tylko wtedy, gdy opiekujesz się osobą zainfekowaną nowym koronawirusem (lub osobą, u której podejrzewa się takie zakażenie). (2020-02-28 08:09)
robroyrobroy
0
. (2020-02-28 09:03)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy