Maseczki ochronne - interwencje policji w przypadku jej braku w sklepie?

/ 9 komentarzy
Zdjęcia i foto: Maseczki ochronne - interwencje policji w przypadku jej braku w sklepie? Zdrowie sochaczew

Powiat sochaczewski nadal pozostaje w obszarze, gdzie liczba zachorowań nie maleje. Na dzień 25 czerwca mieliśmy 683 osoby poddane kwarantannie, 4 hospitalizowane, 94 osoby z potwierdzonym zakażeniem COVID-19 oraz trzy zgony z powodu koronawirusa. Ministerstwo zdrowia apeluje, żeby na terenie sklepów obowiązywał bezwzględny nakaz poruszania się w maseczkach ochronnych, a także żeby był on egzekwowany przez sprzedawców.


Często mieszkańcy zrezygnowali z noszenia obowiązkowych maseczek, również w obiektach zamkniętych. Zapominamy, że w sklepach, urzędach czy komunikacji miejskiej obowiązuje bezwzględny nakaz noszenia maseczek ochronnych. Ministerstwo zdrowia zaapelowało, aby na terenach sklepów nie było możliwości poruszania bez maseczek, a ten wymóg był egzekwowany przez sprzedawców. 


Z terenu sklepu klienci, którzy nie mają maseczek powinni być wypraszani. Jak mówią mieszkańcy Sochaczewa, takie sytuacje już się zdarzają, szczególnie w większych marketach, gdzie pracownicy przestrzegają wytycznych i proszą, aby klienci bez maseczek opuszczali obiekt. Prośby te spowodowane są nie tylko wytycznymi, ale przede wszystkim względami bezpieczeństwa. 


Minister Łukasz Szumowski w wywiadzie dla money.pl powiedział - Być może powinniśmy wprowadzić zasadę, że osoby bez maseczek nie będą obsługiwane. 


Brak reakcji na prośby personelu o założenie maseczki mogą skutkować wezwaniem policji i interwencją służb. 

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (9)

wkurzonywkurzony
+1
Rozumiem w takim razie, że osoby chore na astmę lub POCHP nie mogą robić zakupów. Lekarze zabraniają tym chorym chodzić w maseczkach. Co więcej, lekarze twierdzą, że chorzy nie muszą przy sobie nosić odpowiednich zaświadczeń (dane medyczne, zgodnie z RODO nie do wiadomości postronnych). Summa summarum: bez maseczki nie wolno im wejść do sklepu, lekarze zabraniają im jej noszenia, czyli: mogą chodzić głodni. (2020-06-26 10:41)
pawel-duplickipawel-duplicki
+1
Hej. Proszę zwrócić szczególnie uwagę na komunikację miejską w Sochaczewie. Jlość osób posiadająca maseczki na twarzy jest żenująca. Proźby kierowcy o zasłonięcie ust i nosa wywołuje śmiech w autobusie. Rok szkolny zakończony, młodziesz spotyka się w grupach szkolnych w parkach na ławeczkach nie zachowując rezimu sanitarnego w odstępach i maseczek. A bądźcie zdrowi. (2020-06-26 17:50)
boniekboniek
0
Moja mama ma astmę od wielu lat jednak ze względów bezpieczeństwa wchodząc do sklepu zakłada maseczkę, można?, można..., tylko trzeba chcieć. (2020-06-27 04:28)
marcpromarcpro
0
Tym wszystkim którzy nadal jeszcze tak gorliwie podchodzą do plandemii morderczego koronaświrusa, chciałbym zacytować inne wypowiedzi naszych szanownych polityków:Kwestia noszenia maseczek:

Pan minister zdrowia Łukasz Szumowski:

"Nie noszę maseczki bo nie mam objawów."

https://www.youtube.com/watch?v=K1livwXWhYo

Przekaz jasny i czytelny: Nie masz objawów - nie musisz nosić maseczki.Kwestia zachowania tzw. "dystansu społecznego":

Pan premier Materusz Morawiecki:

"(,...) pewne odległości są zalecane, ale nie są nakazywane."

https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2020-05-23/premier-odleglosci-sa-zalecane-ale-nie-sa-nakazywane/

Te słowa powiedział premier po wizycie w jednej z restaruracji.I to wszystko w tym temacie. (2020-06-27 14:45)
marcpromarcpro
0
Jedyne maseczki które zabezpieczają przed zakażeniem i mogą być stosowane w profilaktyce zakażeń COVID-19 to maski filtrujące typu: FP2 i FP3.Jeżeli natomiast ktoś nosi zwykłą maseczkę hirurgiczną lub bawełnianą, to jedyne co się może poprawić w wyniku jej noszenia to jego własne samopoczucie.Bo zwykłe maseczki hirurgiczne czy też bawełniane tylko zmniejszają ilość cząsek wirusowych w powietrzu, ale ich nie eliminują.

(2020-06-27 15:21)
marcin-tomalamarcin-tomala
0
Przejrzyjcie na oczy, dudeł na różnych spotkaniach itp między ludźmi nie ma żadnej maski na twarzy, jego "goryle" też nie. Idąc nawet tym tokiem myślenia że przecież to głowa państwa i wie niby więcej niż szary obywatel więc nie nosi bo nie ma potrzeby! Spójrzcie na liczby i przestańcie panikować szczególnie Panie w różnych sklepach z maskami pod nosem zwracające uwagę........ Grypa była jest i będzie a pandemii nigdy nie było.... Włącznie myślenie i wyłączcie tv! (2020-06-27 23:49)
robroyrobroy
0
a sprawa maseczek narciarskich,respiratorów,testów na tę grypę(przepłaconych b.ostro),zniknęła? jak sie juz Szumowskie i spółka nachapią ""pandemia" minie ? (2020-06-28 07:44)
robroyrobroy
0
bo zło trzeba ścigać,tępić,łapać tych oszustów (2020-06-28 07:47)
marcpromarcpro
+1
Ten ostatni coraz większy nacisk na noszenie maseczek wynika pewnie z tego że, te 22 mln szt. maseczek które to kupił KGHM od Chińczyków jest kompletnie bezużyteczne (nie mają żadnych atestów), zalega w magazynach i coś trzeba z nimi zrobić

A co jest najłatwiejsze? Wydać nakaz ich noszenia.Ide o zakład jak już te maseczki się upłnnią, to i obowiązek ich noszenia zniknie. (2020-06-28 08:05)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy