Masz kaca? Koniecznie unikaj tych czynności!

Zdjęcia i foto: Masz kaca? Koniecznie unikaj tych czynności! Zdrowie sochaczew

Objawów towarzyszących kacowi nie trzeba nikomu przedstawiać. Podobnie jest także z receptami, które rzekomo mają zagwarantować skuteczną walkę z tym wyjątkowo nieprzyjemnym stanem. Jak odtruć organizm po ciągu alkoholowym? Niestety domowe metody rzadko kiedy dają oczekiwany rezultat. Najwyższą skutecznością charakteryzuje się profesjonalne odtrucie alkoholowe, wykorzystujące odpowiednio dobraną kroplówkę. Warto jednak przede wszystkim dowiedzieć się, czego należy unikać, aby nie pogorszyć swojego stanu. Negatywny wpływ na samopoczucie i stan zdrowia może mieć także stosowanie się do popularnych zaleceń.


Jak odtruć organizm po ciągu alkoholowym?

Oczywiście najlepszą radą dla osób, które chcą pozbyć się przykrych objawów, towarzyszących kacowi jest… rezygnacja z picia dzień wcześniej. Choć doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, jak będzie wyglądał następny poranek, nadal zdarza nam się jednak przesadzić z ilością spożywanych trunków. W takim przypadku najlepiej skorzystać z pakietu leków na odtrucie alkoholowe, podawanego w formie kroplówki przez firmy takie jak KacDoktor, zajmujący się odtruciem alkoholowym i procedurami pozwalającymi na przeprowadzenie kompleksowej detoksykacji organizmu. 


Odtrucie organizmu bez strachu

Chociaż kac bywa często przez nas lekceważony, nie należy go bagatelizować. Może być naprawdę poważnym wyzwaniem dla naszego organizmu i ogólnego stanu zdrowia! Przede wszystkim powinniśmy unikać niektórych działań – te mogłyby doprowadzić do pogorszenia sytuacji i wpłynąć negatywnie na wiele parametrów zdrowotnych. Ile trwa odtrucie organizmu po alkoholu? Przede wszystkim zależy to od metody, którą wybierzemy. Jeżeli zdecydujemy się na prywatne odtruwanie alkoholowe, w ciągu kilkudziesięciu minut poczujemy się zdecydowanie lepiej, a poprawie ulegnie ogólny stan zdrowia. Oczywiście od tego zależeć będzie również to, ile kosztuje odtrucie alkoholowe. Nie warto jednak oszczędzać na tym zabiegu: w grę wchodzi przecież nasze zdrowie.


Czego unikać? Kofeina to zły pomysł

Wiele osób, budząc się następnego dnia po imprezie, rozpoczyna dzień od tradycyjnej filiżanki kawy. Czarny napój ma dać nam energetycznego kopa i pozwolić na stanięcie na wysokości czekających nas zadań. Inni w tym samym celu decydują się natomiast na sięgnięcie po puszkę napoju energetycznego. Zawarta w nich kofeina rzeczywiście pobudza. Warto jednak pamiętać, że w tym samym czasie doprowadza również do wypłukania z organizmu magnezu, niezbędnego do prawidłowego funkcjonowania. Krótko mówiąc: sięgając po napoje z kofeiną, pozbywamy się tego, czego poziom ma uzupełnić odtrucie alkoholowe. Warto więc zrezygnować z kawy i energetyków, zastępując je po prostu wodą mineralną. Więcej informacji o tym, jakich napojów i potraw unikać, można znaleźć we wpisie opublikowanym w serwisie Zwierciadło: Fakty i mity – te 5 potraw szkodzi, gdy ma się kaca.


Klin lekiem na odtrucie alkoholowe?

Z pewnością największą popularnością wśród metod na kaca cieszy się „klin”, a więc spożycie następnego dnia kolejnej dawki alkoholu. „Czym się zatrułeś, tym się, lecz” może jednak doprowadzić do zdecydowanie poważniejszych problemów. Wbrew utartej opinii zażycie napoju alkoholowego w trakcie kaca nie da żadnych pozytywnych rezultatów, wręcz przeciwnie – doprowadza do wzrostu zatrucia i w związku z tym przekłada się na to, ile trwa odtrucie organizmu po alkoholu.


Na kaca najlepsza jest praca? Nie zawsze

Kolejne popularne powiedzenie głosi, że „na kaca najlepsza jest praca”. Rzeczywiście umiarkowany wysiłek fizyczny może przyspieszyć naturalne procesy i doprowadzić do szybszego odtrucia. Z drugiej strony warto mieć jednak świadomość, że zatruty organizm jest zdecydowanie mniej wydolny, wobec czego nie będzie w stanie sprostać wielu wyzwaniom. Podejmując aktywność, trzeba wziąć to pod uwagę i unikać wyjątkowo wymagających prac czy zrezygnować z intensywnego sportu.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy