Matematyczna Gimnazjada

Zdjęcia i foto: Matematyczna Gimnazjada Konkursy, plebiscyty sochaczew

Precyzja myślenia i wyrażania się, umiejętność opisywania świata za pomocą liczb są niezbędne współczesnemu człowiekowi. Aby kształcić te umiejętności i uatrakcyjnić proces nauczania w Gimnazjum w Zespole Szkół w Rybnie odbyła się Gimnazjada Matematyczna.. Organizatorkami jej były Anna Siekiera i Beata Gawryszczak – nauczycielki matematyki w tej szkole. Patronat nad konkursami objęło Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe i Towarzystwo upowszechniania Wiedzy „Wektor”. W eliminacje do kolejnych konkursów zaangażowani byli wszyscy uczniowie.
W trzyetapowym „Mistrzu Rachunków”, pokonując silnych rywali zwyciężył Stanisław Więckowski, ucz. kl IIb. Tuż za nim uplasowali się Milena Papiernik i Radosław Drużny.
Gimnazjada Matematyczna przybliżała Królową Nauk w atrakcyjnych formach.
Klasy pierwsze sprawdziły swe umiejętności ortograficzne związane z matematyką w konkursie Mistrz Ortografii Matematycznej. Została nim Aleksandra Wagner z klasy Ib.
Krzyżówkowy Galimatias to konkurs, który był przeznaczony dla uczniów klas drugich. Najlepiej krzyżówki matematyczno-logiczne rozwiązywali: Staś Więckowski, Edyta Fronczak, Ilona Jażdżyk, Żaneta Olejniczak i Kasia Ziętek – wszyscy z klasy IIb.
Stopień trudności wzrósł w klasach trzecich - do matematyki dołączyła bowiem fizyka. Pytania z tych nauk zadawane były podczas turnieju „1 z 10”. Do finału weszli: Karolina Szczypińska, Radek Drużny i Grzesiek Ert-Eberdt. Zwyciężył Radek Drużny.
W czasie „Gimnazjady Matematycznej” uczniowie próbowali też połączyć wiedzę ścisłą z literaturą – pisali wiersze o tematyce matematycznej. Jury konkursu urzekła „ Modlitwa do Królowej Nauk” autorstwa Katarzyny Ziętek.
Wszyscy laureaci konkursów otrzymali atrakcyjne nagrody i pamiątkowe dyplomy, które zostały wręczone podczas Święta Sztuki i Sportu.
Zwycięzcami są jednak wszyscy uczniowie, to oni opanowują logiczne myślenie, to w nich zasiane zostało ziarno miłości do Królowej Nauk.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy