Matko moja, ja wiem...

/ 4 zdjęć
Zdjęcia i foto: Matko moja, ja wiem... Imprezy cykliczne sochaczew

Panie z gminy Iłów gościły na spotkaniu zorganizowanym w bibliotece z okazji Dnia Matki. Odbyło się ono w czwartkowe popołudnie 25 maja. O atmosferę, poczęstunek i występy artystyczne zadbała dyrekcja GBP, która na uroczystość zaprosiła zespół wokalny z sąsiedniej gminy. Pamiętamy, że jeszcze niedawno występowały tu Grzybowianki ze Słubic, które śpiewały podczas spotkania z okazji Święta Kobiet. Tym razem, gościnnie wystąpiły Dens Babki z Młodzieszyna.

Zespół okazuje się miłym zaskoczeniem dla wszystkich. Krótka historia działalności tej formacji (powstała w ubiegłym roku) zdaje się nie potwierdzać jej przygotowania. Odbiorca ma tu bowiem do czynienia z profesjonalnym wykonaniem prezentowanych utworów, a także ciekawie dobranym repertuarem, w którym każdy znajdzie coś dla siebie.

Dens Babki to grupa rekrutująca się spośród pań w różnym wieku, które jak same mówią: mają czas i chcą śpiewać. A zatem, zespół powstał z potrzeby serca. Prowadzi go pan Mariusz Haber, który odpowiada za akompaniament. Nad całością czuwa dyrektorka GOKu pani Małgorzata Hetman, która motywuje grupę do pracy, koordynuje jej występy oraz czuwa nad ich przebiegiem.

Repertuar zespołu stanowią piosenki znane i lubiane. A zatem, program przygotowany na uroczystość w iłowskiej bibliotece nie mógł się nie podobać. Występ rozpoczął się od wykonania 2 okolicznościowych piosenek o matce. Być może nie jednej pani łza zakręciła się w oku, gdy w bibliotece rozbrzmiewała piękna i wzruszająca pieśń zaczynająca się od słów: Matko moja ja wiem, wiele nocy nie spałaś….

Potem, gdy tempo wykonywanych piosenek zaczęło przyśpieszać, zrobiło się wesoło, zwłaszcza, gdy publiczność usłyszała znane wszystkim słowa: Babcia stała na balkonie, dołem dziadek defilował… Natomiast, nostalgicznie i romantycznie zrobiło się gdy zespół wykonywał piosenki z repertuaru Anny Jantar.

Podsumowaniem występu były utwory na nutę góralską, które także wszystkim się podobały. Po wysłuchaniu programu artystycznego artyści i wszyscy goście zostali zaproszeni na poczęstunek. Podkreślić trzeba, że kadra biblioteki zadbała także o jej wystrój. Sala spotkań została bowiem świątecznie udekorowana stosownie do okoliczności.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy