MATTONI PÓŁMARATON – OŁOMUNIEC CZECHY

Zdjęcia i foto: MATTONI PÓŁMARATON – OŁOMUNIEC CZECHY Biegi sochaczew

W dniu 25 czerwca 2016 roku odbyła się 7 edycja Mattoni Olomouc Half Marathon. Ołomuniec ma w sobie niesamowity, niepowtarzalny klimat ze względu na rozległy i bardzo rozbudowany system Starego Miasta. Właśnie z samego serca Ołomuńca czyli z placu Horni Namesti, w czerwcowy gorący wieczór miał miejsce start Półmaratonu. Punktualnie o godzinie 19:00 przy temperaturze przekraczającej 36 stopni Celsjusza, ponad 4 tysiące biegaczek i biegaczy wystartowało by zmierzyć się z dystansem 21,0975 km, jak i warunkami atmosferycznymi, które tego dnia były bardzo wymagające, wspomniana wcześniej wysoka temperatura, suche powietrze i dość mocne jeszcze słońce, postawiły przed uczestnikami poprzeczkę dość wysoko. Bieg został doskonale zorganizowany, ma swój klimat, wzdłuż trasy było mnóstwo bardzo żywiołowo zachowujących się kibiców. Na punktach odżywiania owoce, cukier, sól i oczywiście ogromne ilości wody i izotoników, niezbędnych przy tej temperaturze. Meta podobnie jak i start usytuowana została na placu Horni Namesti, gdzie po raz trzeci z rzędu miał przyjemność finiszować jeden z sochaczewskich Aktywnych.

Jarosław Szajewski dystans półmaratonu w Ołomuńcu pokonał w oficjalnym czasie brutto 01:44:28, czas realny netto 01:44:03.

Miejsce w kategorii open: 496 na 4358 sklasyfikowanych osób.

Miejsce w kategorii wiekowej M40: 83 na 566.