Zaloguj się do konta

Mazowiecka karta dla rodzin z dzieckiem z niepełnosprawnością – wiele ulg i zniżek

Redakcja
2019-10-16
Sprawy urzędowo-administracyjne

Od pierwszego dnia 2020 roku rusza pilotażowy program Mazowiecka karta dla rodzin z dzieckiem z niepełnosprawnością. Ma on przynieść szereg korzyści. Jedną z najbardziej istotnych będą 100 procentowe zniżki na przejazdy pociągami Kolei Mazowieckich i WKD. Dodatkowo Samorząd Wojewódzki chce podjąć współpracę z instytucjami kultury, lokalne samorządy i przedsiębiorców. 


Od 1 stycznia 2020 ma ruszyć pilotażowy program Mazowieckiej karty dla rodzin z dzieckiem niepełnosprawnością. Na Mazowszu jest to pierwszy taki program. Ma w założeniu obejmować niepełnosprawne dzieci oraz młodzież do 18 roku życia, a także opiekunowie. 


Samorząd Województwa chciałby, aby na Mazowszu powstał jeden system ulg kompatybilny dla wszystkich instytucji samorządu województwa, lokalne, przedsiębiorcy, sklepy, kawiarnie czy też podmioty ekonomii społecznej takie jak spółdzielnie socjalne. Udział w programie zapowiedziały takie instytucje jak teatry, muzea, skanseny, w których zniżki mogą wynieść do 50 procent. 


Jednym z zasadniczych punktów karty ma być ulga na środki transportu, szczególnie Kolei Mazowieckich i  Warszawskiej Kolei Dojazdowej. Będzie to sto procent zniżek, czyli bezpłatne przejazdy. 


Na program Mazowieckiej karty dla rodzin z dzieckiem niepełnosprawnym Samorząd Województwa zabezpieczy 2 mln zł. 


Źródło: mazovia.pl

Opinie (0)

Nie ma jeszcze komentarzy do tego artykułu.

Portal Społeczności Sochaczewa 2000 - 2020 cmc