Mazowiecka Wspólnota Samorządowa w Sochaczewie z nowymi władzami

/ 31 zdjęć
Zdjęcia i foto: Mazowiecka Wspólnota Samorządowa w Sochaczewie z nowymi władzami  Sprawy urzędowo-administracyjne sochaczew
+26


31 lipca Mazowiecka Wspólnota Samorządowa w Sochaczewie wybrała nowe władze. Pełniący do tej pory funkcję przewodniczącego Jerzy Żelichowski oddał prowadzenie ważnego stanowiska nowo wybranemu kandydatowi.

 

31 lipca odbyło się zebranie sprawozdawczo-wyborcze Mazowieckiej Wspólnoty Samorządowej, oddział w Sochaczewie. Spotkanie poprzedzone było złożeniem kwiatów pod pomnikiem Prezydenta RP Ryszarda Kaczorowskiego. 


- Pamiętam dzień w którym odsłanialiśmy ten pomnik. Autorem tej rzeźby jest Sylwester Ambroziak, który zajął się nie tylko pomnikiem, ale i całym otoczeniem w którym dziś znajduje się popiersie Prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego. Jak twierdziła żona prezydenta rzeźba ta jest najbliższa oryginałowi - mówił Mariusz Ambroziak, wiceprezes Mazowieckiej Wspólnoty Samorządowej. 


Podczas spotkania podsumowano działalność ostatnich lat. Ważnym punktem zebrania było  wybranie nowych władz oddziału oraz delegatów na Zjazd sprawozdawczo-wyborczy Mazowieckiej Wspólnoty Samorządowej, który odbędzie się w listopadzie 2020 roku w Warszawie.


Podsumowaniem dotychczasowej działalności oraz planów na przyszłość były również słowa Mariusza Ambroziaka, jako założyciela MWS - To bardzo ważny czas dla nas. Wspieraliśmy się przez lata, byliśmy dla siebie oparciem w tych dobrych, ale również i tych ciężkich momentach. Nasi członkowie wykazywali się odwagą i dążeniem do celów. Mamy jeszcze wiele do zrobienia. Ważne jest, abyśmy działali razem. Możemy się różnić poglądami, bo różnorodność zdań może być tylko naszym motorem do działania, ale musimy pamiętać, że jesteśmy wspólnotą, która powinna stanowić naszą siłę. Mamy przed sobą trudny czas, który spowodowała pandemia, nadchodzi kryzys być może większy niż jest to szacowane, tym bardziej Mazowiecka Wspólnota Samorządowa, ludzie, którzy są obok nas, powinna stać się pewną ostoją i wsparciem. 

Nowym przewodniczącym MWS został Adam Kloch, który zastąpi Jerzego Żelichowskiego, który mimo rezygnacji z funkcji będzie wspierał nowy zespół w działaniach. 


- Mamy przed sobą wiele pracy i mam nadzieję, że nasza kontynuacja będzie równie owocna jak do tej pory, Dziękuję za wybór i mam nadzieję, że to będzie dobry czas. Naszym celem będzie współpraca z mieszkańcami i organizacjami. W miarę posiadanych środków pomoc ludziom potrzebujących, tu mam na myśli wsparcie akcji pomocowych, licytacji, zbiórek funduszy. Chciałbym, aby podtrzymywać tradycję spotkań integracyjnych oraz jednym z najważniejszych zdań będzie przygotowanie do nadchodzących wyborów i współpraca z osobami chcącymi nas wesprzeć w tych działaniach. Przyszłość jest w naszych rękach i chcę, abyśmy mogli wykorzystać nadchodzący czas jak najlepiej - mówił przewodniczący Adam Kloch. 


Ważnym głosem tego spotkania było przemówienie Jerzego Żelichowskiego - Po 20 latach przewodniczenia Mazowieckiej Wspólnocie Samorządowej w Sochaczewie przekazałem stery Stowarzyszenia w ręce młodszego pokolenia. Myśl o takiej płynnej zmianie dojrzewała we mnie od kiedy tego samego dnia w połowie 2018 roku pożegnałem dwóch zmarłych moich przyjaciół, współzałożycieli sochaczewskiej Wspólnoty: Andrzeja Guzika i Marka Teklińskiego. Cieszę się, że Walne Zebranie wybrało na 4-letnią kadencję Przewodniczącego Zarządu Oddziału Powiatowego MWS doświadczonego, znanego i lubianego samorządowca, radnego miejskiego Adama Klocha, a mnie zobowiązało jako członka Zarządu do wspierania nowo wybranych władz Wspólnoty. Gratuluję młodszemu Koleżeństwu wyboru do władz Stowarzyszenia i widząc w naszych szeregach wielu młodych członków, ze spokojem oraz nadzieją patrzę na dalszą dobrą przyszłość Wspólnoty w Sochaczewie, skuteczne rozwiązywanie problemów rozwojowych samorządu lokalnego i załatwianie ludzkich spraw.


Prezydium Zarządu Oddziału Powiatowego MWS w Sochaczewie:

Przewodniczący: Adam Kloch

Wiceprzewodniczący: Tomasz Ciołkowski

Sekretarz: Marta Sokół

Członek Zarządu: Piotr Gręda

Członek Zarządu: Jerzy Żelichowski

W skład Zarządu wchodzą również Przewodniczący Kół MWS z miasta i gmin.

Komisja Rewizyjna Oddziału Powiatowego MWS w Sochaczewie

Przewodnicząca: Zofia Denisiewicz

Członek Komisji: Rafał Durzyński

Członek Komisji: Tomasz Wątor


Po zebraniu odbyło się krótkie spotkanie koła miejskiego MWS, na którym po raz kolejny na przewodniczącego wybrano Andrzeja Kuśmirka, który zgodnie ze statutem MWS jako przewodniczący koła miejskiego również wchodzi w skład zarządu oddziału.


 5
Oceń
(3 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy