Mazowieckie Barwy Wolontariatu - zaproszenie do udziału w konkursie

/ 2 zdjęć
Zdjęcia i foto: Mazowieckie Barwy Wolontariatu - zaproszenie do udziału w konkursie Konkursy, plebiscyty sochaczew

Marszałek Województwa Mazowieckiego ogłosił konkurs pod tytułem Mazowieckie Barwy Wolontariatu. Będzie to już ósma edycja tej akcji.

Jakie są cele konkursu?
Celami Mazowieckich Barw Wolontariatu jest promowanie oraz wyjaśnianie znaczenia wolontariatu. Dodatkowo kampania ta ma popularyzować inicjatywy, które będą ukazywać zalety bycia wolontariuszem a także poznanie jego rodzajów oraz specyfiki pracy w wyżej wymienionym charakterze. Całość konkursu ma za zadanie zachęcanie Mazowszan do uczestniczenia w pracy jako wolontariusz. Akcja organizowana na Mazowszu jest etapem wojewódzkim konkursu ogólnopolskiego, który jest realizowany przez Sieć Centrów Wolontariatu w Polsce a organizowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego pod mecenatem Mazowieckiej Rady Działalności Pożytku Publicznego i Stowarzyszenia Centrum Wolontariatu w Warszawie. 

Definicją wolontariatu jest dobrowolna, świadoma praca na rzecz innych osób lub całej społeczności. Podnosi samoocenę, jest motorem wielu działań, nierzadko nadaje sens codzienności. Poprzez pracę jako wolontariusz zyskuje się przyjaciół a także szeroko rozumianą wdzięczność. Wolontariat w Polsce ma przed sobą jeszcze wiele zadań. Konkurs Mazowieckie Barwy Wolontariatu ma podnieść świadomość możliwości działania społecznego oraz zawiązać tradycję pokoleniową w pomaganiu. 

Gdzie i do kiedy zgłaszać kandydatów?
Swoje propozycje osób zasługujących na udział w konkursie można zgłaszać do 12 września 2018 roku. Nominowanymi mogą być pojedyncze osoby, rodziny lub grupy wolontariuszy, realizujące swoją działalność na różnych obszarach. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 20 października br.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy