Mazowiecka Izba Rolnicza – wybory już w niedzielę 28 lipca

Zdjęcia i foto: Mazowiecka Izba Rolnicza – wybory już w niedzielę 28 lipca Sprawy urzędowo-administracyjne sochaczew

Już w najbliższa niedzielę 28 lipca odbędą się wybory do Mazowieckiej Izby Rolniczej. Jednostki zajmują się rozwiązywaniem problemów związanych z rolnictwem a także reprezentuje interesy członków w niej zrzeszonych. Wybory do izb to będą odbywać się już po raz szósty. 


Kto zatem będzie uczestniczył w niedzielnych wyborach?

Do urn na terenie powiatu sochaczewskiego mogą iść płatnicy podatku rolnego na terenie województwa mazowieckiego z czynnym prawem wyborczym, płatnicy podatku dochodowego z działów specjalnych produkcji rolnej a także członkowie zrzeszeni w rolniczych spółdzielniach produkcyjnych na terenie województwa mazowieckiego posiadających w tych spółdzielniach wkłady gruntowe.


Kadencja trwa cztery lata. W gminie, w której powierzchnia użytków rolnych nie przekracza 4 tys. ha (okręg jednomandatowy) do Rady Powiatowej MIR wybiera się jednego członka, a gdy przekracza 4 tys. ha (okręg dwumandatowy) wybiera się dwóch członków. W okręgu wyborczym stanowiącym obszar miasta na prawach powiatu, wybiera się tylko – jednego przedstawiciela.


W każdym powiecie ziemskim będzie wybierana Rada Powiatowa Mazowieckiej Izby Rolniczej.

W jej skład będą wchodzić rolnicy, którzy w wyborach do tego organu, otrzymają największą ilość ważnie oddanych głosów. Dodatkowo Rada Powiatowa MIR wybiera, ze swego składu Przewodniczącego Rady Powiatowej a także delegata do Walnego Zgromadzenia Mazowieckiej Izby Rolniczej.


W powiecie sochaczewskim wybory odbędą się w gminie Iłów oraz Brochów. Z Iłowa do Mazowieckiej Izby Rolniczej zgłoszono Anetę Roskosz, Michalinę Kawalę, Sławomira Tomaszewskiego oraz Łukasza Banaszczaka. W Brochowie natomiast będą to Wojciech Ploch, Jarosław Stemczyk oraz Anna Kołecka.


Zgodnie z regulaminem swoich kandydatów do izb zgłosili: Gmina Teresin – Wojciech Brodowski, Tomasz Tondera. Z Gminy Sochaczew wytypowano Waldemara Florczaka oraz Andrzeja Mitręgę. Rybno to kandydatura Zbigniewa Tomaszewskiego oraz Zbigniewa Kaczmarka. Nowa Sucha zdecydowała wytypować do MIR Wojciecha Muszyńskiego a także Agnieszkę Bobrowską.  W Młodzieszynie zgłoszono Agnieszkę Grzelak oraz Romana Stobieckiego 

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy