Mazowsze – jakie może być w przyszłości?

/ 1 komentarzy
Zdjęcia i foto: Mazowsze – jakie może być w przyszłości? Wybory parlamentarne 2019 sochaczew

13 października mieszkańcy Mazowsza wybiorą swoich przedstawicieli do Sejmu i Senatu. Okręg nr 16 w którym znajduje się powiat sochaczewski łącznie wyłoni dziesięciu kandydatów. Nowi posłowie będą nas reprezentować przez kolejne cztery lata. 


Mazowsze to serce Polski. Tutaj znajduje się nasz dom. Dzięki pracy zaangażowanych osób może się rozwijać i zmieniać. Kandydatem, który chce zmieniać Mazowsze jest Adam Orliński. Radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego od wielu lat działa na rzecz Zrównoważonego Rozwoju Województwa Mazowieckiego oraz regionu płocko-ciechanowskiego w tym powiatu sochaczewskiego.


Do zadań, które zostały zrealizowane dzięki wsparciu funduszy Mazowsza można zaliczyć dofinansowania kwotą 5 mln wymiana pieców w Sochaczewie czy OZE w powiecie sochaczewskim, które z powiedzeniem działają w gospodarstwach prywatnych oraz obiektach użyteczności publicznej.  Są to działania  zmierzające do 50 % udziału OZE w miksie energetycznym. 


Jednymi z najbardziej oczekiwanych inwestycji są przebudowy sieci drogowych. Tutaj wsparcie objęło nie tylko drogi lokalne, ale i wojewódzkie. W Sochaczewie to ponad milion na przebudowę chodnika przy ulicy Wyszogrodzkiej, dodatkowo w ostatnim roku udało się wyremontować odcinek Drogi Wojewódzkiej 705, odcinek ulicy Chopina, 15.Sierpnia czy Trojanowskiej, ścieżki rowerowe w gminie Kampinos i Młodzieszyn. To wybrane inwestycje w powiecie sochaczewskim. Ostatni kwartał to wsparcie przebudowy dróg w gminie Rybno czy też rewitalizacje terenów zielonych w gminie miasto Płock. 


- Jako radny Sejmiku Mazowsza spotykam się z dużym zainteresowaniem programów jakie wprowadziliśmy na naszym terenie. Są to mianowicie Mazowiecki Instrument Wsparcia Ochrony Powietrza, który dba o tereny zielone, powstają nowe nasadzenia roślinności, montowane są wskaźniki pomiaru pyłu czy zwiększanie bioróżnorodności. Takie rozwiązania działają z powodzeniem w Gąbinie, Płocku czy gminie Drobin. 


Największym jednak powodzeniem cieszą się zadania w ramach Mazowieckiego Programu Dofinansowania Pracowni Informatycznych i Językowych oraz Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Sołectw, które wspomogły inicjatywy miedzy innymi w powiecie sochaczewskim. 


Najbliższa mojemu sercu jest współpraca z lokalnymi jednostkami OSP, które ratują nasze życie. W tym zakresie dużej pomocy finansowej wymagają strażnice i brakuje sprzętu ratowniczego. Ze swojej strony staram się, aby te potrzeby były na bieżąco realizowane. Przekazanie nowych wozów strażackich to jedno z najbardziej wzruszających momentów, gdzie pomoc przynosi realne wyniki. W każdym przypadku, z którym zgłaszają się do mnie druhowie, pomagam i wspieram każde ich działania. 


To są programy, które udało się wprowadzić i wspierać bezpośrednio inicjatywy mieszkańców. Takich zadań może być jeszcze więcej – mówi Adam Orliński. 


Mazowsze to nie tylko piękna stolica. To także dom, który znajduje się w wielu powiatach. Współpraca z osobą, której zależy na działaniu oraz rozwoju mniejszych miejscowości i wsi to przyszłość każdego z nas.  


Materiał wyborczy KW PSL.

 1
Oceń
(1 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (1)

NovJanNovJan
0
widać w redakcji duże parcie na promowanie tego pana, o czymkolwiek byle by pisać i było widać , oby tylko skutek nie był odwrotny i ludziom sie nie ulało"Jako radny Sejmiku Mazowsza spotykam się z dużym zainteresowaniem programów jakie wprowadziliśmy na naszym terenie"i niech tak zostanie......... (2019-10-11 10:36)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy