Medale Dragonów z Mistrzostw Polski Środkowej

Zdjęcia i foto: Medale Dragonów z Mistrzostw Polski Środkowej Sporty walki sochaczew

W minioną sobotę, już w atmosferze przedwyborczej ciszy, ponownie gościliśmy w Sochaczewie Amatorską Ligę MMA, która właśnie w naszym mieście organizowała 69 edycję swoich zawodów - Mistrzostwa Polski Środkowej. Patronat nad imprezą objął tak jak uprzednio Burmistrz Miasta Sochaczew, p. Piotr Osiecki. Zawody jak zawsze przygotowane zostały przez Dragon FC Sochaczew na hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji we współpracy z Dyrektorem MOSiR, p. Mieczysławem Głuchowskim, któremu serdecznie dziękujemy za pomoc.

Liczba zawodników i kameralna atmosfera zawodów sprawiła, że poczuliśmy się jak podczas pierwszych organizowanych przez nas edycji Amatorskiej Ligi MMA - w 2006 r. :) Nasi zawodnicy zaprezentowali się przed własną publicznością w dobrym stylu - osiem medali wywalczonych przez pięciu fighterów to niemal 200 % normy ;) Kuba Maciejak, który we wrześniu tego roku powrócił do treningów po dłuższej przerwie, wywalczył trzy medale: srebro w Turnieju OFS 84 kg, srebro w Turnieju BJJ No Gi Białe Pasy 84 kg oraz srebro w Turnieju BJJ No Gi Białe Pasy 84 kg (Extra Fight). Damian Sobieraj podczas drugiego swojego startu na zawodach ALMMA wywalczył srebro w Turnieju BJJ No Gi Białe Pasy do 77 kg. Grzegorz "Banan" Banasiak, nasz biegowy czempion, który na start zdecydował się dwa dni przed zawodami również zdobył srebro w Turnieju BJJ No GI Białe Pasy do 70 kg. Startujący zarówno w formule MMA, jak i BJJ Sebastian Dobijański wywalczył srebro w Turnieju Junior do 84 kg oraz złoto w Turnieju BJJ No Gi Białe Pasy do 84 kg, natomiast Piotr Niedzielin, który również dopiero po raz drugi brał udział w zawodach, zajął trzecie miejsce w Turnieju Junior do 70 kg. Mamy nadzieję, że dobra passa utrzyma się i już za miesiąc tytuły Mistrzów Polski MMA trafią do naszych zawodników.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację, jak również sponsorom i fundatorom nagród. Dzięki Wam mogliśmy jak zawsze sprawnie i w pełni profesjonalnie przeprowadzić cała imprezę. Chcieliśmy również serdecznie podziękować p. Januszowi Piechnie (UKS "Siódemka" Sochaczew) za współpracę i pomoc przy organizacji naszych zawodów.

A teraz przed nami miesiąc intensywnych przygotowań do największego wydarzenia amatorskiego MMA w Polsce - Mistrzostw Polski MMA, na które udamy się do Żyrardowa już 13 i 14 grudnia. Zapraszamy wszystkich, by towarzyszyli nam i dopingowali naszym zawodnikom w drodze po tytuły Mistrzów Polski.