MetKa dała czadu w „Pełnej Qlturce” - Foto-Relacja

/ 1 komentarzy / 51 zdjęć
Zdjęcia i foto: MetKa dała czadu w „Pełnej Qlturce” - Foto-Relacja Koncerty i muzyka sochaczew
+46

MetKa dała czadu w „Pełnej Qlturce” - Foto-Relacja


W ostatnią sobotę Sochaczew gościł warszawski zespół Metka. „Pełna Qlturka” pękała w szwach, a zabawa była przednia.

Rola rozgrzewacza przed występem gwiazdy wieczoru należała do sochaczewskiego punk rockowego Pacierza. I nasz rodzimy kwartet jak zwykle nie zawiódł. Pod wielkim wrażeniem siły ognia zespołu byli sami muzycy Metki.

Pacierz warto przypomnieć zaczynał trzy lat temu od grania coverów polskich punkowych grup takich jak: KSU, czy Siekiera. Dziś na ich repertuar składa się głównie własny materiał wzbogacony o „Siekierę” wspomnianej wcześniej grupy Dzwona i Budzego.

Zresztą ten utwór został również zagrany w „Pełnej Qlturce”. Drugim coverem był „Jestem Kwiatem Jabłoni”. Publika doskonale bawiła się zarówno przy zaangażowanych politycznie utworach Pacierza, jak i bardziej żartobliwych, luźniejszych w przekazie „Piwo”, „Pogo”, a właśnie radosne pogo królowało na parkiecie.

Metka zaprezentowała cały swój repertuar, a takie killery jak „Chodź tu do mnie”, czy zagrane na bis „Tango” sprawiły, że publika osiągnęła ekstazę. Zresztą zespół od samego początku załapał z nią świetny kontakt.

Dominowało radosne ska przeplatane punkiem i karaibskimi rytmami reggae.

To był naprawdę magiczny wieczór.

Warto zaznaczyć, że za konsoletą siedział znany z radiowej Famy, Paweł Brzeski, który pełnił również rolę aukustyka. Tak, więc dzięki niemu brzmienie podczas obydwu koncertów było naprawdę klarowne i selektywne.

Właśnie przed chwilą w radiowej Trójce Jurek Owsiak ogłosił, że Metka jest wśród 24 kapel (z prawie 800 zgłoszonych) zakwalifikowanych do eliminacji koncertu na dużej scenie festiwalu Przystanek Woodstock! Tak więc możemy być dumni, że zespół takiego kalibru wystąpił w naszym mieście, a to z pewnością nie koniec.

Już w najbliższą sobotę w „Piekarni” mocniejsze uderzenie w postaci koncertu zespołów: Sunnata, Moaft i aCTAGGA. Natomiast w „Pełnej Qlturce” 29marca zagra Natalia Przybysz (ex- Sistars, przyp. Red.).

Zapraszamy na koncerty, wspierajcie lokalną scenę, by w Sochaczewie było wreszcie normalnie.


Foto-Relacja w obiektywie Tomasza Ertmana (Socho Portal Sport) poniżej.


Łukasz „Ch-Fu” Szewczyk

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (1)

użytkownik1721użytkownik1721
0
Ten "pacierz" to innej wiary bo zapomniał o Wielkim Poście.
(2014-03-22 20:49)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy