Metoda Klanzy w bibliotece szkolnej.

/ 8 zdjęć
Zdjęcia i foto: Metoda Klanzy w bibliotece szkolnej. Słowo pisane sochaczew
+3

13 grudnia 2017 r. odbyły się kolejne warsztaty dla nauczycieli bibliotekarzy powiatu sochaczewskiego. Tym razem spotkaliśmy się w Szkole Podstawowej nr 6 w Sochaczewie. Główny temat spotkania to metoda Klanzy w bibliotece szkolnej.

Metoda ta ułatwia proces uczenia się wykorzystując różnego typu zabawy, bo Zabawa jest nauką, nauka zabawą. Im więcej zabawy, tym więcej nauki.

(Glenn Doman ).

Prowadząca warsztaty Barbara Szczepanik z Wydziału Wspomagania Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. KEN w Warszawie przedstawiła różne propozycje, które urozmaicają zajęcia w bibliotece. Spotkanie zostało poprowadzone w niezwykle ciekawy sposób z wykorzystaniem tańca,muzyki, ruchu. Towarzyszyła mu otwarta, przyjazna i radosna atmosfera. Nauczyciele poznali zabawy ułatwiające wejście w grupę, odprężające, zabawy rysunkowe, dramowe, integrujące grupę. Wszystkie polecane zabawy były w oparciu o różnego typu utwory literackie. Na uwagę zasługują polecane przez prowadzącą książki: Czarna księga kolorów, Czarodzieje mogą wszystko, Magiczne drzewo, Cztery zwykłe miski, Mała encyklopedia domowych potworów. Warsztaty były kopalnią pomysłów na pracę z dziećmi w różnym wieku.

Zapraszamy do PBW Filii w Sochaczewie. Tu zainteresowani wypożyczą wiele ciekawych książek do pracy z dziećmi.


Mariola Woźnicka


 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy